راهنمای کامل لکه زدایی لباس ها

0

لک شدن لباس ها اتفاقی اجتناب نا پذیر است. حوادث مختلف ممکن است باعث لک شدن لباس هایتان شود. اما هر لکه ای بسته به نوع آن راه حلی دارد که به آسانی لکه مورد نظر را پاک می کند. پس با مطالعه راهنمای کامل لکه زدایی لباس ها دیگر نگران لکه ها نباشید.

راهنمای کامل لکه زدایی لباس ها

لکه چای و قهوه: کمی آب بجوشانید و محل لکه را روی یک کاسه بکشید و آب جوش را با احتیاط از فاصله سی سانتی متری روی محل لکه در کاسه بریزید. اگر قهوه حاوی شیر هم بوده کمی حلال چربی مثل صابون هم با آب جوش مخلوط کنید.

لکه آبمیوه: یک قاشق غذاخوری پودر ماشین ظرفشویی را در نیم لیتر آب حل کرده و با یک حوله روی محل لکه بمالید و آب کشی کنید. انقدر تکرار کنید تا لکه محو شود.

لکه شاه توت و توت فرنگی و آلبالو: اول با یک چاقو میوه ها را از سطح پارچه جدا کنید سپس با آب اکسیژنه محل را پاکسازی کرده و آبکشی کنید.

لکه شکلات: ابتدا اضافات را تمیز کرده سپس لک را با پودر ماشین ظرفشویی (مشابه آبمیوه) پاک کنید و بعد با یک پاک کننده قوی بشویید.

لکه آدامس: یک تکه یخ روی محل بمالید تا آدامس منجمد شده و سپس به آسانی با کارد از روی لباس بردارید. اگر چیزی باقی ماند روی محل گلیسیرین بمالید و بشویید.

لکه بستنی: با آب سرد آب کشی کنید سپس با یک شوینده قوی مثل پودر رختشویی بشویید

لکه سس گوجه: اضافات را جدا کرده سپس با مسواک کمی قطره چشم روی لکه بمالید. سپس روی آن سرکه سفید بریزید تا کاملا پاک شود.

لکه سس خردل: روی لکه سرکه سفید بریزید سپس با مایع ظرفشویی بشویید.

لکه لاک ناخن: لکه را به طرف پایین بگیرید و و با دستمال کاغذی پاک کنید سپس با لاک پاک کن پشت پارچه را پاک کنید. اگر لکه خشک شده فقط از لاک پاک کن استفاده کنید. سپس آبکشی کنید. اگر جنس پارچه از استات است آن را به خشکشویی بدهید چون لاک پاک کن پارچه را از بین می برد.

لکه کرم پودر: با پنبه کمی الکل روی محل لکه بمالید و آب کشی کنید.

لکه رژ لب: روی محل لکه اسپری مو بزنید ده دقیقه صبر کنید سپس با حوله مرطوب پاک کنید.

لکه گل و لای: ابتدا اضافات را جدا کنید سپس با شوینده ملایم بشویید، اگر لکه باقی ماند روی آن سرکه بریزید و آب کشی کنید.

لکه شمع: ابتدا یک تکه یخ روی محل لکه بمالید سپس با کارد شمع ها را جدا کنید. در نهایت مشابه روشی که برای قهوه گفته شد آب جوش را از فاصله زیاد روی لکه بریزید.

لکه جوهر: از پنبه آغشته به وازلین استفاده کنید و در آخر با مسواک روی لکه الکل بمالید.

لکه رنگ ساختمانی: با دستمال کاغذی تکه های خشک شده رنگ را پاک کنید. کمی پودر رختشویی را در آب ولرم حل کرده و اسفنجی را به آن آغشته کنید. وقتی لکه نرم شد با کارد اضافات را تمیز کرده و آب کشی کنید.

مطالب مرتبط

۱- پاک کردن لکه روی کیف

۲- کدام پارچه ها دوست طبیعتند؟

۳- از بین بردن لکه های سفید لباس مشکی

۴- نکاتی کاربردی و آسان برای شستن لباس نوزاد

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :