محمد رضا اهوارکی در
0

چگونه یک کراوات خوب انتخاب کنیم؟

چگونه یک کراوات خوب انتخاب کنیم؟

کراوات از اکسسوری های مهم شمرده می شود و انتخاب آن نیاز به دقت بالایی دارد. کراواتی که خوب باشد و با اعتماد به نفس پوشیده شود هرگز نمی تواند یک مرد را خوشتیپ نشان ندهد. در این مقاله قصد ما معرفی کردن اصولی است که به شما کمک می کند تا یک کراوات مناسب هیکل و ست با کت و شلوارتان انتخاب کنید. حالا چگونه یک کراوات خوب انتخاب کنیم؟ با ما همراه باشید.

نکاتی که باید خیلی به آن توجه کنید:

چگونه یک کراوات خوب انتخاب کنیم؟

۱- جنس

برند های خوب باید شما را با تمام جزییات به کار برده شده در کراوات آشنا کنند. اگر مشاهده کردید در قسمت جنس کراوات کلمه ی “the mix” نوشته شده بدانید که این جنس مناسب حال شما نخواهد بود. بهترین جنس های کروات پشمی، نخی و ابریشمی هستند که شما می بایست از میان آن ها یکی را انتخاب کنید. در میان این موارد کراوات ابریشمی بهترین جنس وگرانترین آن است.

برای خرید کراوات ابریشمی دقت کنید که جنس آن باید بسیار نرم و انعطاف پذیر باشد و شما سخت بودن آن را حین پوشیدن حس کنید. در غیر این صورت مطمئن باشید که با یک جنس تقلبی طرف هستید.

نکته ی دیگر در آنالیز کردن کراوات خط کشی های آن است. این خط ها باید حتما پشمی باشند و مسلما این مدل از کراوات ها بسیار گران نیز هستند.

مورد دیگری که خیلی به آن باید دقت کنید “مهره ی پشتی” کراوات است. این مهره در قسمت عریض کراوات و جایی که دو طرف آن بهم پیوند داده شده اند و دقیقا در پشت کراوات قرار گرفته است. معمولا آن را در اکثر کراوات ها نمی بینید و اگر دیدید بدانید که جنس خوبی از کراوات را انتخاب کرده اید.

مورد آخری چک کردن گره ی کوک است که اگر دستتان را از بالا به سمت پایین در قسمت مرکزی کروات بکشید باید آن را حس کنید. این گره به شکیل ماندن کروات حین پوشیدن کمک زیادی می کند. آن را می توانید وقتی کراوات را از قسمت های شل پشتی باز می کنید به صورت یک نخ مشکی آویزان مشاهده کنید.

چگونه یک کراوات خوب انتخاب کنیم؟

۲- ساختار

برند های به نام برای ساخت کراوات از سه پانل استفاده می کنند. اگر می خواهید مطمئن شوید که کراوات شما سه پنله است باید حین اینکه انگشتانتان را در کروات فشار داده و از بالا به سمت پایین می کشید دو درز حس کنید. اگر این تعداد درز را حس کردید بدانید کروات به صورت سه پنله ساخته شده. کروات های دو پنله هم کروات های خوبی هستند ولی اگر درزی حین کشیدن انگشتان روی کروات حس نکردید بدانید که ساخت کراوات شما بدرد نخور است.

چگونه یک کراوات خوب انتخاب کنیم؟

۳- طول و عرض

یک قانون سرانگشتی:‌ آقایان چاق تر باید به دنبال کراوات های عریض تر و آقایان لاغر تر به دنبال کراوات های باریک تر باشند. برخی می گویند که من از نظر عرض متوسط هستم، چه کرواتی بخرم؟ شما باید به دنبال عرض متوسط یعنی حدودا ۸ سانت باشید. آقایان لاغر ۷ سانتی و آقایان چاق بیشتر از ۸ سانت بگیرند.

در مورد طول بگویم که فقط آقایان خیلی بلند حق دارند کروات های ۱۴۵- ۱۵۰ سانتی متر استفاده کنند. اگر قد شما متوسط یا کوتاه است باید از کراوات های کوتاه استفاده کنید. قانون انتخاب آن این است که وقتی کراوات را می پوشید باید انتهای آن دقیقا روی کمربند شما بیفتد.

چگونه یک کراوات خوب انتخاب کنیم؟

۴- طرح

بیشتر طرح ها مناسب موقعیت های غیر رسمی هستند ولی اگر به دنبال یک کروات برای موقعیت های رسمی می گردید به شما کراوات های تیره تر را پیشنهاد می کنیم. سعی کنید کراوات ها از نظر طرح و رنگ هم حتی الامکان ساده انتخاب شوند.

چگونه یک کراوات خوب انتخاب کنیم؟

۵- کراوات های سر صاف

این کراوات های بافت زیبا که از بیرون شبیه به کراوات های معمولی هستند ولی انتهای آن ها به جای اینکه نوک تیز باشد صاف است را کراوات تخت نیز می نامند. این کراوات ها در جنس های کتان، پشمی و ابریشمی عرضه می شوند و فواید زیادی دارند.

از دهه ی ۵۰ و ۶۰ وارد دنیای مد شده اند و از آن موقع محبوبیت بسیار زیادی کسب کرده اند. عرض متعارف آن ها ۵ الی ۶ سانت است ولی شما کروات های تخت ۸ سانتی هم می بینید که مناسب پوشیده شدن با کت های ۶ دکمه هستند. وقتی کروات های بافت می خرید نکته ای که باید به آن توجه کنید حجم بافت است. انواع مختلفی دارند و هم مدله ای حجیم آن را پیدا می کنید و هم مدلهای کم حجم آن را که از یک طرف،طرف دیگر آن معلوم است. پیشنهاد ما به شما انتخاب مدل های حجیم تر است.

مطالب مرتبط:

1- ۴ قانون برای پوشیدن ژیله

2- یک دست کت و شلوار آبی تمام چیزی است که شما نیاز دارید

3- ساقدوش داماد باید چی بپوشه؟دیدگاه شما

محمد شفيع خاني در تاریخ 04 جولای 2016

سپاس گذار شما هستم . من سالهاست در مورد روابط انساني مطالعه مي كنم . پوشش بخشي از مهمترين چيزي است كه ما را به سايرين مرتبط مي كند .مطالب شما را مرتب مي خوانم و استفاده مي كنم .

سارا هنجی در تاریخ 04 جولای 2016

جناب شفیع خانی
باسلام
بسیار خرسندیم که کاربری اهل مطالعه و فهیم مانند شما درمیان کاربران “چی بپوشم” قرار دارد. موفق و سربلند باشید.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :