چند مشکلی که احتمالا با ساعت مان داریم

0

با اینکه ساعت ها با هدف فهمیدن زمان تولید شدند، ولی اغلب کاربرد بیشتری دارن و ساعت های گرانقیمت تر معمولا قطعات مهندسی شگفت انگیزی هستند و اینکه ما ساعت مان رو نشناسیم منجر به چند مشکلی که احتمالا با ساعت مان داریم و یا خواهیم داشت، میشه. تازه حتما می دونید که ساعت مچی شما تا حدودی بیانگر شخصیت شما هم هست. با چی بپوشم همراه باشید تا چند مشکلی که احتمالا با ساعت مان داریم رو بفهمید.

۱- ندونیم که ساعتمان دقیقا چه خصوصیاتی داره

اولین مورد این هست که بدونید دقیقا ساعت شما چه خصوصیاتی داره. ساعت های امروزی قابلیت های متنوعی، از قبیل کورنوگراف، ساعت جهانی و … دارن و اگه شما ساعتی انداختی مچت و تو شهر می چرخی و هیچ اطلاعی از قابلیت هاش نداری، سخت در اشتباهی و باید ساعت خودت رو کامل بشناسی و بدونی چطور از اون قابلیت ها استفاده کنی.

۲- ساعت متناسب با مجلس باشه

تو کوچه و خیابون، پوشیدن ساعت کورنوگراف و خلبانی خیلی هم جالب و خوبه (چون شما هم باید مثل خلبان فاصله و .. رو اندازه بگیری دیگه) اما وقتی مثلا به مراسم عروسی دعوت شدی، پوشیدن چنین ساعتی مسخره بنظر میاد. در این مواقع باید ساعتی ساده و شیک ترجیحا با بند فلزی برداری. کورنوگراف رو می خوای چی کنی؟ سرعت زاویه ای عروس رو دور داماد اندازه بگیری؟


1472207982-omega-larsson-jennings۳- زیاد هزینه کنی

بله درسته برخی ساعت ها هستن که قیمت نجومی دارن و اگه کسی داشته باشه، بسیار تو چشم میاد ولی حالا که پولش رو نداری و با هزار قرض و قوله چنین ساعتی رو بخری، از باقی لباسات داد می زنه که چنین ساعتی مناسب تو نیست. ممکنه (دعا می کنم) یک روز اونقدر پول داشته باشی که پتک فیلیپ بخری ولی خریدن نوع فیک اون رو اصلا توصیه نمی کنم. ارزون بخر ولی اصل.

چند مشکلی که احتمالا با ساعت مان داریم

۴- تو گرما بند چرمی پوشیدی

مثل لباسها، ساعت ها هم فصلی هستن. نه کل ساعت ولی بند اونها چرا. مثلا پوشیدن بند چرمی تو فصول گرم باعث تعرق بیشتر دستتون میشه که جالب نیست. تو این فصل ها دنبال بندی باشید که دستتون بتونه نفس بکشه و عرق نکنه. خیلی از ساعت ها هم قابلیت تعویض بند دارن و برای همین حتی لازم نیست که کلا یک ساعت جدید بخرید.

۵- مراقب ساعت خودتون نیستید

می رسیم به آخرین مورد در مقاله “چند مشکلی که احتمالا با ساعت مان داریم”. همین چند مدت پیش یک ساعت رولکس رو به قیمت ۲٫۵ میلیون دلار فروختن. چرا؟ چون تکنولوژیش بالا بود و خیلی کم یاب بوده و از همه مهم تر خیلی خوب نگه داشته شده بود. ساعت ها هر قدر هم گرون باشن خراب میشن و لازمه که بهشون رسیدگی بشه. یادتون باشه ساعت های گرون، ارزش خودشون رو حفظ می کنند.

چند مشکلی که احتمالا با ساعت مان داریم

مطالب مرتبط:

۱- چرا ساعت های رولکس اینقدر گران هستند؟

۲- ساعت مچی مناسب برای کت و شلوار

۳- اصول مراقبت از ساعت مچی و تمیز کردن بند آن

۴- ۳۰ مدل ساعت مچی مشکی مردانه

بهراد
نویسنده: بهراد
بهراد هستم یه هوادار مد و فشن. بیشتر در مورد استایل آقایون می نویسم و مهندس مکانیکم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :