پارچه هایی که در دوخت لباس عروس کاربرد دارند

0

لباس عروس لباسی ساده نیست و انتخابش هم نباید بدون دقت و سریع انجام شود. بیشتر وقت‌ها فرم لباس عروس و استایل آن آنقدر ذهن عروس خانم‌ها را درگیر خود می‌کند که در انتخاب جنس و نوع پارچه دقت نمی‌کنند. فراموش نکنید که  پارچه لباس عروسی شما، در زیبایی و آراستگی آن نقش مهمی دارد. نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم پارچه لباس عروس خود را بهتر بشناسید. پارچه‌هایی که در دوخت لباس عروس کاربرد دارند را بشناسید. 

پارچه هایی که در دوخت لباس عروس کاربرد دارند

پارچه لباس عروس – ساتن

پارچه ساتن یک روی براق دارد و یکی از رایج‌ترین پارچه‌هایی است که در دوخت لباس عروس کاربرد دارد، پارچه‌های ساتن نیز انواع مختلفی دارند که از بین آن‌ها می‌توانید پارچه مورد نظر خود را انتخاب کنید. پارچه ساتن دوشس ترکیبی از ابریشم و ریون است که دوخت لباس عروس را مقرون به صرفه‌تر می کند.

پارچه لباس عروس – تافته

برخی از طراحان ترجیح می‌دهند این پارچه را در دوخت لباس‌های قدیمی استفاده کنند و برخی نیز در دوخت لباس‌های شب و مجلسی. این پارچه ظریف را می‌توان با برش‌های مدرن و جدید نوسازی کرد.

پارچه لباس عروس – سیلک

یکی از محبوب‌ترین پارچه‌های لباس عروس، پارچه‌های ابریشمی هستند اما خرید لباس عروس با این پارچه همیشه مقرون به صرفه نیست. سیلک یک پارچه نرم و لطیف است که لباس عروسی لوکس و ظریف را ایجاد می‌کند. ابریشم برای تولید بسیاری از پارچه‌های دیگر، از جمله اورگانزا، ساتن و تور کاربرد دارد. بعضی از عروس خانم‌ها هم، لباس عروسی با پارچه ترکیبی ابریشم طبیعی و الیاف مصنوعی را انتخاب می‌کنند تا هزینه‌ای که برای لباس عروس باید پرداخت کنند کمتر باشد.

پارچه هایی که در دوخت لباس عروس کاربرد دارند

پارچه خالدار سوئیسی (dotted Swiss)

پارچه خالدار سوئیسی نوعی پارچه نخی نازک و تور مانند است که نقش‌های خالدار ریز روی آن گلدوزی می‌شود یا با پرداخت شیمیایی پدید می‌آید. این پارچه در دوخت تورهای عروس کاربرد دارد.

پارچه لباس عروس – کرپ

پارچه کرپ که در زبان انگلیسی Crape یا crepe و در زبان فرانسوی crêpe نوشته می شود می تواند از جنس هایی چون ابریشم، پشم و یا پلی استر تهیه شده باشد. این پارچه با ظاهر توری شکل، معمولا دارای حالتی مجعد و پیچ خورده می باشد. دو نوع متمایز از بافت پارچه های کرپ وجود دارند؛‌نوع اول به نرم یا کرپ مشرقی و نوع دوم به سخت یا پیچ خورده معروف می باشند. کرپ ابریشمی که معروف ترین اونواع آن می باشد، از نخ ابریشمی حاوی چسب و مواد طبیعی اولیه خود تهیه می شود. این پارچه امروزه بیشتر از ویسکوز و استات تهیه می شود و بیشتر در تهیه و تولید لباس های زنانه بهره گرفته می شود.

پارچه لباس عروس – تور

اساسا تور از ابریشم یا الیاف مصنوعی ساخته می‌شود. بیشتر کاربرد تورها در لباس عروس برای دوختن ژپون و دامن لباس عروس است. از ژپون لباس عروس برای خوش‌فرمی و به وجود آوردن حالت‌های عروسکی لباس استفاده می‌کنند.

پارچه لباس عروس

پارچه لباس عروس – ارگانزا

درست حدس زدید، ارگانزا در دوخت آستری لباس عروس جایگاه خاصی دارد. رنگ بیشتر پارچه‌های ارگانزا سفید است. ارگانزا دقیقاً به دلیل همین آهار همراه با شیفون لباس عروس را به یاد ماندنی و جذاب خواهد کرد.

پارچه لباس عروس – گیپور

گیپور از رایج‌ترین پارچه‌هایی است که در دوخت لباس عروس کاربرد دارد، معمولا همه لباس عروس با این پارچه دوخته نمی‌شود. مثلا در دوخت بالاتنه لباس و آستین‌ها ممکن است از این پارچه استفاده شود.

پارچه لباس عروس – بروکات 

نوعی پارچه با نخ های برجسته و درخشان است. نام این نوع پارچه از زبان ایتالیایی گرفته شده و به معنی زربفت است.

مطالب مرتبط:

۱- نکاتی که قبل از انتخاب لباس عروس دم ماهی باید بدانید

۲- ۷ مدل لباس عروس بهار ۲۰۱۸

۳- لباس‌های عروس برای عروس‌هایی با شانه‌های پهن

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :