با این ترفندها عمر لباس‌هایتان را افزایش دهید

نگهداری و مراقبت از لباس‌هایی که دوست داریم، هم به‌صرفه‌تر از خرید بی‌وقفه لباس‌های جدید است، هم بدین ترتیب، بعد از هربار خرید لباس، به تعداد لباس‌های کمدمان افزوده شده و می‌توانیم با تنوع بیشتر و خیال راحت‌تر، ست‌های مختلف لباس را برای استایلمان ترتیب بدهیم. بنابراین یادگیری اصول درست مراقبت و نگهداری از لباس‌ها به‌منظور افزایش طول عمرشان، امر بسیار مهمی است. با ما همراه باشید.

ad banner

برای نگهداری از کت و پالتو‌ خز چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید

نحوه شست‌وشوی چرم و نگهداری از آن

لباس‌هایتان را با آب سرد بشویید

به‌طور کلی، شستن لباس‌ها با دست و با ملایمت، عمر آن‌ها را افزایش می‌دهد؛ اما حقیقت این است که نمی‌توان لباس‌ها را با دست شست، بنابراین بهتر است که برای شست‌وشوی لباس‌ها از آب سرد و پودر ملایم‌تری استفاده کنید و به‌طور مستقیم از سفیدکننده استفاده نکنید. یادتان باشد که لباس‌ها را هرزمان که احتیاج بود، بشویید؛ مثلا نیازی نیست که شلوار جینتان را تنها بعد از دو ساعت پوشیدن بشویید. این کار از عمر لباستان کم می‌کند.

تا حد امکان از خشک‌کن استفاده نکنید

گرمای بیش ازحد خشک‌کن، نه‌تنها باعث تنگ و کوگچتر شدن لباس‌ها می‌شود، بلکه بافت پارچه را نیز به مرور زمان ازبین می‌برد. به‌جای استفاده از خشک‌کن، مقداری نرم‌کننده در ماشین لباسشویی بریزید و پس از اتمام شست‌وشو نیز لباس‌ها را از آویز چوبی آویزان کنید یا آن‌ها را روی سطح صاف و تمیزی بیندازید تا خشک شوند.

لکه‌ها را بلافاصله پاک کنید

به‌محض اینکه لکه‌ای روی لباستان ایجاد می‌شود، آن را با روش‌های مخصوص و مناسب از بین ببرید. اگر لکه‌ای از روی لباس پاک نمی‌شود، می‌توانید با روش‌های مختلفی مثل گلدوزی، دکمه‌دوزی و… روی آن را بپوشانید.

پاک کردن لکه آدامس تنها در چند گام ساده

روش های از بین بردن لکه سوختگی اتو از روی لباس ها

ترفندهایی برای پاک کردن لکه ماژیک از روی لباس‌ ها

چگونه لکه رنگ را از روی لباس پاک کنیم؟

لباس‌ها را بادقت در کمدتان جای دهید

از آویزهای مناسب برای آویزان کردن لباستان استفاده کنید؛ رخت‌آویزهای نرم و پددار برای لباس‌هایی با جنس نرم و سبک مثل زیرپوش‌ها و…، آویزهای چوبی برای سویشرت‌ها و کت‌ها و… و آویزهای پلاستیکی برای سایر لباس‌ها. درکل از استفاده از آویزهای سیمی بپرهیزید.

درمورد کفش‌ها نیز آن‌ها را روی هم انبار نکنید؛ حتما قبل از قرار دادن در جاکفشی یا کمد، آن‌ها را تمیز کنید و گل‌ولای و گردوغبار را از روی آن پاک کنید، سپس به‌صورت مرتب و بدون تاخوردگی و… درکنار یکدیگر بچینید. اگر کفشتان پاره یا خراب شد، بلافاصله آن را برای تعمیر به کفاشی ببرید.

عطر زیادی برروی لباس نزنید

مواد تشکیل‌دهنده عطرها و ادوکلن‌ها، اسپری‌های مو و سایر محصولات این‌چنینی به بافت لباس آسیب می‌زنند. بهتر است که پیش از پوشیدن لباستان از این محصولات استفاده کنید و مراقب باشید که این محصولات، برخورد زیادی به لباس نداشته باشند.

لباس‌هایتان را تعویض کنید

اگر لباس‌هایی دارید که سالم و تمیز و قابل‌استفاده هستند، اما دیگر دوست ندارید بپوشیدشان، پیش از اینکه گذر زمان و ماندن در کمد باعث تخریب بافت لباس‌ها و تغییر رنگ آن‌ها شود، لباس‌هایتان را ازطریق اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مربوطه تعویض کنید یا بفروشید یااینکه با اطرافیانتان و دوست‌ها و آشناها تبادل لباس کنید. اینگونه هم لباس‌های نوی شما دور ریخته نمی‌شوند و شخص دیگری از آن‌ها استفاده می‌کند و هم شما صاحب لباس نو و جدیدی می‌شوید.

 

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :