اولین قرار عاشقانه و بایدها و نبایدهای لباس پوشیدن در این موقعیت

اولین قرار عاشقانه همیشه دلهره‌آور است و از این رو انتخاب کردن لباس و همچنین آماده کردن خود برای مواجهه با کسی که اهمیت زیادی برای شما دارد، سخت است. اما می‌توانید با رعایت نکات ساده اولین قرار عاشقانه خود را به یکی از شیک‌پوش‌ترین مجالسی که در آن حضور داشته بودید، تبدیل کنید. برای پاسخ دادن به سؤال در اولین قرار عاشقانه چی بپوشم همراه ما باشید.

ad banner

 

برنامه‌ریزی برای اولین قرار عاشقانه

با توجه به موقعیت لباس بپوشید

جایی که قرار است اولین قرار عاشقانه شما و شریک زندگی‌تان رقم بخورد، برای انتخاب لباسی که می‌خواهید به تن کنید کاملاً لازم و ضروری است. اگر تصمیم با شما است که موقعیت قرار را مشخص کنید، بهتر است نگاهی به لباس‌های داخل کمد خود، وضعیت هوا و همچنین دوری یا نزدیکی مسیر کنید. برای مثال اگر قرار است که در یک رستوران قرار ملاقات داشته باشید، می‌بایست لباس‌های مخصوص بیرون با دید رسمی بپوشید. اگر اولین قرار ملاقات شما برای دیدن یک تئاتر یا سینما است، می‌توانید از استایل کژوال یا هنرمندانه هم استفاده کنید.

برنامه‌ریزی برای اولین قرار عاشقانه

اگر تصمیم‌گیری برای موقعیت اولین قرار عاشقانه با شما نیست، می‌بایست خودتان را برای آن آماده کنید و برنامه‌ریزی کنید که چه لباس‌هایی باید بپوشید. آن‌هایی که دارید را جدا و بقیه را در فرصت مناسب خریداری کنید.

 

خریدن لباس برای اولین قرار عاشقانه

حال که برنامه‌ریزی کردید و لباس‌های مناسب برای اولین قرار عاشقانه را بر اساس موقعیت و زمان انتخاب کردید، بر اساس موجودی کمد لباس خودتان باید تمامی آیتم‌ها را فراهم کنید. اگر لباس مناسب با موقعیت ندارید، به فروشگاه بروید و خرید کنید. علاوه بر این گاهی لازم است برای نشان دادن اهمیت قرار به فرد مقابل، از یک لباس نونوار و تازه استفاده کنید.

خریدن لباس برای اولین قرار عاشقانه

انتخاب لباس متفاوت در اولین قرار عاشقانه

به شما پیشنهاد می‌دهیم، در اولین قرار ملاقات عاشقانه خود همه احتمال‌ها را در نظر بگیرید و به جز لباس اصلی که برای پوشیدن انتخاب و تهیه کرده‌اید، یک لباس دیگر و متفاوت هم داشته باشید. برای انتخاب کردن لباس دیگر می‌توانید با استفاده از نظر دوستان و اعضای خانواده خود آن را انتخاب کنید. وجود یک لباس اضافی خیال شما را از بابت مشکلات احتمالی که ممکن است ناخواسته به وجود آید، راحت می‌کند. برای مثال ممکن است روز ابری تبدیل به یک روز برفی و بارانی شود یا خشک‌شویی فراموش کرده باشد لباس شما را تحویل دهد.

انتخاب لباس متفاوت در اولین قرار عاشقانه

انتخاب لباس راحت برای اولین قرار عاشقانه

اولین قرار عاشقانه به اندازه کافی دارای استرس است و لازم نیست که خودتان استرس بیشتری مانند پوشیدن لباس نامناسب و پوششی که در آن احساس راحتی نمی‌کنید، اضافه کنید. هر چقدر لباس شما شیک و راحت باشد، آن‌قدر اعتماد به نفس بیشتری برای بیان حرف‌های مهم به طرف مقابل خواهید داشت. در این موارد پوشیدن لباسی که ازادی کافی در دوخت داشته باشد، برگ برنده شما است.

انتخاب لباس راحت برای اولین قرار عاشقانه

لباسی همانند شخصیت شما

شما باید در اولین قرار عاشقانه خود همانی باشید که همیشه هستید مگر اینکه موقعیت و زمان اولین قرار عاشقانه شما مراسم جشن هالووین باشد. لباسی بپوشید که شخصیت شما را از دور نشان دهد. این کار نه تنها خیال شما را از انتخاب خودتان راحت می‌کند، بلکه احساس خوبی در طرف مقابل ایجاد می‌کند. هیچ وقت آن گونه که دیگران دوست دارند، لباس نپوشید. شما باید خودتان باشید و بر این استایل شخصی خود پافشاری کنید.

لباسی همانند شخصیت شما

اطمینان از تمیز بودن لباس اولین قرار عاشقانه

برند بودن لباس در اولین قرار ملاقات عاشقانه آن‌قدر که فکر می‌کنید مهم نیست. تمیز بودن لباس مهم‌ترین قسمتی است که باید به آن دقت کنید. اگر لازم است که لباستان شسته شود حتماً چند روز قبل‌تر آن را بشویید. گاهی اوقات نیاز است که لباس را به یک خشک‌شویی بدهید. در این صورت از زمان تحویل گرفتن لباس اطمینان حاصل کنید. لباسی که شسته شده است را تا روز پوشیدن آن، داخل کاور و کمد خود نگهداری کنید. یادتان نرود که لباس متفاوتی که انتخاب کرده بودید را هم بشویید.

اگر لباس جدید خریده‌اید، مطمئن شوید که همه مارک‌ها و همچنین تگ‌های روی لباس را جدا کرده باشید.

اطمینان از تمیز بودن لباس اولین قرار عاشقانه

آرایشگاه برای اولین قرار عاشقانه

برای دختران و خانم‌هایی که اولین قرار عاشقانه با شریک زندگی خود را تجربه می‌کنند، ملاقات اهمیت و استرس بیشتری دارد. این استرس به خاطر جزئیاتی است که آن‌ها همیشه در لباس پوشیدن رعایت می‌کنند. از جمله جزئیاتی که در اولین قرار ملاقات عاشقانه باید در نظر داشت، آرایش مو و رفتن به آرایشگاه است. چند روز قبل‌تر در مورد موقعیت قرار ملاقات اطلاع کسب کنید و بر همین اساس، موهای خودتان را آرایش کنید.

گاهی لازم می‌دانید که موهای خودتان را رنگ کنید. این کار را در لحظه آخر انجام ندهید و چندین روز قبل تصمیم به این کار بگیرید و آن را عملی کنید تا در صورت لزوم رنگ موهایتان را تغییر دهید. آرایش روز ملاقات خودتان را بر اساس موقعیتی که در آن حضور پیدا خواهید کرد انتخاب کنید. گاهی لازم است در محیطی که فضای کاملاً دوستانه دارد، آرایشی ساده داشته باشید و گاهی در یک مراسم کاملاً رسمی، نیاز است آرایشی رسمی با رنگ‌های تیره انتخاب کنید.

همچنین اگر نیاز دارید که صورت خودتان را ماسک گذاری یا پاک‌سازی کنید از یک متخصص پوست قرار ملاقات قبلی بگیرید.

آرایشگاه برای اولین قرار عاشقانه

آرایشگاه مردانه برای اولین قرار عاشقانه

مردان خوش‌تیپی که دوست دارند طرف مورد علاقه خود را در اولین قرار عاشقانه مجذوب خود کنند، باید در اصلاح صورت و آرایش موی خود دقت زیادی به خرج دهند. کار ساده این است که شما یک اصلاح لحظه اخری کنید و به قرار عاشقانه بروید. این کار نهایت بی‌احترامی به فرد مقابل است.

به جای این کار چندین روز قبل‌تری یکی از بهترین مدل‌های ریش مردانه که با صورت شما متناسب است را انتخاب کنید و روز قرار عاشقانه آن را عملی کنید. مسلماً می‌دانید که نباید، یک ساعت قبل صورتتان را اصلاح کنید و با زخم و جوش‌های سرخ‌ سر اولین قرار عاشقانه حاضر شوید. برای اصلاح مو، سراغ بهترین آرایشگری که می‌شناسید بروید.

آرایشگاه مردانه برای اولین قرار عاشقانه

آماده شدن برای اولین قرار عاشقانه

بررسی مجدد اوضاع هوا

اوضاع هوا را برای ساعاتی که قرار است طی آن ملاقات داشته باشید چک کنید. اگر از بارش باران مطمئن شدید، بهتر است بارانی، چتر و همچنین کاپشن دارای کلاه را مد نظر داشته باشید. در صورتی که قرار است برف ببارد، به فکر کفش‌های مخصوص روزهای برفی به مانند پوتین، دستکش، کلاه و همچنین لباس‌های گرم باشید. اگر شانس با شما یار باشد و قرار ملاقاتتان در فصل‌های گرم و بهاری باشد، می‌بایست لباس راحتی که در آن عرق نکنید، انتخاب نمایید.

بررسی مجدد اوضاع هوا

دوش بگیرید

هیچ کسی دوست ندارد در اولین قرار عاشقانه خود همانند کسانی باشد که پنج کیلومتر را دویده و بوی عرق می‌دهند باشد. بنابراین برای اینکه به طرف مقابل نشان دهید که برای این قرار اهمیت داده‌اید بهتر است حتماً قبل از رفتن به سر قرار دوش بگیرید و موهای خودتان را بشویید. زمان دوش گرفتن را طوری تنظیم کنید که زمان کافی برای خشک کردن موهای خودتان هم داشته باشید.

دوش بگیرید

زمان کافی برای لباس پوشیدن

پنج دقیقه مانده به رفتن خودتان سر قرار لباس نپوشید. حداقل چند دقیقه قبل‌تر لباس‌هایتان را بپوشید و کمی در خانه قدم بردارید تا از راحت بودن لباس اطمینان کسب کنید. اگر احساس کردید که لباسی به تن شما مناسب نیست یا احیاناً مشکلی در لباس وجود دارد، سریعاً آن را با گزینه متفاوتی که قبلاً در نظر گرفته بودید عوض کنید. برای آخرین بار لباس‌های خودتان را بررسی کنید تا مشکلی در آن‌ها وجود نداشته باشد.

ممکن است تا زمانی که لباس بپوشید و راهی شوید محل ملاقات فرق کند. در این صورت با در نظر گرفتن زمان باقی مانده، بهترین انتخاب را بر اساس موقعیت جدیدی که قرار است بروید، انتخاب کنید.

زمان کافی برای لباس پوشیدن

چک کردن دوباره لباس و وسایل

دوباره لباس‌های خودتان را بازرسی کنید. داخل کیف خودتان را نگاه کنید تا همه وسایل را داشته باشید. گاهی اوقات لازم است که بطری آب، دستمال کاغذی یا داروی مخصوص خودتان را داشته باشید لذا فراموش کردن آن می‌تواند قرار عاشقانه شما را همراه با استرس و نگرانی کند. همچنین از وجود گوشی همراه، پول نقد و دیگر موارد اطمینان حاصل کنید.

چک کردن دوباره لباس و وسایل

استرس نداشته باشید

داشتن استرس قبل از اولین قرار عاشقانه کاملاً طبیعی است اما باید اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید. می‌توانید از لباسی که پوشیده‌اید کمک بگیرید و بیشتر اعتماد به نفس داشته باشید. مطمئناً شما بهترین انتخاب‌ها را برای مهم‌ترین لحظه زندگی خودتان انجام داده‌اید.

 

آنچه که نباید انجام دهید

زدن عطر زیاد

برخلاف تصور شما که عطر زدن زیاد می‌تواند طرف مقابل را تحت تأثیر قرار دهد، عطر زدن زیاد یکی از اشتباهات متداول در اولین قرار عاشقانه است. اگر طرف مقابل شما به عطر حساس است در زدن عطر احتیاط کنید تا او را اذیت نکنید. همچنین در زدن عطر از خودتان به جای اینکه بپرسید چه عطری دوست دارم، بپرسید چه عطری دوست دارد.

زدن عطر زیاد

استفاده از کرم مرطوب کننده

قرار ملاقات اول همیشه استرس‌زا است و بدن انسان شروع به عرق کردن می‌کند. اگر پوست شما خشک است، سعی کنید کرم مرطوب کننده استفاده نکنید. در صورت لزوم از کرم مرطوب کننده‌ای که دارای چربی اندک است استفاده نمایید.

استفاده از کرم مرطوب کننده

استفاده از اکسسوری‌ها

اکسسوری هایی که استفاده می‌کنید را تا جایی که ممکن است ساده انتخاب کنید. همچنین به هنگام گذاشتن اکسسوری موقعیتی که قرار است در آن حضور داشته باشید هم در نظر بگیرید. تعداد زیاد اکسسوری روی لباس می‌تواند آزار دهنده باشد.

امیدواریم که توانسته باشیم راهنمایی‌های لازم برای پوشیدن لباس مخصوص اولین قرار عاشقانه ارائه دهیم. اگر پیشنهاد یا تجربه خاصی دارید که می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد، در قسمت نظرات و پیشنهادها بیان کنید.

مطالب مرتبط:

۱- اصول انتخاب و پوشیدن ساعت مچی

۲- اصول ست کردن لباس مردانه را یاد بگیرید

۳- در قرار اول چی بپوشم؟

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

احمد در تاریخ 24 دسامبر 2020

مچکرم از توضیحات 🌷ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :