اصول انتخاب و پوشیدن ساعت مچی مناسب

انتخاب و خرید ساعت مچی کار سختی نیست. کافیست شما مدل خاصی را در نظر داشته باشید و به دنبال آن باشید. اما مشکل اینجاست که در یک مدل خاص بندهای متفاوت و اندازه صفحه ها با رنگ بندی های متفاوت وجود دارد و این کار شما را کمی سخت می کند. همه این موارد را که کنار بگذاریم به بحث مهمی می رسیم و آن هم اندازه بودن ساعت است. از اندازه بودن پوشاک و اهمیت آن در تیپ شما زیاد گفته ایم. این بار می خواهیم بگوییم که اهیمت اندازه بودن ساعت مچی چقدر زیاد است و چگونه آن را اندازه دستتان انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

ad banner

برای اندازه بودن ساعتی که انتخاب می کنیم باید چه کرد؟

اصول انتخاب و پوشیدن ساعت مچی مناسب

جواب این سوال را اگر به زبانی ساده بخواهیم بدهیم باید بگوییم که ساعت مچی ای را انتخاب کنید که وقتی آن را می پوشید احساس راحتی کنید. جواب علمی تر آن به این صورت است که ساعتی که روی دست شماست نباید بیشتر از ۵ سانت پایین بیاید وقتی دستتان را به سمت بالا می گیرید و ضمنا روی مچ دست شما جا نیندازد.

اصول انتخاب و پوشیدن ساعت مچی مناسب

معمولا وقتی ساعت های استیل انتخاب می کنید قادر خواهید بود که حین خرید آن را اندازه مچ دستتان کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم از ساعت های با بند چرمی استفاده کنید که اندازه کردن آن روی مچ دستتان هم کار سختی نباشد.

چگونه ساعت را به دست بیاندازیم؟ 

برای پاسخ به این سوال باید از چند جهت به قضیه نگاه کنیم. یکی اینکه وقتی شما ساعتی را به دست می کنید باید حس خوبی از به دست انداختن آن داشته باشید. برای مثال اگر علاقه دارید بند ساعت روی مچ شما کیپ شده باشد هیچ کس نمی تواند به شما ایراد بگیرد که چرا این گونه آن را روی دست انداخته اید و یا اگر هم از آن دسته هستید که می خواهید ساعت به صورت شل روی مچ شما به این سمت و آن سمت برود باز هم یک مساله شخصی است و کسی نمی تواند به آن خرده بگیرد. اگر از آن دسته هستید که دوست دارید با انداختن ساعت در دست راست خود بگویید که روش زندگی خودتان را دارید بازهم مانعی نیست و در کل باید بگوییم که باید حین استفاده از ساعت حس خوبی به شما منتقل شود.

اصول انتخاب و پوشیدن ساعت مچی مناسب

راه دیگر نگاه کردن به این قضیه دانستن بایدها و نبایدهای به دست انداختن ساعت مچی است که در زیر به آن ها می پردازیم و اگر اصولی به قضیه نگاه می کنید باید آن ها را رعایت کنید:

اول از همه اینکه به دست انداختن ساعت های بزرگ تر از مچتان که روی آن شل باشد و جابه جا شود شاید به شما احساس راحتی بدهد و شاید هم مد باشد ولی مسلما کاربرد دیگری به غیر از آگاه کردن شما از زمان دارد. معمولا کسانی که ساعت های گران قیمت به دست می کنند (مثل ساعت مچی طلایی رولکس) به این سبک عمل می کنند و با حرکات دست که برای جابه جا شدن ساعت و قرار گرفتن آن روی مچشان است می خواهند به دیگران بفهمانند که ساعت مچی گران قیمتی در دست دارند. این مدل ساعت انداختن می تواند موجب بروز تیک های عصبی در دست شما نیز بشود.

اصول انتخاب و پوشیدن ساعت مچی مناسب

از طرف دیگر به دست انداختن ساعت های با بند خیلی تنگ هم نشان از احساس ناامنی شما دارد و نه تنها در ظاهر راحت نیست بلکه واقعا حس راحتی به شما منتقل نمی کند. وقتی ساعت را روی مچ خود کیپ کرده باشید کارتان دقیقا مثل پوشیدن یک دست کت و شلوار تنگ است. اگر این کار را انجام دهید به محض اینکه در آینه نگاه کنید متوجه موضوع می شوید. به دست انداختن ساعت های با بند تنگ نیز به همین شکل است. از طرف دیگر این ساعت ها روی مچ شما خط می اندازند و از این نظر موجب وارد شدن آسیب به پوست شما می شوند.

خیلی از افراد از به دست کردن ساعت هایی که اندازه مچشان نیست مدت ها رنج می برند و این تنها نشان از تنبلی ان ها دارد. صرف کردن مدت اندکی برای اندازه کردن ساعت علاوه بر احساس راحتی، به شیک پوش تر شدن شما هم کمک می کند. از طرفی اندازه بودن بند ساعت امنیت ساعت روی مچ شما را نیز تامین می کند و از سر خوردن و افتادن آن جلوگیری می کند.

اصول انتخاب و پوشیدن ساعت مچی مناسب

از دیگر نکاتی که ذکر آن را برای جنتلمن ها ضروری می دانیم این است که وقتی تیپ رسمی محل کار می زنید ساعت شما باید زیر آستین پیراهن شما قرار بگیرد و این به این معنی نیست که پیراهن شما باید سرآستین های گشادی داشته باشد. آمریکایی ها در این زمینه آزادانه تر عمل می کنند و سر خوردن ساعت از زیر آستین پیراهن را مشکل نمی دانند ولی خیاطان ایتالیایی ب طرزی پیراهن ها را می دوزند که ساعت کوچکترین شانسی برای دیده شدن از زیر پیراهن را نداشته باشد.

زمانی که هوا گرم می شود باید از به دست کردن ساعت هایی با بندهای چرمی بسیار تنگ شدیدا دوری کنید زیرا عرق کردن چرم روی پوست شما می تواند شدیدا آزاردهنده باشد.

مطالب مرتبط:

۱- خرید ساعت مردانه به کمک این ۵ نکته ساده

۲- آیا بند ساعت و کفش را باید باهم ست کرد؟

۳- چند مشکلی که احتمالا با ساعتمان داریم

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

مجله مد در تاریخ 16 آوریل 2017

خیلی ممنونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :