انتخاب لباس مناسب بر اساس قد شما

قد موهبتی خدادادی است و نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم، البته لزومی هم بر این تغییر نیست هر فردی با هر قد و اندامی می‌تواند بهترین استایل را داشته باشد کافی است خودتان را دوست بدارید و چند نکته را درباره انتخاب لباس، کفش و متعلقات مناسب آن‌‌ها رعایت کنید. در این مقاله انتخاب لباس مناسب براساس قد شما را بررسی می‌کنیم.

اغلب آقایان ریزنقش تمایل دارند که بلندتر به نظر برسند، به راحتی با ایجاد کمی خطای دید می‌توان این خواسته را محقق کرد فقط باید چند نکته مهم را مدنظر قرار داد.

1- پیشنهاد اول این است که سراغ لباس‌های اندامی و تنگ بروید، ظاهر شما هرچه باریک و کشیده باشد در چشم دیگران قدبلندتر خواهید بود، در عوض لباس‌های گشاد و بگی شما را کوتاه‌تر از قد واقعی‌تان نشان می‌دهد.

 

2- راهکار دیگر برای بلند به نظر رسیدن تا زدن پاچه شلوار است، بله شاید عجیب باشد اما این کار کمک می‌کند تا در تصور دیگران پاهای بلندتری داشته باشید. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این کار شلوار جین است.

انتخاب لباس مناسب براساس قد شما

3- از لباس‌هایی با چاپ‌های رنگی رنگی و گسترده بپرهیزید. برای افرادی که از حد متوسط هم کوتاه تر هستند شلوغ و رنگی لباس پوشیدن بر این ویژگی‌شان بیشتر تاکید می‌کند، این افراد بهتر است از ترکیب‌های تک رنگ و یا ترکیبی در یک طیف رنگی هم خانواده استفاده کنند. گروه رنگ‌های خنثی گزینه‌ای مناسب برای آن‌هایی است که می‌خواهند بلندتر دیده شوند.

انتخاب لباس مناسب براساس قد شما

4- متعلقات لباس هم ‌تواند بر دید دیگران که از قد شما تاثیرگذار باشد، از زیورآلات مناسب بالاتنه استفاده کنید مثلا به جای دستبندهای گوناگون از یک گردنبند ساده استفاده کنید، کلاه، دستمال سر و عینک آفتابی پیشنهادهای دیگری هستند. خاطرتان باشد که این متعلقات را از میان مدل‌های زمخت و پرحجم انتخاب نکنید تا تاثیر درستی که لازم است بر استایل شما بگذارند.

 

5- اما در استایل رسمی، مهمترین نکته درباره انتخاب کت و شلوار مناسب و همان بحث اندازه و اندامی بودن است، کمی گشادی در کت یا شلوار باعث می‌شود علاوه بر شلختگی کوتاه به نظر برسید، فقط فراموش نکنید که اندامی بودن با تنگ بودن فرق می‌کند شما باید بتوانید با این لباس به راحتی فعالیت کنید. احتمالا تا زدن پایین یک شلوار پارچه‌ای رسمی چندان جذاب نیست پس بهتر است قد شلوار را کوتاه کنید آنقدر که دقیقا تا لبه کفش شما برسد و یا اگر مایل بودید تا حدی کوتاه کنید که کمی از قوزک پا دیده شود. در مورد کفش هم در هر استایلی لژ مخفی بهترین پیشنهاد است.

انتخاب لباس مناسب براساس قد شما

اصلی‌ترین عنصر برای کشیده بودن قامت شما صاف راه رفتن است سعی کنید همیشه کمر، شانه‌ها و گردن را در یک خط مستقیم و با کشیدگی به بالا نگه دارید. آخرین نکته؛ اگر موهای بلند و پرپشت دارید استفاده از این نعمت طبیعی را از دست ندهید، مدل‌های حجم‌دار مو می‌تواند حداقل پنج تا هفت سانت بر بلندی قد شما اضافه کند. با ترکیب‌های درست و رعایت این نکته‌ها قطعا کسی شما را کوتاه‌تر از بقیه نخواهد دید.

مطالب مرتبط:

۱- ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

۲- افزایش جذابیت با انتخاب مناسب رنگ لباس

۳- آیا رنگ ها بر روحیه انسان تاثیر گذارند؟

فاطمه نظیفی
نویسنده: فاطمه نظیفی


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :