استایل‌های مناسب مردانه برای کلاه‌های مختلف

کلاه، یکی از جذابترین اکسسوری‌های مردانه به‌شمار می‌آید که در ایران، کمتر از آن استفاده می‌شود. جالب است بدانید که برخلاف تصور اکثر مردم، کلاه، چه از نوع زنانه و چه از نوع مردانه، تنوه زیادی دارد. چندی پیش، در یکی از مطالبمان درباره انواع کلاه‌های مردانه و زنانه، نام و کاربردشان توضیح دادیم. در این مطلب قصد داریم تا استایل‌های مردانه مناسب برای چند نوع کلاه را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:

آشنایی با انواع کلاه‌های مردانه و زنانه

انواع کلاه مردانه را بشناسید

استایل مناسب مردانه با کلاه بیسبال

کدام کلاه بافتنی را بخریم یا ببافیم؟

نکات کاربردی انتخاب کلاه شاپو

کلاه فدورا و پاناما

کلاه فدورا در قدیم، بسیار محبوب سلبریتی‌های معروفی مانند کری گرانت و همفری بوگارت بوده و امروزه نیز افراد معروفی مانند جانی دپ، دیوید بکهام و جود لاو آن را بر سر می‌گذارند.

این نوع کلاه معمولا مناسب استایل‌هایی با شلوار جین، لباس ورزشی یا سوییشرت نیست؛ درعوض بهتر است که ترکیبی از استایل کلاسیک و اسمارت‌کژوآل داشته باشید؛ مثلا پیراهن‌های طرحدار هاوایی و شلوارهای پارچه‌ای فیت تن یا کت تک با یقه‌اسکی یا پیراهن یقه‌دار.

کلاه پاناما نیز شباهت‌های زیادی به کلاه فدورا دارد، اما پاناما بیشتر شبیه کلاه‌های کابویی است و جنس آن نیز با فدورا فرق دارد.

کلاه بیسبال

کلاه بیسبال یا همان کلاهی که در ایران به‌نام کپ معروف است (البته کپ بیسبال با کپ هیپ‌هاپ فرق دارد)، کلاهی کژوآل است که در تابستان نیز کاربرد زیادی دارد و رپرهای معروفی ازجمله دریک و جی‌زی زیاد با این کلاه دیده می‌شوند.

از آنجا که این کلاه، حالتی اسپرت دارد، بنابراین بهتر است که استایل همراهش نیز اسپرت باشد؛ از لباس‌های چرم گرفته تا جیر و حتی پشمی، مناسب این نوع کلاه هستند. لباس‌های مخصوص استایل خیابانی، ازجمله هودی یا سوییشرت اورسایز و کت چرم نیز با کلاه بیسبال همخوانی زیادی دارد.

البته جالب است بدانید که برخی همراه با کپ، کت‌وشلوار هم به‌تن می‌کنند.

کلاه سطلی

کلاه سطلی، پس از سال‌های طولانی، دوباره به عرصه مد بازگشته است. افراد معروفی مثل جاستین بیبر و راسل وستبروک، بسکتبالیست معروف، از آن استفاده می‌کنند.

این کلاه نیز بیشتر با استایل خیابانی همخوانی دارد، اما لازم نیست مانند کلاه بیسبال، همراه آن لباس‌های اسپرت بپوشید. یک تیشرت ساده یا بافتنی نازک بهاره با شلوار کتان یا جین و کفشی راحت (ترجیحا کتانی یا اسنیکرز)، گزینه‌های مناسبی هستند.

کلاه خبرنگاری

کلاه خبرنگاری که این روزها به کلاه پیکی بلایندرز هم معروف است، موردعلاقه سلبریتی‌های زیادی ازجمله کیلین مورفی، دیوید بکهام و جاستین ترو است.

این نوع کلاه با استایل‌ها و لباس‌های متنوعی همخوانی دارد؛ از اسمارت‌کژوآل گرفته تا کژوآل و حتی نیمه‌رسمی؛ پس خیالتن راحت، دستتان بازتر است. فقط یادتان باشد که لباس‌های خیلی تنگ یا خیلی گشاد را همراه با کلاه خبرنگاری نپوشید. درکل بهترین استایل برای کلاه خبرنگاری، استایل کلاسیک مردانه است.

کلاه بینی یا بافتنی

استفاده از کلاه بینی یا بافتنی درمیان مردم عادی نیز رایجتر از سایر کلاه‌هاست، زیرا در فصل زمستان به‌خوبی از سرما خوردن سر جلوگیری می‌کند. سلبریتی‌هایی مثل بیل مورای، اشتون کاچر، جیک جیلنهال و لیام همسورث نیز به این نوع کلاه علاقه دارند.

قوانین چندانی برای سر کردن کلاه بافتنی وجود ندارد؛ هرچند که این نوع کلاه، بیشتر مناسب استایل‌های کژوآل و اسمارت‌کژوآل است، اما تقریبا با هر نوع لباسی می‌توان آن را سر کرد.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :