پاپیون مردانه را چگونه با لباس‌های مختلف ست کنیم؟

بیشتر ما برای اضافه کردن کراوات به لباس و تغییر تیپ‌مان مشکلی نداریم و می‌توانیم بدون فکرِ آیا بزنم و آیا نزنم، طرح و رنگی از آن را انتخاب و راهی جشن و مهمانی و جلسه‌ای مهم شویم. اما در مورد پاپیون این طور نیست. پاپیون زدن همیشه با اما و اگر همراه است، چون خاص‌تر است و افراد کمتری آن را استفاده می‌کنند و هم خیلی‌ها به دیدن آن عادت ندارند.

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

وقتی هم مشکل ست کردن آن با لباس پیش می‌آید که این فکر و خیال‌ها بیشتر می‌شود. ما یا به سمت خرید پاپیون نمی‌رویم و یا می‌خریم و سال‌ها در کمد نگاهشان می‌داریم. اگر شما هم جزو این گروه آدم‌هایی که گفتیم هستید، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

پاپیون عجیب نیست!

اولا که باید با این موضوع کنار بیایید: «پاپیون برای افراد عجیب و غریب در فیلم‌ها نیست و می‌تواند به اندازه کروات به شما جلوه ببخشد و نشانگر غیرقابل انکار کلاس، تمایز و ظرافت سلیقه شما از دیگران باشد.» به نظرم بد نیست جسارت داشتن هم به ویژگی کسانی که پاپیون می‌زنند؛ اضافه کنیم.

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

دومین موضوع این است که فقط جشن و عروسی، فرصتی برای استفاده از پاپیون نیست و علیرغم تصور غلط رایج، راه‌هایی وجود دارد که می‌توان در زندگی روزمره هم خاص بود و پاپیونی!

پاپیون با کت و شلوارِست: یونیفرم جنتلمنانه و مدرن

کت و شلوار و پاپیون، یونیفرم مردان جنتلمن و مدرن است؛ در حالیکه برخی ممکن است فکر کنند پاپیون با کت و شلوار متعلق به استادان دیوانه بازی است، اما شما با درست انجام دادن آن می‌توانید برداشت تازه‌ای از لباس کار روزانه به وجود بیاورید.

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

اگر طرفدار سادگی هستید؛ یک پاپیون استریت (مدلی که صاف و محکم قرار می‌گیرد) را با یک پیراهن سفید ساده و یک کت و شلوار سرمه‌ای یا زغالی ست کنید.

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

در ماه‌های سردتر به سمت رنگ‌های صورتی، آبی کم رنگ یا حتی رنگ‌های خنثی بروید و در ماه‌های گرم‌تر به سمت انتخابی با رنگ‌های گرم و حتی جیغ!

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

اگر خیلی می‌خواهید جسارت به خرج دهید؛ پاپیون با کت سه تکه، ست کنید. در این حالت بهتر است، اکسسوری‌های شلوغ را حذف و یا کم کنید.

پاپیون با لباسی که سِت نیست: نرم و افتاده با سایز بزرگتر

اگر راهی مراسم و جشن ساده‌ای هستید و یا حتی می‌خواهید با دوستانتان به کافه بروید و هوس کرده‌اید متفاوت از هر روز باشید، پاپیون هم انتخاب مناسبی است. شما می‌توانید آن را با لباس‌هایی که هیچ وجه تشابهی باهم ندارند ست کنید.

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

کت اسپورت با شلوار لی و کفش‌های ورزشی می‌توانند در این استایل شما نقش بازی کنند. اما باید پاپیونی داشته باشید که غیر رسمی باشد. یکی از ویژگی‌هایش هم «افتاده و نرم» بودن و نه شق و رق بودن، و اندازه بزرگتر آن می‌تواند باشد.

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

رنگ بلوزتان هم اگر طرح دارد یک دست و روشن و اگر پاپیون طرح ندارد می‌تواند راه راه باشد. تنوع رنگی هم می‌تواند کمی از دایره رنگ‌های شناخته شده بیرون بیاید. شما که دل به دریا زده اید؛ کروات زرد با بلوز سرمه‌ای را امتحان کنید و یا پاپیون سبز با بلوز قرمز و خلاصه بروید جلو…

پاپیون با ساسپندر: کره بادام زمینی و ژله

انگلیسی‌ها می‌گویند؛ پاپیون‌ها و ساسپندرها مانند کره بادام زمینی و ژله هستند و بهم می‌آیند به شرطی که آن‌ها را درست بپوشید. ساسپندر یکی از وسایل مورد علاقه من و قابل ست شدن با پاپیون است. چه در زیر کت شما پنهان شده باشند و چه در نمایش کامل باشد و هیچ لباسی آن را نپوشانده باشد.

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

اصل مهم این است که هرگز و هیچ گاه ساسپندر را با کمربند استفاده نکنید. اصلا این اکسسوری ساخته شده تا شما نیازی به کمربند نداشته باشید. ساسپندر در کنار پاپیون به اضافه کمربند شما را بسیار شلوغِ نامرتب می‌کند و انگار که می‌خواهد شما را به زور صاف و مستقیم تگاه دارد.

اصل رنگ: پیراهن روشنتر، پاپیون برجسته‌تر

همیشه سعی کرده این با اینکه به شما یک سری از ترفندهای لباس پوشیدن را بگوییم اما به شما تاکید کردیم که این موارد را به ذهن بسپارید اما راه و ایده و خلاقیت خود را از دست ندهید. شما می‌توانید بهتر از همه این راه‌های پیشنهادی باشید و پیشرو‌تر از این مثال ها.

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

با این پیشزمینه می‌خواهیم نکته آخر را بگوییم که درباره رنگ پاپیون است. بهتر است که پاپیون شما برجستگی رنگش را مثل حالتش حفظ کند. برای رسیدن به این نتیجه هم رنگ پیراهن‌تان را همیشه روشن‌تر از پاپیون انتخاب کنید.

به کار بردن پاپیون مردانه در استایل

تنها استثنایی که طراحان مد و لباس در این مورد می‌گویند به زمانی بر می‌گردد که پیراهن با رنگ تیره مانند سرمه‌ای یا مشکی می‌پوشید. شما در این موقعیت می‌توانید یک پاپیون همرنگ با تیرگی کمی بیشتر نسبت به پیراهن خود انتخاب کنید اما به شرطی که پاپیون همچنان برجستگی خود را در استایل شما حفظ کند.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :