این مدل کیف‌ها هیچوقت از مد نمی‌افتند؛ زیباترین مدل‌هایی که دیده‌اید

روزانه انواع و اقسام کیف‌ها در مدل‌ها و طرح‌های مختلف وارد بازار می‌شود و گاهی دانستن اینکه کدام‌شان را باید خرید یک تصمیم‌گیری سخت به حساب می‌آید. اما در هر حال انتخاب کیف مناسب می‌تواند ظاهر شما را ارتقا دهد  حالا چه لباس روزمره و راحت پوشیده باشید چه استایلی شیک و رسمی انتخاب کرده باشید. بهتر است چند سئوال از خودتان بپرسید تا انتخاب نهایی‌تان بهترین باشد. مهم‌ترین این سئوال‌ها عبارتند از: آیا متناسب با نیازهای شما جادار است، حداقل با چند دست لباس شما هماهنگی دارد، مناسب یک فصل است یا در فصول مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید؟

کیف هایی که از مد نمی‌افتند

نکته خوشحال‌کننده‌ای که در این میان وجود دارد این است که بعضی از کیف‌ها همیشه از مد فراتر می‌روند. امروزه این کیف‌های کلاسیک‌های ماندگار به همان اندازه مد و به روز به نظر می‌رسند که دهه‌ها پیش برای اولین بار وارد بازار شده بودند. البته متوجهیم که قیمت اصل آنها خیلی بالاست و هر کسی توانایی خرید آن را ندارد اما می‌شود از اقسام فیک بهترین و باکیفیت‌ترین را انتخاب کرد.

The Chanel 2.55

2.55 که تاریخ عرضه آن، فوریه 1955، بوده، یکی از محبوب‌ترین کیف‌های جهان است. حالا تقریباً 70 سال بعد از عرضه آن، هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که محبوبیتش کم شده حتی به نظر می‌رسد افزایش پیدا کرده باشد.

کیف هایی که از مد نمی‌افتند

2.55 در زمان عرضه انقلابی به پا کرد. جالب است که این کیف شنل همانقدر که با یک لباس شب شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد با لباس ورزشی هم ست می‌شود و از این جهت می‌توان آن را  یک آفتاب‌پرست کلاسیک و یکی از نمادین‌ترین کیف‌های تمام دوران دانست.یکی از کارشناسان مد می‌گوید: « کیف کلاسیک از برند Chanel چیزی است که مردم همیشه به آن تمایل دارند و انتخابش می‌کنند. فکر می‌کنم شنل واقعاً می‌داند دارد چه می‌کند.»

Fendi Baguette

این کیف اولین بار در سال 1997 معرفی شد.  نمی توان انکار کرد که کری برادشاو بود که  در سریال  sex and the city این مدل کیف را دستش گرفت و باعث مد شدنش شد.

کیف هایی که از مد نمی‌افتند

مدل‌های خیلی کمی از کیف‌های برندهای مختلف به اندازه فندی بگت دارای تنوع هستند (بیش از 1000نوع از این کیف به بازارعرضه شده)، اما هر کدام را که انتخاب کنید می توانید مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید.

The Louis Vuitton Speedy

لویی ویتون اسپیدی نمادین در دهه 1930 بسیار محبوب شد. بعد از اینکه آدری هپبورن این کیف را دستش گرفت، متقاضیان اسپیدی به طرز چشمگیری زیاد شدند. در واقع به لطف آدری است که  لویی ویتون Speedy 25 وجود دارد.

کیف هایی که از مد نمی‌افتند

به این خاطر که  قبل از این مدل یک نسخه بزگتر از آن عرضه شده بود ولی آدری  درخواست یک نسخه کوچک‌تر و جمع و جورتر کرد و به این ترتیب این مدل طراحی شد.

The Hermès Kelly

هرمس کلی نمادین در دهه 1950 زمانی که ستاره سینما، شاهزاده خانم گریس کلی با این کیف عکس گرفت، به یک آیتم  بین‌المللی تبدیل شد.

گفته می‌شد که  گریس این کیف را روی شکم خود گرفته بود تا هفته‌های اولیه بارداری‌اش را از چشم‌های کنجکاو عکاسان و خبرنگاران پنهان کند.

کیف هایی که از مد نمی‌افتند

امروزه، این کیف فهرست‌های انتظار طولانی‌مدت در سرتاسر جهان دارد که آن را به یکی از خواستنی‌ترین و در عین حال سخت‌ترین کیف‌ها تبدیل می‌کند.

The Hermès Birkin

ایده Birkin در پرواز بین پاریس و لندن در سال 1984 به‌‌وجود آمد. زمانی که رئیس اجرایی هرمس، ژان لوئیس دوما، خود را در کنار جین بیرکین (خواننده و بازیگر انگلیسی- فرانسوی) دید. مکالمه آنها به سمت کیف‌های دستی رفت و بیرکین ناراضی بود از این‌که نتوانسته کیف دستی مناسبی پیدا کند.

کیف هایی که از مد نمی‌افتند

دوما، فوراً یک کیف جادار طراحی کرد و به این ترتیب بیرکین نمادین متولد شد که به همان اندازه Kelly محبوب بود.

  The Gucci Jackie

Gucci Jackie اولین بار در دهه 1950 با نام«Constance» عرضه شد، اما در سال 1961 نامش تغییر کرد. این تغییر نام از آنجا اتفاق افتاد که طرفدار شماره یک آن، جکی کندی، به ندرت بدون این کیف دیده می شد.

کیف هایی که از مد نمی‌افتند

جکی گوچی  بارها و بارها توسط  خانه مد گوچی طراحی شده است. ابتدا توسط تام فورد در سال 1999، سپس توسط فریدا جیانینی در سال 2009 و  در نهایت توسط الساندرو میکله که یک نسخه مینیاتوری را به مجموعه جکی اضافه کرده است.

The Lady Dior

این کیف ابتدا در سال 1994 با نام مستعار Chouchou به بازار عرضه شد. در سال 1995 از سوی برنادت شیراک، همسر رئیس جمهور فرانسه ژاک شیراک، به پرنسس دایانا هدیه داده شد که دایانا بلافاصله عاشق کیف شد و آن را در رنگ‌های مختلف سفارش داد.

کیف هایی که از مد نمی‌افتند

پس از اینکه چندین بار با این کیف در انظار عمومی دیده شد، دیور به افتخار دایانا نام کیف را به لیدی دیور تغییر داد.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :