۲۵ نکته در مورد نحوه آرایش کردن چشم‌ها

آرایش چشم معمولا کار چندان آسانی نیست و نیاز به کمی مهارت دارد؛ چه شما فردی باشید که عاشق آرایش کردن هستید و در متدهای آرایشی مختلف مهارت دارید، و چه فردی باشید که تازه شروع کرده‌اید به یاد گرفتن فرآیند آرایش صورت. به همین دلیل، بهتر است که در هر صورت چند نکته مهم را درباره نحوه آرایش چشم‌ها بدانید تا بتوانید چشم‌های خود را به زیبایی آرایش کنید. کافیست در هنگام آرایش کردن چشم‌هایتان این نکات را رعایت کنید تا خیلی زود از یک فرد تازه‌ کار، به یک آرایشگر حرفه‌ای تبدیل بشوید. در مقاله امروز قصد داریم ۲۵ مورد از این نکات را برای شما شرح بدهیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

آرایش چشم و نحوه کشیدن خط چشم

ممکن است که کشیدن خط چشم برای شما کار چندان مهمی نباشد و اصلا عادت نداشته باشید که انجام دادن ان را در فرآیند آرایش کردن صورت خود بگنجانید. اما بهتر است بدانید که کشیدن خط چشم، یکی از ابتدایی‌ترین مراحل آرایش چشم است. این کار به شما کمک می‌کند تا به شکلی آزادانه، فرم چشمان خود را آنطور که دوست دارید تغییر بدهید و کاری کنید که توجه دیگران به سمت چشمان شما جلب بشود.

علاوه بر این، شما می‌توانید با کشیدن خط چشم، قسمت‌هایی از خط مژه‌تان که کم پشت است را پر کنید. اینکه خط چشم خود را به شکل صاف و مرتب بکشید یا به شکل لکه‌ای و نامرتب، کاملا به بافت خط چشم و سلیقه شخصی خودتان بستگی دارد. در هر دو حالت، خط چشم شما زیبا به نظر می‌رسد. در ادامه، چند نکته مهم و تکنیک کاربردی در خصوص کشیدن خط چشم را برای شما شرح می‌دهیم.

آرایش چشم و نحوه کشیدن خط چشم

تمیز کردن پلک‌ها

قبل از هر کاری بهتر است مطمئن شوید که پلک‌های چشم‌تان کاملا تمیز هستند. سپس بر روی آنها کمی پرایمر آرایشی مخصوص چشم بزنید. بدین ترتیب، میزان ماندگاری آرایش چشمتان افزایش میابد و علاوه بر این، مواد آرایشی پشت پلکتان جمع نمی‌شود (به خصوص اگر پوست چربی داشته باشید).

تمیز کردن پلک‌ها

ترفندهای کشیدن خط چشم

برای اینکه مژه‌هایتان پرپشت‌تر به نظر برسند، بهتر است تا جایی که می‌توانید خط چشم را نزدیک به خظ مژه بکشید. بدین ترتیب، اینطور به نظر می‌رسد که این خط مشکی به طور طبیعی جزئی از خط مژه‌های شما است. در ابتدا از گوشه بیرونی چشم‌های خود شروع کنید و تا گوشه درونی آن یک خط به شکل نقطه چین بکشید. سپس این نقاط را به هم وصل کنید. برای این کار، می‌توانید از یک قلم موی سفت و سخت استفاده کنید تا نقطه‌ها بدون هیچ گونه زحمتی با هم ترکیب شوند و یک خط صاف ایجاد کنند.

ترفندهای کشیدن خط چشم

خط چشم مدادی

برای اینکه یک خط چشم کاملا صاف و دقیق بکشید، اطمینان حاصل کنید که نوک خط چشم شما نازک است. بدین ترتیب، فرم خط چشمتان زیباتر می‌شود. اگر قصد دارید که نوک خط چشم مدادی خود را بتراشید و می‌خواهید که از خرد شدن آن جلوگیری کنید، می‌توانید قبل از تراشیدن، آن را برای مدتی درون فریزر قرار بدهید تا سفت بشود.

خط چشم مدادی

خط چشم دنباله‌دار

برای اینکه بتوانید یک خط چشم دنباله‌دار زیبا و بی‌نقص بکشید، بهتر است که از یک خط چشم مایع استفاده کنید. در ابتدا روی قسمت میانی خط مژه خود یک خط صاف بکشید و سپس این خط را به سمت گوشه بیرونی و گوشه درونی چشم ادامه بدهید. اگر دست‌های شما می‌لرزند و قادر نیستید که به راحتی از یک خط چشم مایع استفاده کنید، می‌توانید در ابتدا با استفاده از یک خط چشم مدادی خط چشم بکشید و در مرحله بعد، با استفاده از یک خط چشم مایع یک لایه دیگر روی این خط بکشید. (نکته: اگر برای آرایش کردن چشم خود عجله دارید، بهتر است که از خط چشم مایع استفاده نکنید؛ این کار به نفع شما است!)

خط چشم مدادی

آرایش چشم اسموکی

برای اینکه چشم‌های خود را مدل اسموکی آرایش کنید، بهتر است که از یک خط چشم مدادی استفاده کنید؛ چون این مدل خط چشم نسبت به مدل‌های دیگر، معمولا کمی نرم‌تر و کرمی‌تر است. علاوه بر این، شما می‌توانید این مدل خط چشم را با استفاده از یک برس پخش‌کننده روی پلک خود پخش کنید و بدون هیچ زحمتی، چشمان خود را به زیبایی مدل اسموکی آرایش کنید.

آرایش چشم اسموکی

خط چشم رنگی

هرچه سن بالاتر می‌رود، بهتر است که رنگ خط چشم از رنگ مشکی، به رنگ‌های ملایم‌تر تغییر کند؛ به عنوان مثال، یک خط چشم به رنگ قهوه‌ای، بهترین جایگزین برای خط چشم مشکی رنگ است. در آخر هم می‌توانید با استفاده از یک ریمل، زیبایی چشمان خود را دوچندان کنید. این کار باعث می‌شود چهره ساده اما در عین حال شیک‌تری داشته باشید.

سعی کنید همیشه زمانی که در حال کشیدن خط چشم هستید، سر خود را به سمت بالا خم کرده و هم زمان، به پایین نگاه کنید. این کار باعث می‌شود خط چشمی که می‌کشید، کاملا صاف و متقارن باشد.

خط چشم رنگی

آرایش چشم و نحوه زدن ریمل

ریمل زدن یکی از مهم‌ترین مراحل آرایش کردن چشم است. زدن ریمل باعث می‌شود که فرم چشم‌های شما به شکل زیبایی دگرگون شده، و مژه‌هایتان بلندتر، سیاه‌تر و پرپشت‌تر به نظر برسند. علاوه بر این، اثر جادویی ریمل باعث می‌شود که چشمان شما درخشان‌تر به نظر برسند و در نتیجه، چهره جوانتری داشته باشید. در ادامه، چند نکته مهم و تکنیک کاربردی در خصوص زدن ریمل را برای شما شرح می‌دهیم.

 

از ریشه مژه ریمل زدن را شروع کنید

بهتر است که همیشه زدن ریمل را از ریشه مژه‌های خود آغاز کنید و کم کم برس ریمل را به نوک مژه برسانید. این کار باعث می‌شود که مژه‌های شما بلافاصله پرپشت‌تر بشوند و علاوه بر این، روی چشم خود احساس سنگینی نکنید.

آرایش چشم و نحوه زدن ریمل

زدن چند لایه ریمل

اگر دوست دارید که مژه‌هایتان مشکی‌تر، بلندتر و پرپشت‌تر به نظر برسند، پس از زدن یک لایه ریمل، برای مدت ۱۰ ثانیه صبر کنید و سپس لایه دوم ریمل را بزنید. بدین ترتیب، ریمل بر روی مژه‌های شما گلوله گلوله نمی‌شود.

زدن چند لایه ریمل

تمیز کردن برس ریمل

قبل از زدن ریمل بر روی مژه‌های خود، مواد اضافی موجود بر روی برس ریمل را با استفاده از یک دستمال تمیز کنید. بدین ترتیب زدن ریمل بر روی مژه‌ها آسانتر می‌شود، مژه‌هایتان خوش‌فرم می‌شوند، و علاوه بر این، ریمل بر روی مژه‌های شما گلوله گلوله نمی‌شود.

تمیز کردن برس ریمل

استفاده از فرمژه 

سعی کنید همیشه قبل از ریمل زدن، مژه‌های خود را با استفاده از یک فرمژه با کیفیت، کمی فر کنید. این کار باعث می‌شود ریمل بر روی مژه‌های شما زیباتر به نظر برسد. علاوه بر این، یادتان باشد که حتما قبل از استفاده از فرمژه، مژه‌های خود را کاملا تمیز کنید و فرمژه را زیاد از حد فشار ندهید، چون ممکن است که باعث شکستن مژه‌های شما بشود.

استفاده از فرمژه 

زاویه برس ریمل

اینکه ریمل خود را به چه شکلی در دستتان نگه میدارید نکته بسیار مهمی است. حتما برای زدن ریمل بر روی مژه‌های ضخیم، برس ریمل را به حالت افقی، و برای داشتن مژه‌های طبیعی و زیبا (به خصوص برای زدن ریمل بر روی مژه‌های پلک پایین چشم) برس ریمل را به حالت عمودی نگه دارید.

زاویه برس ریمل

دوام ریمل

اگر دوست دارید که ریمل شما مدت زمان بیشتری دوام داشته باشد و خیلی زود خشک نشود، وقتی درب ریمل را باز می‌کنید به هیچ وجه برس آن را چند بار بالا و پایین نکنید. این کار باعث می‌شود هوای بیشتری به درون محفظه ریمل راه پیدا کند و در نتیجه، مواد درون آن زودتر خشک بشود. کافیست زمانی که درب ریمل را باز می‌کنید، سری آن را به آرامی درون محفظه کمی پیچ و تاب بدهید و سپس آن را بیرون بیاورید.

برای اینکه آرایش چشمان شما زیباتر بشود، بهتر است که زدن ریمل را به آخرین مرحله از آرایش چشم موکول کنید.

 دوام ریمل

آرایش چشم و زدن سایه چشم

وظیفه سایه چشم این است که به چشمان عمق و بُعد ببخشد. اگر با روش درستی پشت پلک خود سایه بزنید، کاری می‌کنید تا چشمان‌تان درشت‌تر، و رنگ آن‌ها زیباتر به نظر برسد. در ادامه، چند نکته مهم و تکنیک کاربردی در خصوص زدن سایه چشم را برای شما شرح می‌دهیم.

 

برس سایه چشم

حتما برای خرید یک سایه چشم و برس‌های سایه چشم با کیفیت کمی هزینه کنید؛ مطمئن باشید که با دیدن نتیجه حاصل، از این کار پشیمان نخواهید شد. البته علاوه بر این کار، باید نحوه صحیح زدن و محو کردن سایه چشم را هم یاد بگیرید تا بتوانید چشم‌های خود را به زیبایی آرایش کنید.

برس سایه چشم

دوام سایه چشم

اگر دوست دارید که سایه چشم‌تان در تمام مدت روز مثل اولش باقی بماند و پشت پلک‌هایتان پخش نشود و رنگ آن نیز زیباتر به نظر برسد، بهتر است که قبل از زدن سایه حتما از یک پرایمر آرایشی مخصوص چشم که کیفیت خوبی دارد استفاده کنید. از طرفی دیگر، اگر قصد دارید که یک سایه چشم کم‌رنگ و بی‌روح را زیباتر و خوشرنگ‌تر نشان بدهید، بهتر است که قبل از زدن آن، روی پلک‌های خود یک لایه سایه سفید بزنید. این کار باعث می‌شود که رنگ طبیعی پوست شما خنثی شده، و یک بیس صاف و یکپارچه برای زدن سایه چشمتان ایجاد بشود.

سعی کنید روی پوست قسمت پایینی چشمتان (یعنی کمی پایینتر از خط مژه پلک پایین) یک لایه سایه به رنگ تیره، روی قسمت بالای آن یک لایه سایه به رنگ نیمه روشن، و روی خط مژه خود از یک لایه سایه به رنگ روشن استفاده کنید. یادتان نرود که این رنگ‌ها را به خوبی محو کنید تا طبیعی و زیبا به نظر برسند.

 دوام سایه چشم

آرایش چشم و نحوه آرایش کردن ابروها

بسیاری از افراد مرحله آرایش کردن ابروهای خود را به طور کامل نادیده می‌گیرند. اما در حقیقت هرچقدر هم که از میزان اهمیت این مرحله صحبت کنیم، باز هم کم گفته‌ایم! آرایش کردن ابروها به روش صحیح، ساختار چهره شما را زیباتر می‌کند. ابروهایی که زیبا و مرتب هستند، می‌توانند به راحتی چهره شما را دگرگون کنند. علاوه بر این، اگر به طور تصادفی ابروهای خود را بیش از حد نازک کرده‌اید، لازم نیست نگران باشید. می‌توانید با آرایش کردن ابروهایتان آن‌ها را ضخیم‌تر و زیبا کنید. در ادامه، چند نکته مهم و تکنیک کاربردی در خصوص آرایش کردن ابروها را برای شما شرح می‌دهیم.

آرایش چشم و نحوه آرایش کردن ابروها

توجه به رنگ ابروها

محصولاتی که برای آرایش ابرو در بازار وجود دارند، بسیار متنوع هستند. مهمترین نکته‌ای که در هنگام خرید این محصولات باید در نظر داشته باشید این است که رنگ آن را مطابق با رنگ طبیعی موها و ابروهای خودتان انتخاب کنید تا آرایش ابروهایتان کاملا طبیعی و زیبا دیده شود. بدین ترتیب می‌توانید هرگونه فضای خالی در بین ابروهای خود را پر کنید بدون اینکه ظاهر آنها غیرطبیعی به نظر برسد.

توجه به رنگ ابروها

پر کردن ابروها

یادتان باشد بسیار مهم است که این فضاهای خالی را، تا جایی که می‌توانید به شکلی طبیعی پر کنید. برای رسیدن به این هدف حتما باید مداد و یا سایه ابرو را به خوبی محو کنید تا خطوط آن اصلا مشخص نشود.

پر کردن ابروها

استفاده از هایلایتر

برای اینکه فاصله میان ابروها و چشمانتان بیشتر، و فرم ابروهایتان زیباتر به نظر برسد، بهتر است که زیر قسمت قوس ابروهای خود کمی هایلایتر با رنگی ملایم بزنید.

استفاده از هایلایتر

استفاده از ژل ابرو 

اگر ابروهای شلخته و نامرتبی دارید، بهتر است که با استفاده از یک ژل ابرو فرم آنها را تثبیت کنید. تنها با زدن کمی از این ژل، میتوانید کاری کنید که فرم ابروهایتان زیباتر و منظم‌تر به نظر برسد.

استفاده از ژل ابرو 

استفاده از سایه ابرو

این نکته یکی از بهترین ترفندهای آرایش کردن ابرو است: برای اینکه ابروهایی پرپشت و زیبا داشته باشید، یک برس ابروی زاویه‌دار و سفت را کمی خیس کنید و سپس، با استفاده از این برس و یک سایه ابروی مات به رنگ قهوه‌ای، فضاهای خالی موجود در میان ابروهای خود را پر کنید.

استفاده از سایه ابرو

نکات دیگر در خصوص آرایش چشم

نکاتی که تا به اینجا مقاله گفتیم، نکاتی بسیار ساده و کاربردی برای افرادی هستند که تازه در حال یاد گرفتن فرآیند آرایش صورت هستند. اگر این نکات را به درستی رعایت کنید، آرایش چشم‌هایتان بسیار طبیعی و زیبا به نظر می‌رسد.

 

اول سایه چشم بزنید

برای اینکه ظاهر آرایش چشم شما تمیزتر و زیباتر باشد، بهتر است که قبل از انجام دادن مراحل اولیه، سایه چشم خود را بزنید و سپس به سراغ مراحل دیگر بروید. بدین ترتیب سایه چشم پشت پلک‌هایتان پخش نخواهد شد.

 

تمرکز بر آرایش چشم

اگر دوست دارید که چشمان خود را بیشتر آرایش کنید، بهتر است که آرایش لب‌هایتان تا حد امکان ساده و کمرنگ باشد. یادتان باشد که همیشه باید یک قسمت از صورت خود را با آرایش برجسته کنید؛ یا چشم‌ها و یا لب‌ها.

تمرکز بر آرایش چشم

بزرگتر نشان دادن چشم‌ها

برای اینکه ظاهر چشمانتان درخشان و شاداب باشد، با استفاده از یک سایه چشم به رنگ روشن و یا کمی هایلایتر، گوشه‌های درونی چشمان خود را هایلایت کنید.

 

حالت دادن به مژه‌ها

اگر مژه‌های شما به راحتی فر نمی‌شوند، می‌توانید در هنگام استفاده از فرمژه، کمی بر روی آن سشوار نگه دارید. البته یادتان باشد که دمای سشوار نباید بیش از حد داغ باشد چون باعث شکست و یا سوختن مژه‌ها می‌شود. بدین ترتیب، مژه‌های شما راحت‌تر حالت می‌گیرند و علاوه بر این، حالت فر آن‌ها برای مدت طولانی‌تری دوام می‌آورد.

حالت دادن به مژه‌ها

اصلاح خط چشم یا ریمل

اگر کمی سایه چشم، ریمل و یا خط چشم بر روی پوست‌تان پخش شده است، می‌توانید با استفاده از یک گوش پاک‌کن آن را پاک کنید. بدین ترتیب آرایش چشم‌تان هم صدمه نمی‌بیند.

اصلاح خط چشم یا ریمل

حالا که یاد گرفتید چگونه چشمان خود را آرایش کنید، وقت آن رسیده که یاد بگیرید چطور می‌توانید مواد آرایشی را به طور کامل از روی چشم‌های خود پاک کنید. برای اینکه پوست اطراف چشم و مژه‌ها و ابروهایتان سالم بمانند، حتما باید قبل از خواب تمام مواد آرایشی باقی مانده بر روی آن‌ها را به طور کامل تمیز کنید. چندین روش کاربردی وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، مواد آرایشی ضد آب و ماندگار را پاک کنید. در ادامه این روش‌ها را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم.

 

چطور می‌توانیم آرایش چشم را پاک کنیم؟

در ابتدای این مقاله گفتیم مهم است که برای خرید مواد آرایشی با کیفیت کمی هزینه کنید تا از نتیجه حاصل کاملا راضی باشید. بهتر است بدانید که هزینه کردن برای یک پاک‌کننده آرایشی با کیفیت هم بسیار مهم است. پاک کردن آرایش با استفاده از این روش، در حقیقت محبوبترین روش در بین خانم‌ها است؛ چون هم آسان‌تر است و زمان کمتری می‌برد. با این حال، مواد دیگری هم وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها آرایش چشم خود را پاک کنید؛ به عنوان مثال، با استفاده از روغن نارگیل و یا شامپوی بچه.

 

پاک کردن آرایش چشم با استفاده از پاک‌کننده آرایشی

به هیچ وجه با استفاده از پاک‌کننده آرایشی که مخصوص صورت است، آرایش چشم‌های خود را پاک نکنید. پوست اطراف چشم نسبت به پوست صورت بسیار لطیف‌تر و حساس‌تر است. به همین دلیل، استفاده از یک پاک‌کننده آرایشی نامناسب ممکن است باعث شود که پوست اطراف چشمان شما خشک شده و یا ابروها و مژه‌هایتان بریزند.

چطور می‌توانیم آرایش چشم را پاک کنیم؟

استفاده از پنبه برای پاک کردن آرایش چشم

اگر قصد دارید که صورت خود را با آب بشویید، صبر کنید! در ابتدا با استفاده از یک پنبه آرایشی نم‌دار، آرایش صورت خود را پاک کنید و سپس، صورت خود را بشویید تا مواد آرایشی به طور کامل از روی آن پاک بشوند. زمانی که در حال پاک کردن آرایش صورت خود با استفاده از پنبه آرایشی هستید، بیش از حد به پوست خود فشار وارد نکنید و پنبه را محکم روی آن نکشید. سعی کنید به آرامی، و با یک فشار متوسط این کار را انجام بدهید تا پوست صورتتان صدمه نبیند.

برای پاک کردن آرایش چشمهای خود میتوانید روی یک پنبه آرایشی کمی پاک‌کننده آرایشی مخصوص چشم بزنید و سپس آرایش چشمانتان را به طور کامل پاک کنید.

استفاده از پنبه برای پاک کردن آرایش چشم

 

استفاده از روغن نارگیل برای پاک کردن آرایش چشم

اگر پاک‌کننده آرایشی‌تان تمام شده است و یا دوست دارید که از یک ماده طبیعی برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید، می‌توانید کمی روغن نارگیل روی دست خود بریزید و به آرامی آن را روی چشم‌ها و صورت خود پخش کنید. اجازه بدهید که روغن نارگیل برای مدت کوتاهی بر روی پوست صورتتان باقی بماند، سپس با استفاده از یک پنبه آرایشی مواد باقی مانده بر روی پوست‌تان را به طور کامل پاک کنید.

بهتر است که برای شستن مواد آرایشی از روی پوست صورت خود، از یک ماده شوینده ملایم استفاده کنید تا پوستتان خشک نشود. برای پر کردن منافذ روی سطح پوست از یک تونر و یا کرم مرطوب‌کننده، و برای رطوبت رساندن به پوست اطراف چشم نیز حتما از یک کرم دور چشم استفاده کنید.

استفاده از روغن نارگیل برای پاک کردن آرایش چشم

پاک کردن آرایش چشم با استفاده از شامپو بچه

در ابتدا، مواد آرایشی را از روی قسمت‌های دیگر پوست صورت خود پاک کنید. کمی آب بر روی پوست صورت خود، و بیشتر بر روی چشم‌ها اسپری کنید. سپس کمی شامپوی بچه روی کف دست خود بریزید و آن را بمالید تا به خوبی کف کند. به آرامی و با حرکت به سمت جلو و عقب، شامپوی بچه را روی چشم‌های خود بمالید. سپس صورت خود را با آب بشویید.

مهم است که پس از انجام دادن این مراحل، از یک تونر صورت استفاده کنید. تونر به شما کمک می‌کند تا منافذ موجود بر روی پوست صورت خود را کوچکتر کنید و در نتیجه، پوستی صاف و درخشان داشته باشید. کمی کرم مرطوب‌کننده با کیفیت که برای پوست صورت شما مناسب است را روی آن بزنید.

 

مطالب مرتبط: 

۱- چگونه بهترین آرایشگاه عروس را انتخاب کنیم؟

۲- چگونه برس های آرایشی را تمیز کنیم؟

۳- بهترین‌های لوازم آرایش داروخانه‌ای که باید بشناسید

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 24 فوریه 2019

مرسی از سایت خوب چی بپوشم
برای مقاله هایی که میذارید
من هیمشه نکات آرایشی
و همچنین مد و لباس رو از شما میخونمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :