محمد رضا اهوارکی در
0

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016 – قسمت اول

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016 – قسمت اول

مدل مو مخصوصا در خانم ها موردی است که هر ساله به طرق مختلف و با اعمال تغییرات حتی کوچک در آن می تواند به مدل جدیدی برای سال جدید تبدیل شود. در این مقالهسعی ما بر آن بوده تا در قسمت های مختلف به مدل موهای خانم ها که در سال جدید مد است و یا قرار است مد شود بپردازیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

در قسمت اول این پست به مدل موهای بافته می پردازیم و به مرور زمان در قسمت های دیگر مدل های دیگر را بررسی می کنیم.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016 - قسمت اول

1- بافته شده ی به سمت پایین و محکم

بهترین مدلی که در اوخر بهار خودنمایی می کند.موها را در قسمت مرکزی پایین سر جمع کنید و به سمت عقب شانه کنید و آن را به شکل دم اسبی پشت گردن ببرید و نقطه ی ابتدایی را با یک کش سر محکم کنید. سپس شروع کنید به بافتن یک بافت سه رشته ای و انتهای آن را با یک کش ببندید. پیشنهاد می شود از اسپری مو نیز برای قسمت دم اسبی استفاده کنید.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016. قسمت اول

2- بافته شده ی بسته شده با بند

یک هدبند کشی مشکی به این مدل جذابیت خاصی می دهد. ابتدا هدبند را ببندید و سپس موهایتان را به صورت بافته ی فرانسوی شل ببندید و انتهای آن را با یک کش محکم کنید. سپس انتهای بافته را از عقب هدبند جمع کنید . اگر حس می کنید لایه های نازک از بغل هدبند بیرون می افتند م توانید با یک سنجاق سر آن ها را محکم کنید.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016 - قسمت اول

3- بافته شده ی جمع شده

در این مدل موی خلاقانه م و مبدعانه تمام زیبایی در جزییات است. سطحی بسیار شفاف مانند شیشه و اطراف موی تیز و یک کش سر طلایی بسته شده در انتها. برای خلق این اثر ابتدا مویتان را با یک صاف کننده شدیدا صاف کرده (حواستان به دمای دستگاه باشد که زیاد نشود ). سپس قسمت کناری را جدا کنید و قسمت پشتی را به صورت تکه تکه تا پشت گردن دم اسبی ببندید سپس این دم اسبی ها را بافته و انتهای را با یک کش محکم کنید. نصف موی بافته شده را تاکنید بنابراین انتهای آن ها به سمت بالا می ایستد و شما هم آن را با یک سنجاق محکم می کنید. به همین سادگی.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016. قسمت اول

4- بافته شده ی کنار سر

مدل بافته ی کناری که شرکت گوچی برای مدلش در نظر گرفته است. در این مدل باید تقریبا بیشتر مویتان را به یک سمت (نزدیک شقیقه ) ریخته و سپس باقی مو را به صورت دم اسبی در طرف دیگر بسته و در مرحله ی بعد این دم اسبی را ببافید و این کار را تا انتها ادامه دهید ( نگران نباشید این مدل برای موهایی که طولی رشد نمی کنند هم جواب می دهد) و مدل مو را با کمی سنجاق سر به اتمام برسانید.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016 - قسمت اول

5- بافته شده ی دم ماهی

مبدع این مدل مو نامش را ” بافت دم ماهی هلندی ” گذاشته است. و با اینکه ساختنش کمی سخت است ولی می ارزد. با ساختن یک دم ماهی برعکس شروع کنید به این صورت که : دو قسمت ریز در جهت خط مو از مو جدا کنید. کمی از سمت چپ گرفته و آن را به زیر ببرید و از زیر به قسمت راستی اضافه کنید. سپس قسمت کوچکی از سمت راست گرفته و از زیر موها به سمت چپ بیاورید و به آن اضافه کنید.همین کار را برای قسمت های دیگر هم (شبیه به مدل فرانسوی) انجام دهید . وقتی به پشت گردن رسیدید همین کار را تا آخر ادامه می دهید و نهایتا بافته ها را به صورت سبدی در پشت سر با یک کلیپس می بندید. اگر خیلی سختن این مدل برایتان سخت است حتما آن را به یک آرایشگر بسپارید.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016. قسمت اول

6- بافته شده ی خشن و جدی

این مدل هم یکی از معروفترین مدل موهای بافته شده است. مقداری مو را در قسمت کناری جمع کنید ( این کار باعث می شود مدل مو زیاد محکم نباشد ) و ابتدا آن را به صورت دم اسبی به سمت عقب توسط یک برس یا شانه ی پهن ببندید و سپس روی آن را اسپری مو به مقدار زیادی بزنید. وقتی این دم اسبی را بافتید کرم مدل دهنده یا سرم مو جدا را به کف دست مالیده و سپس مو را به صورت تکه ای با ان ترکیب کنید.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016 - قسمت اول

7- بافته شده ی خرگوشی هلندی

این مدل ترکیبی از دو مدل بافته و خرگوشی سال 2016 است : برای این که دقیقا به این مدل موی در عکس دست یابید ابتدا دو بافت هلندی باید ایجاد کنید که به این صورت است : شما قسمت های کناری مو را یکی زیر دیگری برده و می بافید و به صورت خرگوشی ولی بافته شده در می آورید. حواستان باشد که این کار را تا انتها انجام دهید و موها را تا پشت گردن ببافید. سپس انتها را با یک کش سر محکم کنید و اجازه دهید که بقیه ی مو به صورت شل بیفتد. در مجالس می توانید مدل را با اسپری های مختلف و خیس وبراق تجربه کنید ولی برای استفاده از این مدل در طول روز بهتر است موها خشک باشد.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016 - قسمت اول

8- بافته شده ی بالای سر

این هم یک مدل موی بافته برای مواقعی که عجله دارید. یک استایل نرم و به دور از چسب ها و کش های بسته شده ی سفت و آزار دهنده. ابتدا قسمت جلویی مو را که از پیشانی شروع می شود تقریبا 5 سانت به عرض و 5 سانت تا بالای سر بگیرید و به مدل Velcore roller گره بزنید. سپس موی پشت این قسمت گره زده شده را دم اسبی ببندید و آنرا ببافید. سرانجام قسمت گره زده شده را باز کنید و فقط کافیست قسمت گره زده شده ی بالا را با یک سنجاق سر به ابتدای دم اسبی وصل کنید.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016 - قسمت اول

9- بافته شده ی کناری

از روبه رو این مدل کمی شلوغ و متوسط به نظر می رسد اما از پشت در واقع با یک مدل شل دم ماهی طرف هستیم که از پشت گوش راست شروع می شود،و تا پشت سرش ادامه دارد و سمت چپ گردنش تمام می شود. کلید موفقیت این مدل (در کنار دانستن این که چگونه دم ماهی ببندید) تاروپود آن است که از طریق بستن قسمت های کوچک مو به دور یک فر کننده ی مو به وجود می آید.

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016. قسمت اول

10- بافته شده ی با حلقه (pierced)

حلقه های مو در این مدل خیلی مهم و چشم گیر هستند. تاثیر این حلقه ها این است که این مدل با هر نوع بافتن نزدیک پوست سر یا بافت هلندی می آید.(این مدل بافتن ها را در مدل های قبلی توضیح دادیم ). برای درست کردن این حلقه های کوچک زیبا شما می توانید یا گوشواره های تقلبی را استفاده کنید و یا از حلقه های آهنی موجود د فروشگاه های آرایشی. به راحتی آن ها را باز کنید و بعد در موی بافته ی خودتان قرار داده و بعد آنها را به هم بچسبانید تا به این مدل بسیار زیبا برسید.

مطالب مرتبط :

1- نکاتی که باید قبل از تغییر مدل موهایتان بدانید

2- 11 ماده غذایی برای پر پشت کردن موی سر

3- کدام ویتامین ها از شکنندگی موی سر جلوگیری می کند

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :