کدام کلاه بافتنی را بخریم یا ببافیم؟

0

کلاه بافتنی زمانی یک عنصر نامطلوب در دنیای مد تلقی می‌شد و بیشتر خانم‌ها سعی می‌کردند با استفاده از شال یا بافتنی‌های دیگر از این عنصر نامطلوب دوری کنند. اما حالا شرایط عوض شده و خوش تیپ‌ترین خانم‌ها از کلاه‌های بافتنی ساده شبیه همان‌هایی که مادرانمان برایمان می‌بافتند استفاده می‌کنند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که قصد انتخاب یا بافتن چنین کلاهی را دارید این مطلب را بخوانید تا بدانید کدام کلاه بافتنی را بخریم یا ببافیم؟

اگرچه  این کلاه‌ها اگر درست استفاده شوند محدودیت سنی ندارند اما ممکن است خانم‌های مسن یا خانم‌های چادری نتوانند از این مدل‌ها استفاده کنند و شال را ترجیح دهند. اما برای انتخاب یک کلاه بافتنی مناسب چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟

کدام کلاه بافتنی را بخریم یا ببافیم؟

اندازه

کلاه‌های بافتنی نباید تنگ و کیپ باشند و می‌توانند کمی فضای خالی داشته باشند اما این فضا نباید از حدی فراتر رود. در مدل‌های شل‌تر این فضای خالی می‌تواند در پشت کلاه قرار بگیرد و دنباله آن آویزان باشد یا این که در مدل‌های سفت فضای خالی در بالای سر قرار می‌گیرد. بدیهی است که اگر این فضا زیاد باشد شبیه گاندولف یا پسرخاله خواهید شد!

کدام کلاه بافتنی را بخریم یا ببافیم؟

شکل

کلاه‌های بافتنی شکل‌های متنوعی دارند که هر یک با استایل خاصی هماهنگ است. مدل‌های لبه تا شده ساده برای استایل اسپرتی و راحت، مدل‌های شل برای استایل خانمانه و کلاسیک و مدل های منگوله دار برای خانم‌هایی که استایل شاد و نسبتا بچگانه را می‌پسندند مناسب است.

کدام کلاه بافتنی را بخریم یا ببافیم؟

جنس

همانند شال گردن جنس کلاه نیز اهمیت زیادی دارد چون با پوست شما ارتباط مستقیم دارد و باید از جنس‌های با کیفیت و غیرحساسیت زا استفاده کنید. پشم، خز، مخمل و کشمیر جنس‌هایی هستند که می‌توانید کلاه یا کاموای خود را از آن تهیه کنید.

کدام کلاه بافتنی را بخریم یا ببافیم؟

رنگ

  • شما می‌توانید کلاه خود را با شال و یا پالتو یا دستکش و یا هر لباس دیگری که پوشیده اید ست کنید.
  • می‌توانید کلاه خود را با هیچ لباسی ست نکنید و از آن به عنوان عنصر رنگی استایل خود بهره بگیرید.
  •  اگر دوست ندارید کلاهتان زیاد جلوه کند آن را با مقنعه و روسری خود همرنگ انتخاب کنید.
  • اگر لباستان طرح‌دار است کلاه ساده و اگر کلاه طرح‌دار دارید لباس خود را ساده انتخاب کنید.

 

کدام کلاه بافتنی را بخریم یا ببافیم؟

 

مطالب مرتبط:

1- ۱۲ اکسسوری ضروری برای خانم‌های خوش تیپ

2- چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

3-  ست کردن اکسسوری ها با استایل های محجبه

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :