راهنمای تصحیح رنگ پوست با آرایش

با این که در ابتدا این مطلب سخت و پیچیده به نظر می‌رسد، اما حقیقت امر بسیار قواعد ساده‌ای دارد. در چهره‌پردازی، تصحیح رنگ پوست و یا نواحی آکنه، توسط رنگ‌های متضاد صورت می‌گیرد. برای یافتن رنگ متضادی که مناسب معضل پوستی شما باشد، کافیست به جعبه آرایش خود نگاه کنید. به طور نمونه، رنگ سبز برای محو کردن زائده‌های قرمز رنگ گزینه‌ای ایده‌آل است. البته که یک فرمول مشخص برای همه رنگ‌ها و همه انواع پوست وجود ندارد. از آزمون و خطا کردن برای یافتن رنگ مناسب خود هراسی نداشته باشید. راهنمای تصحیح رنگ پوست با آرایش که در حال مطالعه آن هستید، به شما در این مورد کمک خواهد کرد.

 

چه زمانی به تصحیح رنگ پوست نیاز داریم و چگونه این کار را انجام دهیم؟

برای خریدن محصول آرایشی مخصوص این کار، شرکت‌های زیادی محصولاتشان را با طیف قیمتی متنوع به شما پیشنهاد می‌دهند. لزومی به خرید وسایل گران قیمت، که در هالیوود هم به سختی یافت می‌شود، ندارید، بلکه محصولی اقتصادی از شرکت‌هایی مثل NYX و Ulta مناسب خواهند بود.
بعد از زیرسازی پوست، شروع به آرایش و چهره‌پردازی مناطقی که نیاز به رنگ‌زدایی یا پوشش دارند، کنید. از یک برس آرایشی تمیز برای این کار کمک بگیرید. میزان و شکل استفاده شما از این رنگ‌ها، به مشکلی که در حال برطرف کردنش هستید، بستگی دارد. برای محو کردن آکنه، کافیست با قلم مو، یک دایره‌ی کوچک حول این زائده بکشید، یا برای رفع مشکلات ناحیه پیشانی، می‌بایست از مقدار بیشتری محصول استفاده کنید. به یاد داشته باشید که چشم‌ها نقاط حساسی هستند، پس از قلم ریز جهت کشیدن رنگ، کمک بگیرید.

بعد از این که تمام رنگ‌هایی را که می‌خواستید، روی صورت خود اعمال کردید، وقت این است که با کمک یک پاک‌کننده‌ی آرایشی، سعی کنید تا اگر در ناحیه‌ای زیاد رنگ زده‌اید، آن را حذف کنید تا همه قسمت‌ها یک دست شوند. سپس می‌توانید زیرسازی را ادامه دهید و به تبع آن، آرایش معمول خود را از سر بگیرید. استفاده از قلم باریک برای چشم‌های خود را هرگز از یاد نبرید.

راهنمای تصحیح رنگ پوست با آرایش

خنثی کردن رنگ قرمز ( آکنه، آفتاب سوختگی)

برای همه توناژهای پوست، کارایی رنگ سبز به عنوان خنثی‌کننده ایده‌آل زائده‌های قرمز مانند آکنه، جوش و آفتاب سوختگی ثابت شده‌است. مزیت عمده این تصحیح کننده، این است که بعد از استفاده از آن، مجبور نیستید که از برس‌های محو کننده که جلوه زیبای صورت را به هم می‌ریزند، استفاده کنید.

 

متعادل کردن رنگ زرد

با وجود آن که مشکلات پوستی با ظاهر زرد رنگ، در تمامی انواع رنگ‌های پوست مشاهده می‌شوند، اما آن دسته از پوست‌هایی که به طیف زیتونی نزدیک‌ترند، بیشتر مستعد تیرگی در صورت خود هستند. تصحیح‌گر رنگ، می‌تواند به افرادی که این مشکل را دارند، و طبیعتاً از آن خجالت زده هستند، کمک کند تا پوست روشن و زیبا‌تری داشته باشند. نقاطی که بیشتر این موضوع در آن‌ها دیده می‌شود، گوشه کاسه چشم، زیر چشم و اطراف بینی هستند. این تصحیح کننده رنگ(color corrector)، مناسبِ همه پوست‌ها با هر توناژی است.

 

روشن کردن پوست‌های تیره

پوست‌هایی که تن طوسی و خاکستری را در خود دارند، به سادگی توسط تصحیح‌کننده‌های رنگ بهبود می‌یابند. آبی برای پوست روشن متداول در مردم کشور‌های شرقی، رنگی ایده‌­آل است و ترکیب رنگی بی‌نظیر را پدید می‌آورد. در عوض رنگ کاراملی، به خوبی ضعف‌های پوست‌های تیره‌­تر را برطرف می­‌کند.

راهنمای تصحیح رنگ پوست با آرایش

پنهان کردن چروک زیر چشم

در زندگی شلوغ و پر از هیاهوی امروز، کمتر کسی است که در شهر‌های بزرگ زندگی کند، و هنوز قبل از ساعت ۱۰ شب به خواب برود. چنان چه پوست شما، در طیف انواع تیره‌تر طبقه‌بندی می‌شود و در کنار آن، مطابق خیلی از مردم دنیا، شب‌ها استراحت خوبی ندارید، و زیاد نمی‌خوابید، از یک کانسیلر پر رنگ نارنجی-زرد، برای پنهان‌کردن پف و چروک چشم‌هایتان کمک بگیرید. اما اگر پوست روشنی دارید، صورتی کم‌رنگ بهترین گزینه شما، برای حل و فصل این معضل است.

راهنمای تصحیح رنگ پوست با آرایش

پنهان کردن تجمع بیش از حد رنگ در بافت‌ها

یک مشکلی که اکثر مردم با آن درگیر هستند، تیره‌شدن پوست بعد از برطرف کردن آکنه و دیگر معضلات پوستی است. برای پوست‌های روشن‌تر، رنگ صورتی می‌تواند به داد شما برسد. اما اگر رنگ پوستتان در طیف تیره‌تر قرار دارد، نارنجی جواب خود را در این بخش به خوبی پس داده است. به هر حال پس از رفع ایراداتی مثل آفتاب سوختگی، اثرات منفی آن بر روی پوست باقی می‌ماند و بدیهی است که به عنوان یک خانم، باید برای زیبایی هرچه بیشتر پوست خود، وقت بگذارید.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۹ راه برای افزایش ماندگاری سایه چشم

۲- نحوه انتخاب محصولات آرایشی مناسب

۳- لباس مناسب برای آرایش با رژ لب قرمزدیدگاه شما

زهرا در تاریخ 17 می 2017

خیلی ممنون خیلی وقت بود دنبال مقاله اصلاح رنگ پوست بودم

سارا هنجنی در تاریخ 17 می 2017

نکات آرایشی و بهداشتی که در سایت قرار می دهید بسیار عالی و آموزنده اند

شادی در تاریخ 18 می 2017

مطلب خوبی بود ممنون

مرضیه در تاریخ 18 می 2017

باسلام
ممنون از تمام زحماتتون
مقالات بسیار عالی قرار مدهیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :