این لباس‌ها را فورا دور بیندازید

داشتن یک کمد لباس کامل و مختصر از ضروریات شیک پوشی است و هرچقدر هم که کمد لباس‌های شیک و عالی داشته باشید همیشه چیزهایی هست که می‌توان آن‌ها را از کمد حذف کرد چون لباس‌هایی هستند که ارزش پوشیدن ندارند و فقط در کمد شما جا اشغال کرده اند و با حذف آن‌ها یک قدم به شیک پوشی نزدیک‌تر خواهید شد. این لباس‌ها را فورا دور بیندازید.

این لباس‌ها را فورا دور بیندازید

هر لباس پاره یا آسیب دیده برای مدت طولانی

صادق باشید، اگر آن لباس ارزشش را داشت به محض خراب شدن یا پاره شدن، برای تعمیر آن  لباس اقدام می‌کردید پس اگر لباسی مدتی طولانی  در کمد شما به شکل پاره و آسیب دیده باقی مانده است وقت دور ریختن آن است.

لباس‌های کوچک شده و آب رفته

اگر لباسی را بر اثر شستشوی اشتباه یا هر دلیل دیگری خراب کرده‌اید و کوچک شده راهی برای درست کردن آن بدون آسیب زدن به لباس وجود ندارد پس بهتر است این لباس‌ها را فورا دور بیندازید.

هر لباسی که یک زمانی مد روز بود

لباس‌هایی که به صورت فصلی مد می‌شوند عمر کوتاهی هم دارند. اگر این لباس‌ها مدت زیادی است که از مد افتاده کمد خود را با حضور آن‌ها تنگ نکنید. البته این مورد لباس‌های کلاسیک که همیشه مد هستند مثل شلوار مشکی را شامل نمی‌شود.

لباس‌های لکه‌دار

مانند مورد اول اگر لباس لکه داری در کمد خود دارید و مدت زیادی همان طور باقی مانده و ارزش این را ندارد که برای پاک کردن لکه وقت و هزینه صرف کنید و بهتر است از شر آن خلاص شوید.

لباس‌هایی که راحت نیستند

 اصل اول در لباس پوشیدن راحتی است. اگر موقع پوشیدن لباسی راحت نیستید نگه داشتن آن لباس ضررش بیشتر از دور انداختن آن است.

مطالب مرتبط:

1- قانون 80 20 و داشتن یک کمد لباس کامل

2- لباس‌های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

3- 5 نکته برای تمیز کردن کمد لباس‌ها در تابستان

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :