خرید جواهر برای خانم ها به کمک ۸ نکته مهم که هر مردی باید بداند

0

خرید جواهر برای خانم ها همیشه کار سختی بوده است. همسرم چه جواهری را دوست دارد؟ نامزدم ممکن است با کدام یک از این جواهرات خوشحال شود؟ و چندین سؤال مشابه دیگر از جمله جملاتی است که این روزها در ذهن مردان تنهای ایستاده رو به روی ویترین مغازه‌ها رژه می‌روند. سردرگمی به هنگام خرید جواهر برای خانم ها به عنوان هدیه در میان مردان و زنان متداول است؛ اما برای شما همراهان چی بپوشم که دوست دارید همسر خودتان را با خرید جواهرات مورد علاقه‌اش خوشحال کنید امروز مقاله‌ای اختصاصی در مورد خرید جواهر برای خانم ها تهیه کرده‌ایم. همراه ما باشید.

 

جواهر چیست؟

مصنوعی که از طلای ۱۸ عیار تهیه می‌شود و دارای سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی باشد را جواهرات گویند به طوری که وزن جواهر و یا سنگ نیمه قیمتی بر وزن طلا غلبه کند و مصنوعات طلا همان کارهای خام و خالص طلای ۱۸ عیار (در ایران) را گویند که بدون هرگونه سنگی ارائه می‌شود.

فرق طلا و جواهرات چیست؟

فرق طلا با جواهرات این است که در کار ساخته شده از طلا هیچ‌گونه سنگ قیمتی بکار نرفته ولی در جوهرات سنگ‌های گران‌بها بر روی کار ساخته شده نصب می‌گردد که این سنگ‌ها ممکن است اتمی و یا اصل باشند به جواهراتی که سنگ اتمی بکار رفته جواهرات اتمی و به جواهراتی که سنگ اصل بکار رفته جواهرات اصل می‌گویند.

 

اصول خرید جواهر برای خانم ها

خرید جواهر برای خانم ها مانند خرید لباس نیست که اگر مخاطب شما آن را دوست نداشت، برگردانید و یکی دیگر انتخاب کنید. متأسفانه اولین خرید جواهر آخرین خرید است و اگر بخواهید جواهری را به فروشنده بازگردانید می‌بایست آن را بفروشید و دیگری بخرید. به همین دلیل باید چند نکته ساده در خرید جواهر را مد نظر قرار دهید تا مشکلاتی از این قبیل گریبان گیر شما نشود.

اصول خرید جواهر برای خانم ها

 

 

هنگام خرید جواهر برای خانم ها سلیقه همسرتان به خواسته شما ارجحیت دارد

می‌خواهید جواهری را بخرید که همسرتان فکر کند زیباترین و ارزشمندترین جواهر روی زمین را هدیه گرفته است؟ در قدم اول می‌بایست او را دوست داشته باشید و در قدم دوم، او را خوب بشناسید. این حرفی است که مدیر فروش سابق تیفانی (Tiffany) می‌گوید. او می‌گوید که شما باید خوب به حرف‌های همسر خود دقت کنید تا بدانید چه چیزی دوست دارد.

اشتباه بزرگی که آقایان در انتخاب جواهرات می‌کنند، انتخاب آن جواهری است که خودشان دوست دارند به دست همسر یا شریک زندگی خود ببینند. این مشکلی است که فروشندگان جواهرات نیز به آن دامن می‌زنند. وقتی مردی وارد مغازه می‌شود، همه از او سؤال می‌کنند، چه جواهری می‌خواهید؟ در حالی که باید از او سؤال کنند، همسرتان چه جواهری دوست دارد. به یاد داشته باشید که جواهرات ساخته شده‌اند که زنان آن‌ها را به دست کنند نه شما، مرد عزیز. انتخاب جواهر به میزان زیادی بعد از جیب شما، به علاقه همسرتان بستگی دارد؛ اما چرا باید به حرف‌های او گوش کنید؟ چرا که زنان در میان صحبت‌های خود، آنچه را که دوست دارند بارها به شما می‌گویند.

ارجحیت سلیقه همسر به خواسته شما

 

یکی از بانوان فعال در زمینه جواهرات زنانه در این مورد می‌گوید که لزوماً هر آنچه که مردان انتخاب می‌کنند، مورد دلخواه ما بانوان نیست. اکثر مردان خرید جواهرات را به عنوان نشانه‌ای از قدرت خرید و دارایی‌های خود می‌دانند و اغلب به سمت خرید جواهرات گران‌قیمت تمایل دارند اما غافل از اینکه بیشتر زنان دوست دارند جواهر علاوه بر قیمت مناسب، ظرافت، زیبایی و حس زندگی به آن‌ها بدهد. پس در خرید جواهرات به عنوان هدیه، قیمت اولین و آخرین معیار تعیین کننده نیست.

 

خرید جواهرات به سبک و سلیقه او

مردان زرنگ و همسران باهوش کسانی هستند که خانم خودشان را در هنگام خرید کردن به دقت زیر نظر داشته باشند تا به تدریج با سلیقه او در خرید کردن آشنا شوند. اگر این کار را نکرده‌اید، از همین امروز شروع کنید و اگر کسب تجربه خوبی در زیر نظر داشتن همسر خودتان هنگام خرید داشته‌اید، از تجربیات خودتان به هنگام خرید جواهرات استفاده کنید و جواهری که به سلیقه خود نزدیک‌تر است را انتخاب کنید. امیدوارم که شما جزء دسته دوم باشید وگرنه باید به سراغ نکات دیگر ما بروید.

 

خرید جواهرات به سبک و سلیقه او

جواهرات خاص انتخاب کنید

اگر برای شما پیدا کردن جواهرات مورد علاقه همسرتان سخت و دشوار هست، پیشنهاد می‌کنیم از نقاط مشترکی که میان خودتان و او وجود دارد استفاده کنید. خاطرات مشترک، گزینه خوبی است. روز یا محلی را به یاد آورید که او را دیدید یا پیشنهاد ازدواج به او دادید. می‌توانید از المان‌های آن استفاده کنید. خوشبختانه دنیای جواهرات هم به کمک شما می‌آید تا بتوانید انتخاب‌های متنوعی انجام دهید. از دیگر موارد، انتخاب جواهراتی به شکل، اسم او، ماه تولدش و سنگ‌های تزئینی مخصوص ماه تولد در داخل جواهرات است.

وجود معنی و مفهوم در جواهر می‌تواند بسیار مؤثرتر از شعارهای تبلیغاتی برای خرید جواهرات گران‌قیمت همسر شما را تحت تأثیر قرار دهد. این همان جنبه احساسی و زندگی است که در مورد پیشین از آن صحبت کردیم. احساس خوب به جواهر قیمتی بیش از اتیکت روی آن دارد و شما می‌توانید با استفاده از هوش و ذکاوت در انتخاب کردن جواهر مناسب آن را رایگان به دست آورید.

انتخاب انگشتر مناسب فرم دست و انگشتان شما

جعبه جواهراتش را نگاه کنید

هر آنچه که همسرتان بیشتر به دست می‌کند نشانه‌ای از سلیقه او دارد. چند روز یا هفته قبل از خرید به جواهراتی که به دست می‌کند یا همراهش هست، دقت کنید. چه رنگی دوست دارد، سفید یا طلایی؟ سنگ در جواهرات را دوست دارد یا نه؟ جواهرات ظریف می‌پسندد یا جواهرات درشت؟

بیشتر خانم‌ها سلیقه‌ای منحصر به فرد دارند و اغلب خود را به خاطر سلیقه خاص ستایش می‌کنند؛ اما سلیقه خاص همسر خودتان را از کجا می‌توانید بفهمید؟ بهترین راه علاوه بر دقت روی جواهرات روزانه، وارسی جعبه جواهراتش است. نگاهی کلی به جواهراتی که خریده است کنید تا بدانید او چه سلیقه‌ای دارد.

اگر به جعبه جواهراتش دسترسی ندارید، بهتر است از الگوهای عمومی که خانم‌ها در انتخاب استفاده می‌کنند، بهره بگیرید همانند انتخاب گوشواره‌های آویز برای زنانی که گردن بلند دارند، انتخاب جواهرات ریز برای زنانی که جثه کوچکی دارند و موارد دیگر که بارها در چی بپوشم به آن‌ها اشاره داشتیم. مردان زیرک علاوه بر نکات استایل خودشان، بخشی از اوقات بیکاری خود را به دانستن نکات استایل همسر خود اختصاص می‌دهد تا انتخاب‌های مناسب داشته باشد.

خرید جواهر

به حرف‌های همسرتان گوش کنید

به حرف‌های همسر خودتان دقت کنید، این دومین بار است که از این نکته در خرید جواهرات استفاده می‌کنیم. به احتمال زیاد او بارها به شما در خریدهای سابق خودش گفته است که «میدونی، من طلای سفید دوست ندارم» یا «اون یکی بهتره، چون جواهرات بزرگ داره».

 

از دوست صمیمی‌اش بپرس

اگر خودتان قادر به تصمیم‌گیری نیستید، بهتر است که به پیشنهادهای دوست صمیمی‌اش اعتماد کنید. دوستان خوب معمولاً سلیقه همدیگر را می‌دانند از این رو شمایی که حواستان جمع نبوده است را در خرید کمک می‌کنند. این کار زمانی که بخواهید از شریک زندگی خودتان خواستگاری کنید هم به درد شما می‌خورد چرا که هیچ تجربه مشترکی از انتخاب جواهر ممکن است تا آن لحظه نداشته باشید و اکنون در نقطه‌ای حساس واقع شده‌اید و باید انتخابی کنید که شریک زندگی‌تان دوست داشته باشد.

خرید جواهرات برای خانم ها

 

بین جواهر کوچک یا بزرگ، بزرگ را انتخاب کن

آقایان در هنگام خرید جواهر برای خانم ها معمولاً به سمت جواهرات کوچک‌تر تمایل دارند در حالی که همسران آن‌ها علاقه شدیدی به جواهرات با اندازه بزرگ دارند. جواهرات تفاوت بزرگی با سنگ در خرید و فروش دارند. سنگ در یک حلقه هنگام خرید قیمتی است و زمانی که بخواهید حلقه را بفروشید قیمت سنگ از حلقه کم می‌شود اما جواهرات هم در هنگام خرید و هم در هنگام فروش دارای قیمت مشابهی هستند. پس لازم نیست نگران جنبه اقتصادی موضوع باشید و با خیال راحت جواهر بزرگ را انتخاب کنید. البته دقت کنید، جواهر بخرید نه جواهر تقلبی.

البته اگر همسر شما دستان کوچکی دارد یا جثه ایشان کوچک است انتخاب کردن جواهرات بزرگ را فقط منوط به زمانی کنید که سلیقه عمومی او انتخاب جواهرات بزرگ باشد. در غیر این صورت انتخاب جواهرات بزرگ برای زنانی با جثه کوچک کاملاً اشتباه است.

خرید جواهر

بیشتر بخوانید:

۱- راهنمای انتخاب و استفاده از جواهرات مردانه

۲- معرفی لوکس‌ترین و زیباترین جواهرات کلاسیک

۳- چگونه طراح طلا و جواهر شویم؟

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 25 نوامبر 2018

وای عجب انگشترهای زیبایی
واقعا کاش پولدار بودم یه دونه میخریدم
چی می شد؟
اما الان با این وضع دلار و طلا که دیگه نمیشه
یه سرویس ساده خرید

مرسا حسینی در تاریخ 26 نوامبر 2018

عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :