مزایای دوخت سفارشی لباس و داشتن خیاط

0

بیشتر افراد اعتقاد دارند که داشتن خیاط شخصی کاری تجملاتی است. اما داشتن خیاط شخصی می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد که در مقابل هزینه آن، درخشان‌تر و مهم‌تر جلوه کند. اگر در مورد مزایای دوخت سفارشی لباس و داشتن خیاط اطلاعی ندارید، همراه «چی بپوشم» باشید. 

 

مزایای دوخت سفارشی لباس و داشتن خیاط

بیشتر آقایان خوش‌پوش عادت دارند، لباس‌‎های خودشان را با پارچه دلخواه و اندازه‌های خودشان به تن کنند و هیچ علاقه‌ای به لباس آماده و خارج شده از خط تولید ندارند. هرچند مقایسه دو لباس دست‌دوز برند و خیاطی شده می‌تواند قیاس نامناسبی باشد اما لباس دوخته شده توسط خیاط هم می‌تواند به اندازه یک لباس دست‌دوز خیاطان حرفه‌ای برندهای معروف از روی الگوهای طراحی، راحتی و زیبایی به شما هدیه دهد.

 

لباس اندازه تن شما خواهد بود

کسانی که خوش‌پوش هستند مفهوم واقعی «اندازه تن» بودن را می‌دانند. وقتی لباس، اندازه تن شما دوخته شده باشد، دقیقا همه انحناهای لباس با بدن شما مطابقت خواهد داشت. یک مثال ساده برای لباس اندازه وجود دارد، زمانی که شما سلامتی کامل داشته باشد نشان می‌دهد که سبک زندگی شما، باعث این سلامتی است، همانند اصول غذایی یا متخصص تغذیه که به شما کمک می‌کند.

مشابه همین کار را خیاط با لباس می‌کند تا لباس متناسب با تن شما دوخته شود و شما با پوشیدن آن، احساس راحتی کنید و دیگران لیاس را با صفت «قالب تن» وصف کنند. لباس گشاد یا تنگ اعتماد به نفس شما را هدف قرار می‌دهد. سفارشی بودن لباس، به معنی هماهنگی اندازه استین، یقه و بلندی لباس است. بر اساس یک قانون کلی، باید شما، نوع بدن خودتان را بدانید و بر اساس آنچه که امروز هستید تصمیم‌گیری کنید و تصمیمات خودتان را معطوف به روزهای بعد از رژیم گرفتن و لاغری نکنید.

با مزایای دوخت سفارشی لباس و داشتن خیاط بیشتر و بهتر آشنا شوید

 

کیفیت پارچه را خودتان انتخاب می‌کنید

اولویت اول تولید لباس های انبوه و خط تولید گسترده لباس، سودآوری است و شاید کیفیت در رده‌های بعدی گنجانده شود. در مورد برندهای خاص اولویت اول بر اساس قیمتی که دارند، می‌تواند کیفیت باشد اما تعداد تولید و قدرت خرید مردم برای داشتن این لباس‌ها کم است. علاوه بر این لباس‌هایی که به دست دستگاه‌های صنعتی دوخته می‌شوند، اغلب جزئیات کافی و راضی کننده‌ای ندارند ولی در مورد خیاط داستان فرق می‌کند. برای خیاطان دقت در کار به منزله، اعتبار حرفه‌ای است.

آن‌ها پارچه را لمس می‌کنند و هر جا که لازم باشد، دوخت اضافی بر اساس نوع پارچه می‌زنند. دست شما آزاد است که پارچه را بر اساس نوع کاربرد لباس، انتخاب کنید برای مثال می‌توانید برای لباس‌های تابستانی از پارچه نخی و لطیف استفاده کنید. همچنین اگر دوست دارید که در پوشیدن لباس صرفه‌جویی کنید، پارچه را کمی ارزان‌تر انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید در انتخاب کردن پارچه، عواملی همانند موقعیت آب و هوایی و فصل را هم دخالت دهید.

با مزایای دوخت سفارشی لباس و داشتن خیاط بیشتر و بهتر آشنا شوید

 

می‌توانید استایل خودتان را تقویت کنید

استایل یعنی تعریف خودتان در قالب لباس. اما در لباس‌های دوخته شده و آماده، محدودیت‌هایی برای نشان دادن، خودتان دارید که در لباس‌های سفارشی این محدودیت را نخواهید داشت. همان‌طور که گفتیم، سودآوری و جلب مشتری اولین هدف کارخانه و طراحان لباس است که می‌تواند تحت تاثیر مد و روند روزانه لباس‌های بازار باشد. اگر شما فردی خلاق باشید، مسلما همراهی با این روند شما را اذیت می‌کند. برخی از ویژگی‌ها که شما می‌توانید با آن لباس‌های دست‌دوز را شخصی‌سازی کنید، عبارتند از:

رنگ

  • اولین موردی که مردم درباره لباس حتی قبل از جنس پارچه درک می کنند، رنگ آن است.
  • رنگ به عنوان اولین موردی است که دیگران را با آن تحت تاثیر قرار می‌دهد.
  • برای هر رنگ معانی مختلفی دارد.

طراحی یقه لباس

  • یقه لباس از جمله قسمت‌هایی در لباس است که باید بر اساس فرم صورت تعیین شود. برای هر شکل صورت، نوع خاصی از یقه وجود دارد که شکل صورت را می‌تواند از حالت عادی، بهتر جلوه دهد. برای مثال کسانی که صورت کشیده دارند، توصیه می‌شود از یقه‌های هفت استفاده کنند تا صورت کشیدگی لازم را به دست اورد.

موارد دیگری همانند شکل جیب‌ها، تعداد آن‌ها، نوع آستین و خط اتو را هم شما می‌توانید به خیاط خودتان بر اساس آنچه که استایلتان است، پیشنهاد دهید.

 

با مزایای دوخت سفارشی لباس و داشتن خیاط بیشتر و بهتر آشنا شوید

 

زمان و تلاش کمتری برای داشتن لباس با کیفیت لازم دارید

بر خلاف خرید در فروشگاه، روند تهیه لباس توسط خیاط، ساده و بدون دردسر است. اغلب افراد دوست ندارند که زمان زیادی صرف گشت و گذار ما بین مغازه‌ها کنند تا یک لباس خاص تهیه کننند. این در حالی است که می‌توانند در عرض چند دقیقه، لباس مورد نظرتان را به خیاط نشان دهید و از او درخواست کنید که آن را برای شما بدوزد.

مورد دیگر، صرف وقت و انتظارهای بی‌موردی است که در طول خرید از فروشگاه‌ها با آن مواجه می‌شوید. برخی از اقلام موجود در فروشگاه در فصل‌های مختلف ناموجود می‌شوند در حالی که خیاط شما همیشه در دسترس است. مسلما اگر دوست دارید لباس خوب و مناسب با خودتان داشته باشید، عجله کردن در خرید لباس می‌تواند اعتبار شما را زیر سوال ببرد. بنابراین، سفارش دادن لباس به خیاط، خریدن اعتبار است. برای کسب حداکثر رضایت، با خیاط خودتان ارتباط داشته باشید تا وسایل مورد نیاز یا حتی اندازه‌های ضروری را سریعاً به او انتقال دهید یا به پیشنهادهای او گوش دهید.

 

با مزایای دوخت سفارشی لباس و داشتن خیاط بیشتر و بهتر آشنا شوید

 

دوام لباس افزایش خواهد یافت

خرید کردن از فروشگاه‌ها، یک رفتار لحظه‌ای و بدون تفکر کافی است که شما با تاثیر پذیری از عوامل زیاد، انتخاب‌های درست و گاهی نادرست انجام می‌دهید. اما زمانی که شما خیاط دارید، لباس توسط فردی دوخته می‌شود که کاملا حرفه‌ای است و می‌داند که با پارچه باید چه کاری کند و شما تنها کاری که باید انجام دهید، رفتن گاه‌به‌گاه خدمت استادکار است. همان‌طور که گفتیم انتخاب پارچه با دوام و همچنین دقت خیاط باعث خواهد شد، دوام لباس ها در مقایسه با لباس های آماده، افزایش پیدا کند.

اگر تا به حال از مزایای دوخت سفارشی لباس و داشتن خیاط بهره‌مند نشده‌اید، بهتر است از همین امروز به فکر داشتن یک خیاط باشید. نظرات خودتان را در مورد داشتن خیاط و سفارشی کردن لباس هایتان، با ما در میان بگذارید. برای داشتن اطلاعات بیشتر، در مورد لباس می‌توانید به مطالب مرتبط مراجعه کنید.

 

با مزایای دوخت سفارشی لباس و داشتن خیاط بیشتر و بهتر آشنا شوید

مطالب مرتبط:

۱- چرا به خیاط نیاز داریم؟

۲- مشکلات لباس که خیاط می‌تواند برطرف کند

۳- چگونه خیاط ماهر پیدا کنیم؟

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :