آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها + پیشنهاد خرید

یاد گرفتن استفاده درست از لوازم آرایش برای همه خانم‌ها کار ساده‌ای نیست. مهم‌ترین نکته این است که همه ما چهره‌ای منحصر‌به‌فرد با ویژگی‌های مختص به خودمان داریم. این مسئله در مورد آرایش صورت و بخصوص چشم‌ها اهمیت زیادی دارد. برای مثال آرایش چشم دودی مناسب چشم‌های درشت است و برای چشم‌های ریز مناسب نیست. در این مقاله نکات مفید و نحوه استفاده درست از خط چشم را با توجه به شکل و اندازه چشم‌ها بیان می کنیم. آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها را در سایت چی بپوشم بخوانید.

 

 

چگونه خط چشم بکشیم؟

برای داشتن چشمانی زیبا باید آرایش بی‌نقصی داشته باشید، به روش‌های درست آرایش تسلط داشته باشید و همچنین ابزارهای آرایش را در اختیار داشته باشید. برای کشیدن خط چشم معمولا به لوازمی احتیاج دارید. این لوازم عبارتند از خط چشم مدادی یا مایع و قلم‌موی محو کننده آرایش. خط چشم‌های مایع خود انواع ماژیکی و یا قلم‌مویی دارند. کشیدن خط چشم مایع نسبت به خط چشم مدادی سخت‌تر است. اگر به دلیل نداشتن مهارت و لرزیدن دست از خط چشم‌ مایع استفاده نمی‌کنید می‌توانید از نوار چسب استفاده کنید و خط چشمی یکدست و کاملا منظم بکشید. اما قبل از هرچیز و برای رسیدن به آرایش دلخواه خود، باید مدل و شکل چشم‌های خود را بدانید.

چشم‌های گرد

تشخیص گرد بودن چشم‌ها 

چشم‌های گرد معمولا بزرگ و پهن هستند. اگر هنگامی که مستقیم به آینه نگاه می‌کنید بتوانید کمی از سفیدی بالا و پایین عنبیه چشم خود را ببینید می‌توان گفت چشم‌های شما گرد هستند.

خط چشم مناسب چشم‌های گرد 

اگر دوست دارید چشم های شما کمی کشیده‌تر به نظر برسند بهتر است قسمت خارجی خط مژه خود را خط چشم بکشید همچنین خط چشم بلند و گربه‌ای برای فرم چشم‌های شما مناسب هستند. شما می‌توانید از خط چشم مایع برای انجام این کار استفاده کنید و خطی که می‌کشید را از گوشه داخلی چشم، جایی که عنبیه شما شروع می‌شود تا گوشه خارجی چشم خود امتداد دهید. همچنین می‌توانید زیر ابرو را سایه روشن بزنید و برای ایجاد کنتراست از سایه‌ای با رنگ متوسط برای روی پلک‌های خود استفاده کنید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

چشم های بادامی 

تشخیص بادامی بودن چشم‌ها 

اگر چشمان زیبایی مانند کارا دلوین دارید و همچنین هنگامی که مستقیم به آینه نگاه می‌کنید عنبیه شما زیر پلک بالایی و پایین قرار بگیرد می‌توان گفت فرم چشم شما بادامی است.

خط چشم مناسب چشم‌های بادامی 

برای تکمیل کردن شکل فوق العاده زیبای چشم‌های خود خط چشم گربه‌ای بکشید. برای دوچندان کردن این زیبایی، گوشه انتهایی خط چشم را کمی بیشتر به سمت بالا بکشید. اگر می‌خواهید از مداد چشم استفاده کنید به اندازه چشم‌های خود هم دقت داشته باشید، برای چشم‌های کوچک یک خط نازک بهترین تاثیر را دارد، ولی اگر چشم‌های شما درشت است می‌توانید خط چشم خود را ضخیم‌تر بکشید.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

 

 

چشم‌های کوچک

تشخیص کوچک بودن چشم‌ها

اندازه چشم‌ها را با اندازه دهان و بینی خود مقایسه کنید. چشم‌های شما نسبت به بینی و دهان‌تان خیلی کوچکتر هستند؟ فاصله بین استخوان ابرو و خط مژه‌های خود را نیز بررسی کنید، اگر فاصله این دو کم بود، چشم‌های شما کوچک هستند.

خط چشم مناسب چشم‌های کوچک

هیچ وقت خط چشم را در پایین چشم‌ها استفاده نکنید زیرا این کار باعث ریزتر دیده شدن چشم‌های شما خواهد شد. در عوض برای حالت دادن به چشم‌های خود یک خط نازک روی خط مژه بالایی و گوشه بیرونی پلک خود بکشید.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

چشم‌های درشت 

تشخیص درشت بودن چشم‌ها

چشم‌های شما درشت هستند اگر به نسبت سایر اجزای صورت شما کاملا بزرگتر به نظر برسند.

خط چشم مناسب چشم‌های درشت 

باید بگوییم شما خوش شانس هستید چون داشتن چشم‌های بزرگ به این معنی است که می‌توانید آرایش‌های مختلفی را روی صورت خود امتحان کنید. نکته اول این است که شما می‌توانید از خط چشم هم بر روی خط مژه بالایی خود استفاده کنید و هم بر روی خط مژه پایینی بدون اینکه نگران کوچکتر به نظر رسیدن چشم‌های خود باشید. همچنین مدل‌های مختلف خط چشم برای چشم‌های شما مناسب خواهند بود.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

چشم‌های نزدیک به هم 

تشخیص چشم‌های نزدیک به هم 

همانطور که از نامش مشخص است، در این مدل چشم، فاصله بین دو گوشه داخلی چشم کم است.

خط چشم مناسب چشم‌های نزدیک به هم

آرایش چشم‌های نزدیک به هم باید به گونه‌ای باشد که این فاصله بیشتر به نظر برسد. برای این کار باید با آرایش صورت تمرکز را روی گوشه داخلی چشم‌ها بگذارید. با استفاده از یک خط چشم مدادی نرم یک خط نازک در قسمت داخلی چشم بکشید و هرچه به سمت گوشه خارجی چشم نزدیک می‌شوید خط را ضخیم‌تر کنید و خط چشم را بلندتر از خط مژه امتداد دهید. همچنین دقت داشته باشید که گوشه داخلی چشم و خط اشک را نپوشانید چرا که با این کار نزدیک بودن چشم‌ها را تشدید خواهید کرد.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

چشم‌های دور از هم 

تشخیص دور بودن چشم‌ها از هم 

در این مدل چشم، فاصله بین دو گوشه داخلی چشم زیادتر از حد معمول است.

خط چشم مناسب چشم‌های دور از هم 

اگر فاصله دو چشم شما از هم زیاد است بهتر است با آرایش صحیح روی گوشه داخلی چشم‌ها تمرکز داشته باشید تا این فاصله کمتر به نظر برسد. برای این کار خط چشم را از قسمت مجرای اشک شروع کنید و آن را به سمت گوشه خارجی چشم خود ادامه ندهید. اگر چشم‌های ریزی دارید کشیدن خط چشم در گوشه داخلی ایرادی ندارد فقط دقت داشته باشید که خط چشمی که می‌کشید نباید خیلی بلند باشد و به سمت خارج چشم امتداد داشته باشد.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

چشم‌های گود 

تشخیص گود بودن چشم‌ها 

در این مدل، چشم‌ها فرو رفته است و استخوان ابروی شما کاملا مشخص است.

خط چشم مناسب چشم‌های گود 

از کشیدن خط چشم ضخیم و پخش کردن خط چشم‌های مدادی خودداری کنید چون باعث فرورفته و ریزتر به نظر رسیدن چشم‌های شما می‌شود. برای جلوگیری از ریزتر به نظر رسیدن چشم‌ها خط چشم‌ای نازک و بسیار نزدیک به خط مژه بکشید و همیشه نیمه خارجی چشم خود را خط چشم بکشید.  همچنین می‌توانید برای تکمیل آرایش خود یک خط باریک روی خط مژه پایین اعمال کنید. خانم‌هایی با این مدل چشم بهتر است از سایه‌های روشن مانند هلویی و بژ استفاده کنند.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

چشم‌های برجسته 

تشخیص برجسته بودن چشم‌ها

چشم‌های برجسته معمولا به سمت بیرون کاسه چشم متمایل هستند و قسمت زیادی از پلک‌ها در این مدل چشم‌ها مشخص است.

خط چشم مناسب چشم‌های برجسته

با استفاده از خط چشم‌ ضخیم می‌توانید برجستگی چشم‌های خود را تعدیل کنید. از سایه‌های تیره استفاده کنید، رنگ‌های تیره همیشه به کوچکتر به نظر رسیدن چشم‌ها کمک می‌کند. خط چشم خود را می‌توانید از گوشه داخلی تا قسمت خارجی چشم امتداد دهید و هیچ قانون سفت و سختی برای اعمال خط چشم روی خط مژه پایین چشم شما وجود ندارد. بهتر است انواع مختلف آرایش چشم را امتحان کنید تا بهترین حالت را برای چشمان خود پیدا کنید.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

چشم‌های تک پلکی یا آسیایی

تشخیص تک پلکی بود چشم‌ها 

چشم‌های آسیایی یا تک پلکی مسطح هستند و مرز میان پلک و استخوان ابروی آن‌ها مشخص نیست.

خط چشم مناسب چشم‌های تک پلکی

اگر مدل چشم‌های شما آسیایی است می‌توانید خط چشم خود را در قسمت داخلی چشم نازکتر بکشید و هرچه به سمت خارج چشم نزدیک می‌شوید بر ضخامت آن بیافزایید. همچنین داشتن این مدل چشم به شما این امکان را می‌دهد که انواع خط چشم‌های گربه‌ای و دراماتیک را امتحان کنید البته هیچوقت فر مژه را فراموش نکنید.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

چشم‌هایی با پلک افتاده 

تشخیص افتاده بودن پلک چشم‌ها 

ویژگی‌ این مدل چشم‌، وجود یک لایه پوست اضافی بالای چین پلک است که باعث می‌شود چشم‌ها کوچکتر به نظر برسند.

خط چشم مناسب برای پلک‌های افتاده

همانطور که گفتیم این ویژگی باعث می‌شود چشم‌های شما کوچکتر به نظر برسد و به همین دلیل تلاش شما باید در راستای بزرگتر جلوه دادن چشم‌ها با استفاده از خط چشم باشد. برای این کار باید خط چشم شما در گوشه خارجی چشم‌ها ضخیم‌تر کشیده شوند.

آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

 

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه بهترین خط چشم را انتخاب کنیم؟

۲- نکات مهم و کاربردی برای استفاده از کانسیلر دور چشم

۳- ۹ راه برای افزایش ماندگاری سایه چشم

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

مرسانا در تاریخ 09 ژوئن 2017

خیلی خوب بودش کامل بود

سارا هنجنی در تاریخ 09 ژوئن 2017

مرسی از مقاله قوی و پر محتوایی که در مورد خط چشم نوشتی
شما بهترین وب سایت حوزه مد و لباس هستیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :