نگاهی به برند کارتیه

برند کارتیه یک برند فرانسوی لاکچری در زمینه طراحی و تولید جواهرات و ساعت است که در سال ۱۸۴۷ تاسیس شده است. این برند قدیمی به دلیل ساعت های مچی و جواهرات گرانقیمت خود شهرت دارد و تاریخی بلند بالا در این زمینه دارد. در این مطلب نگاهی به برند کارتیه و تاریخچه و محصولات آن می اندازیم.

ad banner

لویی فرانسوا کارتیه در سال ۱۸۴۷ در پاریس برند کارتیه را تاسیس کرد. ۲۷ سال بعد پسرش آلفرد کنترل آن را به دست گرفت اما فرزندان آلفرد یعنی لویی، پیر و ژاک بودند که نام برند کارتیه را جهانی کردند. در سال ۱۹۰۴ وقتی آلبرتو سانتوز خلبان پیشروی برزیلی از عدم دقت و امنیت استفاده از ساعت های جیبی به دوستش لویی کارتیه شکایت می کرد باعث شد تا ایده طراحی ساعت های مچی در ذهن وی شکل بگیرد.این ساعت نه تنها توسط سانتوز بلکه توسط بسیاری از مشتریان کارتیه مورد استقبال قرار گرفت. این مدل ساعت سانتوز نام گرفت و اولین ساعت مچی مردانه بود.

نگاهی به برند کارتیه

طراحی های جذاب لویی کارتیه تنها محدود به ساعت مچی نشد و او مدل های مختلف و زیبایی مثل طراحی های آرت دکو در ساعت و زیورآلات و جواهرات رنگی توتی فروتی را به تولید رساند که بسیار موفق بودند. در سال ۱۹۰۷ برند کارتیه علاوه بر پاریس در لندن و نیویورک و سن پترزبورگ نیز دارای شعبه بود و به سرعت به یکی از موفق ترین کمپانی های جهانی بدل شد. خانواده کارتیه تا میانه دهه شصت میلادی به مدیریت کمپانی ادامه دادند تا این که گروه ژوزف کانوی کمپانی را خریداری کرد. آن ها با شعار “کارتیه یک ضرورت است!” به مدیریت این مجموعه موفق ادامه دادند.

نگاهی به برند کارتیه

برند کارتیه در حال حاضر دارای ۲۰۰ فروشگاه در ۱۲۵ کشور جهان است از جمله در کشور های آسیای شرقی مانند کره و چین، ولی سه مرکز اصلی آن در پاریس، لندن و نیویورک قرار دارند. مجموعه جواهرات کارتیه شامل حلقه، النگو، گردنبند، گوشواره و آویز و مجموعه متنوعی از ساعت های مچی مردانه و زنانه است. این برند اخیرا در زمینه تولید محصولات چرمی مثل کیف و کمربند زنانه و مردانه و عینک های آفتابی و عطر نیز فعالیت می کند.

نگاهی به برند کارتیه

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ایو سن لورن

۲- نگاهی به برند بولگاری

۳- نگاهی به برند لانوین

۴- چگونه در طراحی لباس حرفه ای شویم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :