نکاتی برای خرید کفش مناسب

کفشی که هر روز می‌پوشید روی سلامت پاها، زانو، کمر و ستون فقرات شما تاثیر دارد. کفشی را انتخاب کنید که مناسب پای شما باشد و با توجه به میزان خمیدگی و انحنای کف پایتان انتخاب شده باشد. در این مقاله چند نکته مهم برای انتخاب کفش مناسب را ذکر می‌کنیم. با ما همراه باشید:

نکات مهم برای انتخاب کفش

کفش‌هایی که مچ پاهایتان را می‌گیرد انتخاب نکنید، با اینکه ممکن است این کفش‌ها برای استفاده روزانه انتخاب بهتری باشند اما پوشیدن کفش‌های ساق‌دار به طور مداوم می‌تواند باعث ضعیف شدن مچ پاهایتان شود.
کفشی را انتخاب کنید که قسمت میانی کفی آن بسیار باریک نباشد زیرا این مسئله نشان دهنده این است که کفش استحکام خوبی ندارد.
کفشی را انتخاب کنید که امکان تنفس و ورود هوا به داخل آن وجود داشته باشد.
جلوی کفش را به سمت بالا خم کنید. فقط باید یک سوم جلوی آن خم شود و دو سوم انتهایی آن محکم باشد و خم کردن آن بسیار مشکل باشد.

نکاتی برای خرید کفش مناسب
کفش را در دستان‌تان بگیرید و سعی کنید که آن را بپیچانید( چرخاندن دست‌ها در جهت مخالف). کفش نباید با این حرکت به آسانی شکل خود را از دست دهد و آسیب ببیند.
قسمت کنار پاشنه کفش را از دو طرف به داخل فشار دهید و مطمئن شوید که به اندازه کافی محکم است و به آسانی تغییر شکل نمی‌دهد.
از فروشنده کفشی با سایز دقیق و مناسب پاهایتان را بخواهید. برای این موضوع، کفی کفش را از داخل کفش بردارید و آن را با پاهایتان مقایسه کنید. کفش باید به میزان خیلی کمی از پاهای شما بزرگتر باشد. اگر یک پای شما مقداری از پای دیگر بزرگ‌تر است، این بررسی را برای پای بزرگتر خود انجام دهید.
دوخت کفش را از نظر کیفیت، مخصوصا در قسمت دور کفش، داخل و بیرون دقیق بررسی کنید. ( کفش‌های تقلبی معمولا کیفیت بسیار پایینی از نظر دوخت دارند).

نکاتی برای خرید کفش مناسب
کفش را بپوشید و چند قدمی با آن راه بروید. اگر پاهایتان در کفش جمع می‌شود و یا پاشنه‌های پا بیرون می‌آیند از خرید آن کفش صرف نظر کنید. علی‌رغم اینکه، بعضی جنس‌ها مثل چرم به مرور زمان جا باز میکند، تنگ بودن زیاد باعث آسیب رسیدن به پا و سختی هنگام راه رفتن می‌شود.
با  احتیاط روی کف پوش مغازه راه بروید تا مطمئن شوید که کفش صدا نمی‌دهد و سر نمیخورد. جیر جیر کردن کفش بستگی به جنس و مواد سازنده کف کفش دارد و بر اثر اصطکاک با کف زمین به وجود می‌آید. در مقابل، اصطکاک ناکافی خطرناک است. یک جفت کفش مناسب می‌تواند هم ویژگی ایمن بودن و بی صدا بودن را داشته باشد.

مطالب مرتبط:

۱- بهترین نوع کفش ورزشی برای پیاده روی و دویدن

۲- انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

۳- راهنمای ست کردن لباس و کفش مجلسی

۴- با کتانی مشکی چی بپوشیم ؟

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

maryam در تاریخ 14 مارس 2017

مطلب خوب و کاملی بود ممنون

سارا هنجنی در تاریخ 14 مارس 2017

اطلاعات خوبی برای خرید کفش دادید ممنونم

مهدیه در تاریخ 28 مارس 2017

چقدر مطالب سایتتون افت کرده لطفا مطالب کاربردی تر و مفیدتر بزارید. ممنونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :