مهفام میرزایی در
0

بایدها و نبایدهای انتخاب لباس مجلسی

بایدها و نبایدهای انتخاب لباس مجلسی

اگر همیشه برای رفتن به عروسی و خریدن لباس های مجلسی استرس زیادی را متحمل می شوید نگران نباشید، فقط  کافی است این مطلب را بخوانید. در این مقاله مجموعه ای از بایدها و نبایدهای انتخاب لباس مجلسی را بر اساس نظرات کارشناسان و متخصصان لباس مجلسی گرد آورده ایم.

نباید انتخاب لباس را به روزهای آخر موکول کنید. اگر چند هفته قبل از مراسم لباس برای خرید لباس بروید فرصت  بیشتر و آرامش بیشتری برای یک انتخاب صحیح خواهید داشت. بهتر است قبل از ظهر به خرید اقدام کنید چون مغازه ها خلوت تر هستند و می توانید با آرامش و صرف زمان زیاد لباس ها را پرو کرده و انتخاب کنید. فروشنده ها هم  فرصت این را خواهند داشت تا به شما کمک و راهنمایی بدهند.

بایدها و نبایدهای انتخاب لباس مجلسی

باید قبل از هرچیز به انتخاب فرم مناسب لباس برای اندام خود فکر کنید. جزئیات و تزئینات هم مهم هستند و می توانند یک لباس معمولی را به لباسی خاص تبدیل کنند. اما اولویت با فرم و تناسب آن با اندام شما است. پس قبل از هر چیز  اندام خود را بشناسید و فرم لباس متناسب با آن را انتخاب کنید.

نباید قسمت بالای لباس را فراموش کنید. اکثر خانم ها با دیدن یک لباس بلند با دامن حریر و تور دوزی شده ضعف می کنند اما قسمتی از لباس که بیشتر دیده خواهد شد بالاتنه آن استو در بیشتر عکس های عروسی کمر به بالای لباس ها دیده می شود. پس دقت کنید که قسمت بالاتنه لباس زیبا و ظریف و متناسب با ویژگی های اندامتان باشد.

باید (اگر مغازه دارها اجازه بدهند) از خودتان در لباسی که پرو می کنید عکس بگیرید. فراموش نکنید که آینه ها خیلی قابل اعتماد نیستند. به همراهتان بگوید که از زوایای مختلف شما در لباس عکس بگیرد. عکس ها را بررسی کنید و بهترین را انتخاب کنید.

نباید فقط بر اساس مد پیش بروید. مدل های جدیدی که هر فصل وارد بازار می شوند عمر کوتاهی هم دارند. اما یک لباس مجلسی خوب باید بی زمان باشد. پس مواظب باشید که زیاد درگیر ترند های زمان نشوید و بیشتر به استایل خودتان فکر کنید و چیزی که هرگز از مد نمی افتد.

باید هر تعداد لباسی که لازم است پرو کنید. هر لباسی ممکن است در ویترین و جالباسی زیبا به نظر برسد اما در تن شما شرایط متفاوت است. پس از این که تعداد زیادی لباس را انتخاب و پرو کنید خجالت نکشید و فقط به دنبال بهترین باشید.

بایدها و نبایدهای انتخاب لباس مجلسی

نباید تعداد زیادی لباس را پرو کنید. سوء تفاهم نشود قرار نیست شما را گیج کنیم بلکه منظور این است که شما نباید احساس کنید که مجبورید تعداد بیشتر یا کمتری لباس را پرو کنید. مثلا اگر بخواهید در هر مغازه ده لباس پرو کنید قطعا انتخاب غیرممکن خواهد شد و استرستان زیادتر. پس اول محل های مناسب تر برای خرید را شناسایی کنید و دوم بدانید که چه نوع لباسی می خواهید.

باید موقع امتحان کردن لباس های مجلسی لباس زیر مناسبی بر تن داشته باشید. بهتر است همان لباس های زیر هایی که قرار است برای مراسم بپوشید را برتن داشته باشید. این مساله تاثیر بسیار مهمی روی تن خوری لباس شما دارد که اکثر خانم ها به آن توجه نمی کنند. اگر قرار است گن بپوشید موقع پرو لباس هم گن را بر تن داشته باشید.

باید موقع خرید در باره لباس، جنس آن نحوه مراقبت و … سوال بپرسید، از صاحب مغازه، فروشنده ها و حتی خودتان. “آیا این لباس را دوست دارم؟ آیا موقع پوشیدن آن حس فوق العاده ای دارم؟ آیا حس زیبا بودن دارم؟ آیا می توانم در آن برقصم؟ آیا در آن راحتم یا قرار است مثل یک مجسمه مومی به نظر برسم؟” و ده ها سوال دیگر که می توانید از خودتان بپرسید تا بهترین لباس را انتخاب کنید.

اگر از بایدها و نبایدهای انتخاب لباس مجلسی سوالی دارید در بخش نظرات منتظر شماییم.

مطالب مرتبط

1- اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

2- نکاتی برای خرید لباس خانم های چاق

3- ایده برای انتخاب لباس مجلسی زنانهدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :