دسته‌بندی مطالب

انواع پارچه شال و روسری را چگونه شناسایی کنیم؟

انتخاب و خرید شال و روسری در فصل‌های مختلف متفاوت خواهد بود. علت آن نیز کالا واضح است، تغییرات آب و هوایی باعث می‌شود اجناس مختلفی از شال و روسری را انتخاب کنید. انتخاب شما در روزهای گرم اینگونه است که: پارچه شال و روسری نازکتر و در روزهای سرد برعکس. انواع پارچه شال و روسری را چگونه شناسایی کنیم؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

پارچه شال و روسری

کدام پارچه شال و روسری را انتخاب کنم؟

انتخاب و خرید شال و روسری در فصل‌های مختلف متفاوت خواهد بود. علت آن نیز کالا واضح است، تغییرات آب و هوایی باعث می‌شود اجناس مختلفی از شال و روسری را انتخاب کنید. انتخاب شما در روزهای گرم اینگونه است که: پارچه شال و روسری نازکتر و در روزهای سرد برعکس.

 

پارچه شال و روسری

پارچه مناسب شال و روسری در بهار و تابستان کدام است؟

پارچه ابریشمی: پارچه های ابریشمی بهترین گزینه برای شال و روسری برای فصل بهار هستند. ابریشم به نسبت سایر پارچه‌ها، از قیمت بالایی برخوردار است و گرانقیمت است با این حال هم مناسب فصول سرماست و هم گرماست.

 

پارچه شال و روسری

پارچه نخی:  این پارچه شال و روسری برای فصول گرم تابستان مناسب هستند بسیار سبک و نازک هستند که به تنفس پوست و گردش هوا و کاهش دمای بدن کمک زیادی می‌کند تنها نقص پارچه‌های نخی چروک شدن است که آن هم به خاطر نازکی این نوع پارچه است.

 

پارچه شال و روسری

پارچه مناسب شال و روسری در پاییز و زمستان کدام است؟

مناسبترین پارچه برای شال و روسری پشم و نخ است. به دلیل تراکم بالا و سبک بودن گرما و راحتی این نوع از پارچه‌ها به کارگیری این جنس در تولیدات پاییزه و زمستانی شال و روسری مورد توجه تولیدکنندگان است؛ همچنین می‌توان از رنگ بندی متنوعی که این پارچه‌های پشمی و نخی دارند به خوبی استفاده کنیم.

پارچه شال و روسری

با انواع پارچه شال و روسری آشنا شوید

 

شال و روسری نخی: شال روسری نخی زیر مجموعه پارچه‌های پنبه‌ای است، به راحتی شستشو می‌شوند، به دلیل عبور دادن گرما از خود و خنک بودن، مناسب‌ترین جنس شال یا روسری برای فصل گرماست، همچنین به راحتی اتو می‌شود و سر نمی‌خورد.

شال و روسری حریر: پارچه‌ای لطیف، خنک، نازک و لَخت است. این نوع شال بیشتر در مجالس و مهمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و علاوه بر آن گرانتر از انواع نخی است. این شال و روسری به نسبت نوع نخی بیشتر سر می‌خورند.

شال و روسری ساتن: پارچ ساتن، نوعی پارچه براق است که سطحی صاف دارد و معمولا پشت آن مات است. به نسبت روسری ابریشمی ارزانتر است و بیشترین کاربرد آن برای مهمانی و مجالس است.

شال و روسری ابریشمی: شال یا روسری ابریشمی سبک، لطیف و مقاوم است. می‌توان از آن تمام فصول استفاده کرد و کمتر چروک می‌شود. از نظر قیمتی نیز نسبت به سایرین گرانقیمت‌تر است.

پارچه شال و روسری

مطالب مرتبط:

۱- آموزش بستن شال و روسری

۲- رنگ‌های شال و روسری مناسب برای فصل‌های پاییز و زمستان

۳- دستورالعمل و نکات شستن شال و روسری زمستانیدیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 25 ژانویه 2018

این شال و روسری بسیار زیبا هستند از کجا میشه خرید کرد؟

سونیا در تاریخ 25 ژانویه 2018

کاش لینک خرید شال و روسری که معرفی کردید را میگذاشتیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :