نکات مهم و کاربردی برای استفاده از کانسیلر دور چشم

آرایش کردن برای هر خانمی، بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی او به حساب می‌آید. در این میان هستند، افرادی که با مطالعه بیشتر و رعایت نکات ریز و کسب مهارت در این کار از دیگران موفق بوده و با صرف کمترین هزینه می‌توانند آرایش به روز و تمیزی داشته باشند. اطلاع از نکات مراقبت از زیبایی نیز نقش کلیدی و مهمی در این امر ایفا می کند. با ما همراه باشید و نکات مهم و کاربردی برای استفاده از کانسیلر دور چشم را در سایت چی بپوشم بخوانید.

نکات مهم و کاربردی برای استفاده از کانسیلر دور چشم

کانسیلر چیست و چگونه یک کانسیلر خوب انتخاب کنیم؟

کانسیلرها، بخشی از انواع مواد آرایشی هستند، که امروزه با اقبال گسترده بانوان مواجه شده‌اند. این مواد در دسته‌ی کرم پودرها و کرم‌های زیبایی قرار گرفته و نقش اصلاح رنگ پوست صورت را ایفا می‌کنند. از این نوع کرم‌ها، برای یکسان‌سازی سطح پوست استفاده می‌شود.

استفاده از کانسیلرهای دور چشم، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، اما استفاده از آن‌ها نکاتی دارد، که می‌بایست مورد توجه قرار گیرد. امروزه کانسیلر‌ها در رنگ‌ها و انواع متفاوتی عرضه می‌شوند. معمولاً در مورد اینکه کانسیلر را قبل از کرم پودر استفاده کنیم و یا بعد از آن، نظرات زیادی وجود دارد.

نکات مهم و کاربردی برای استفاده از کانسیلر دور چشم

به طور کلی در مهارت آرایشگری شما ابتدا باید عیوب پوست صورت را بر طرف کرده و آن‌ها را بپوشانید و بعد از اینکه فرآیند زیرسازی را به طور کامل انجام دادید، نوبت به آرایش اصلی صورت می‌رسد، لذا در مورد استفاده از کانسیلر‌ها نیز توصیه می‌گردد که ابتدا با استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده، پوست صورت خود را نرم و مرطوب کرده و سپس از کانسیلر‌های رنگی برای عمق‌ بخشیدن به روند زیرسازی استفاده کرده و در نهایت، به آرایش اصلی خود بپردازید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، این است که کانسیلر اصلاح‌کننده را به خوبی بر روی صورت خود پخش کنید، به طوریکه کل پوست صورت‌تان را پوشش‌دهی کند.

نکات مهم و کاربردی برای استفاده از کانسیلر دور چشم

اول کانسیلر، سپس زیر سازی

در این زمینه سؤالات زیادی مطرح می‌شود که ابتدا کانسیلر بزنیم، سپس زیرسازی کنیم و یا بالعکس. توصیه ما این است که ابتدا از کانسیلر استفاده کنید و بعد از آن از کرم‌های زیر‌سازی استفاده نمایید.

 

کانسیلر سبز رنگ

کانسیلر‌های سبز رنگ، لکه‌های قرمز روی پوست صورت‌تان را به خوبی استتار می‌کنند. این کانسیلر، برای پوست‌های پر التهاب و آکنه‌ای توصیه می‌شود.

 

کانسیلر زرد رنگ

کانسیلر زرد رنگ، برای استفاده انواع پوست‌ها مناسب است. کانسیلر زرد رنگ، محبوب‌ترین نوع کانسیلر در میان خانم‌ها است. خانم‌ها، از این کانسیلر، معمولاً برای برطرف کردن تیرگی دور چشم استفاده می‌کنند.

 

کانسیلر صورتی 

مانند کانسیلر سبز رنگ، کانسیلر صورتی نیز، برای پوشش‌دهی لکه‌های آبی و کبود و تیره پوست صورت به کار می‌رود. این کانسیلر برای کسانی که پوست صورت‌شان مایل به زرد رنگ است، توصیه می‌شود.

نکات مهم و کاربردی برای استفاده از کانسیلر دور چشم

پس از استفاده از هر یک از انواع این کانسیلرها، پوشش‌دهی صورت با کرم پودر و یا سایر کرم‌های گریم و زیر‌سازی را آغاز کنید. با این کار، جلوه بهتری به پوست خود خواهید داد.

از کانسیلر‌ها، همچنین می‌توانید برای پوشاندن خطاهای آرایشی نیز استفاده کنید. بخشی از پنبه را به کانسیلر آغشته کنید و به وسیله آن خطاهای آرایشی خود را بپوشانید.

حتی اگر خیلی هم اهل آرایش کردن نیستید، پیشنهاد ما این است که حتماً از کانسیلر‌ها، برای رفع خستگی حالت صورت و همچنین پوشش‌دهی نقاط ملتهب و قرمز رنگ پوست صورت خود استفاده کنید. شما می‌توانید برای بی‌عیب و نقص به نظر رسیدن حالت پلک‌هایتان، لایه نازکی از کانسیلر را روی آن‌ها بمالید تا هرگونه التهاب موجود بر روی پلک‌ها را بپوشاند. با این حال، این نکته را در نظر داشته باشید که از کانسیلر و سایه، به طور همزمان با هم استفاده نکنید، زیرا کانسیلر به هیچ عنوان نمی‌تواند به عنوان پایه‌ای برای زدن سایه در نظر گرفته شود.

 

مطالب مرتبط: 

۱- ۹ راه برای افزایش ماندگاری سایه چشم

۲- ۸ تغییر کوچک برای زیبایی هرچه بیشتر پوست و مو شما

۳- نحوه انتخاب محصولات آرایشی مناسبدیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

مرسی از نکات آموزنده ای که در مورد کانسیلر دادید

سارا هنجنی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

مقاله کاربردی در مورد کانسیلر دادید ممنون از شما

نازنین در تاریخ ۰۲ خرداد ۱۳۹۶

ممنون یابت تما مقالات مفیدتون

فاطمه در تاریخ ۰۲ خرداد ۱۳۹۶

عالیهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :