نحوه انتخاب بهترین آرایشگر و میکاپ آرتیست برای مراسم عروسی

0

همه ما می‌دانیم که آرایش عروس و زیبایی چهره او، از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در برگزاری یک مراسم عروسی بی‌نقص هستند. اگر می‌خواهید اعتماد به نفس‌تان را حفظ کنید، و از نزدیک هم به اندازه عکس‌های عروسی، زیبا و جذاب به نظر برسید، باید از یک آرایشگر و میکاپ آرتیست حرفه‌ای کمک بگیرید. امروزه تعداد پیج‌های اینستاگرامی و وبسایت‌هایی که برای آرایش عروس تبلیغ می‌کنند، بسیار زیاد است. اگر نمی‌دانید چطور از بین آنها، بهترین میکاپ آرتیست را برای مهم‌ترین روز زندگی‌تان انتخاب کنید، با مقاله امروز چی بپوشم همراه باشید. در این مقاله قصد داریم راه حل‌هایی به شما نشان دهیم، که در این فرآیند سخت و زمانبر انتخاب بهترین آرایشگر عروس به شما کمک می‌کنند. 

 

مرحله اول انتخاب بهترین آرایشگر عروس : چه سبک آرایشی می‌خواهید؟

مشخص کنید چه سبک آرایشی دوست دارید

قبل از اینکه به دنبال یک میکاپ آرتیست و آرایشگر حرفه‌ای عروس بگردید، مشخص کنید چه سبک آرایشی دوست دارید. حتما همین الان هم در مورد سبک آرایش روز عروسی‌تان ایده‌هایی در سر دارید؛ مگر غیر از این هم می‌شود؟! حتما بارها چهره خودتان را تجسم کرده‌اید که با اعتماد به نفس و زیبایی تمام و کمال، وارد سالن می‌شوید و همه را شگفت‌زده می‌کنید! حالا وقت آن است که رویاپردازی را کنار بگذارید و در دنیای واقعی، چند سبک آرایش زیبا و خاص را انتخاب کنید. برای این کار، باید مجلات، کتاب‌ها، و حتی ژورنال‌های آرایشگاه‌های مختلف را با دقت ببینید و از میان آنها، بهترین مدل‌های آرایش عروس را انتخاب کنید. مجلاتی که در مورد عروسی مطلب می‌نویسند، یا شبکه‌های اجتماعی، بهترین مکان‌های برای پیدا کردن مدل‌های آرایش شیک و به‌روز هستند.

نحوه انتخاب بهترین آرایشگر و میکاپ آرتیست برای مراسم عروسی

یک دفترچه از ایده‌هایتان درست کنید!

صفحات مجلات را جدا کنید، عکس‌های وبسایت‌ها را پرینت بگیرید، و از این طریق برای خودتان یک کتابچه از ایده‌ها درست کنید. اگر زیاد در آرایش کردن مهارت ندارید، چیزی انتخاب نکنید. ممکن است یک سبک آرایش به نظر شما کاملا طبیعی بیاید، اما یک آرایشگر عروس تشخیص دهد که این سبک برای چهره شما مناسب نیست. بنابراین، بهتر است قبل از هر تصمیم، کتابچه‌تان را به یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای نشان دهید و از او بخواهید تک تک مدل‌ها را برایتان توضیح دهد.

نحوه انتخاب بهترین آرایشگر و میکاپ آرتیست برای مراسم عروسی

در فروشگاه‌های بزرگ، گشت و گذار کنید!

مراکز خرید بزرگ را بگردید، به مغازه‌هایی که مارک‌های لوازم آرایش مورد علاقه شما را دارند بروید، ژورنال‌های آنها را ببینید. از آنها بپرسید آیا میکاپ آرتیست (Makeup Artist) در فروشگاه حضور دارد؟ اگر جواب بله باشد، می‌توانید نمونه‌ کارهای او را ببینید. بدین ترتیب می‌توانید ایده‌های جدیدی پیدا کنید. همچنین، اگر از نمونه کارهای او خوشتان آمد، می‌توانید او را به عنوان میکاپ آرتیست مراسم عروسی‌تان انتخاب کنید. بدین ترتیب، یک قدم جلو می‌افتید!

نحوه انتخاب بهترین آرایشگر و میکاپ آرتیست برای مراسم عروسی

مرحله دوم انتخاب بهترین آرایشگر عروس : یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای پیدا کنید!

تصمیم گیری در مورد مکان انجام آرایش روز عروسی

در ابتدا، تصمیم بگیرید که دوست دارید میکاپ روز عروسی‌تان کجا انجام شود؛ در خانه، محل برگزاری مراسم عروسی، سالن آرایشی یا مکانی دیگر. اگر دوست ندارید در روز عروسی‌تان از اینجا به آنجا بروید و راحت‌تر هستید که در خانه آرایش‌تان کنند، به دنبال یک میکاپ آرتیست فریلنس بگردید (کسی که وابسته به شرکت یا مکان خاصی نیست و مستقل کار می‌کند).

انتخاب بهترین آرایشگر عروس

آیا مکان میکاپ و درست کردن مدل مو، یکی است؟!

تور عروس و مدل موهایتان را فراموش نکنید! تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید در همان مکانی که میکاپ انجام می‌شود، مدل موهایتان را هم درست کنند؟ اگر این مساله برایتان مهم است، در اینترنت جستجو کنید و ببینید اطراف شما، میکاپ‌ آرتیستی وجود دارد که با یک آرایشگر همکاری کند، یا حتی خودش آرایش موی عروس انجام دهد؟ بسیاری از آرایشگرهای عروس حرفه‌ای، خودشان آرایش مو هم انجام می‌دهند. به راحتی می‌توانید از طریق جستجو در اینترنت، این افراد را پیدا کنید.

انتخاب بهترین آرایشگر عروس

از دوستان و آشنایان بخواهید به شما میکاپ آرتیست معرفی کنند

از دوستان، خانواده، همکاران و آرایشگر خود بپرسید آیا یک آرایشگر عروس حرفه‌ای سراغ دارند؟ سپس، نمونه کارهای فرد پیشنهادی را ببینید و مطمئن شوید از سبک او خوشتان می‌آید. در این مورد، اصلا رودربایستی نداشته باشید! یادتان باشد که این میکاپ آرتیست تعیین می‌کند، که چهره شما در مهم‌ترین روز زندگی‌تان چه شکلی باشد.

انتخاب بهترین آرایشگر عروس

در اینترنت، به دنبال نمونه کار آرایشگر عروس حرفه‌ای بگردید

نمونه‌کارهای موجود در اینترنت را ببیند. کدام یک از آنها با چهره شما هماهنگ است؟ آیا این سبک‌ها، به روز هستند؟ اگر از کار یک آرایشگر عروس خوشتان آمد، حتما اطلاعات تماس او را یادداشت کنید و در صورت لزوم، با او یک قرار حضوری ترتیب دهید.

بدانید دنبال چه کسی می‌گردید!

حرفه‌ای بودن یک آرایشگر، تا حدودی از صحبت‌های او پای تلفن پیداست. آیا این فرد، خوش برخورد است؟ یادتان باشد که پای تلفن، با آرامش و اعتماد به نفس صحبت کنید. اگر او هم با آرامش با شما صحبت کرد، مطمئن باشید که فردی خونسرد است و در روز عروسی، به شما استرس وارد نمی‌کند.

مرحله سوم انتخاب بهترین آرایشگر عروس : میکاپ آرتیست‌تان را بیازمایید!

ابتدا، با میکاپ آرتیست مورد علاقه‌تان یک قرار بگذارید و از او بخواهید آرایش عروس را روی صورت شما امتحان کند. دقیقا برای او توضیح دهید که می‌خواهید روز عروسی، چه شکلی باشید. کتابچه ایده‌های خود را هم همراه‌تان ببرید و سبک مورد علاقه‌تان را به او نشان دهید. ببینید آیا به حرف‌های شما دقیق گوش می‌دهد؟! اگر مطمئن نیستید، از او بخواهید رو به آینه شما را آرایش کند. زمانی که آرایش صورت تمام شد، میکاپ آرتیست باید از شما بپرسد: “آیا از چهره‌تان راضی هستید؟!” اگر راضی نباشید، باید آنقدر تلاش کند تا به چهره مدنظرتان برسید.

همچنین، از او بخواهید که در صورت امکان، از برندهای مورد علاقه شما برای آرایش استفاده کند. مثلا اگر کرم پودر مک با پوست شما سازگار است، از او بخواهید از کرم پودر مک استفاده کند. یا اگر به برند یا ماده خاصی حساسیت دارید، حتما همان ابتدا این موضوع رو اعلام کنید. وگرنه مجبور می‌شوید با چشمانی قرمز یا صورتی پف کرده در مهم‌ترین مراسم زندگی‌تان ظاهر شوید!

در آخر، اگر از همه چیز راضی بودید، بدون تردید تاریخ مورد نظرتان را با او فیکس کنید. اما اگر هنوز هم راضی نشده‌اید، ناامید نشوید و به گشتن ادامه دهید. آنقدر بگردید تا بهترین آرایشگر عروس را پیدا کنید! پیدا کردن یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای، با تمام خصوصیاتی که برایتان بیان کردیم، کار یک شب و یک روز نیست. اما اگر به اندازه کافی برای آن وقت بگذارید، مطمئن می‌شوید که در روز عروسی‌تان مانند الماس می‌درخشید!

 

مطالب مرتبط: 

۱- ۱۰ نکته کاربردی برای آرایش چشم های حساس

۲- چگونه از تکنیک های آرایشی برای کوچک کردن بینی کمک بگیریم

۳- در مراسم ها و موقعیت های متفاوت، کدام عطر زنانه مناسب است؟

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

آسنا در تاریخ 15 ژانویه 2018

مرسی چی بپوشم

ساناز در تاریخ 12 اکتبر 2018

من بعد از محرم و صفر مراسم عروسی هستش
ممنونم از اطلاعات خوبی که در اختیار من قرار دادید

حسین در تاریخ 12 اکتبر 2018

کاش در مورد گریم آقایان هم مطلب قرار می دادید
ما مردها چه گناهی کردیم که همه توجه شما به خانم هاست؟

حدیثه در تاریخ 12 اکتبر 2018

سلام من پوست سبزه ای دارم و معمولا آرایش صورتم خوب نمیشه! واقعا موندم برای مراسم عروسی چطور آرایشگاه انتخاب کنم! اگر میشه چند تا آرایشگر و آرایشگاه خوب معرفی کنید به منارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :