۶ موردی که به لباس های شما آسیب می زند

0

یکی از مهم ترین عوامل محدود کننده در خرید لباس مساله درآمد و هزینه هاست. مخارج پوشاک از ۸ درصد کل درآمدهای پایین تا ۱۰ درصد و حتی بیشتر برای درآمدهای بالاتر متغییر است. البته هر آمار و ارقامی در رابطه با هزینه های پوشاک، با توجه به تعداد افراد خانوار و حدود سنی آن ها متغییر است. در ادامه کارشناسان چی بپوشم به ۶ موردی که به لباس های شما آسیب می زند اشاره خواهند نمود که با کنترل هزینه ها بتوانید فردی خوشتیپ باقی بمانید.

۱- از جا رختی های سیمی استفاده نکنید!

جاررختی های سیمی به علت اینکه به مرور زمان تغییر شکل داده و قابلیت اتکا خود را از دست می دهند باعث ایجاد رد بر روی لباس های شما می شوند؛ لذا بهتر است از جا رختی های چوبی و پلاستیکی استفاده کنید که دارای زاویه های تیز نبوده و بعد از آویزان کردن لباس بر روی آن ها ردی باقی نماند.

۲- هرگز ژاکت و پولیور خود را مانند پیراهن آویزان نکنید!

به یاد داشته باشید که لباس هایی که سنگین وزن هستند، به خصوص لباس های زمستانی بعد از آویزان شدن، باعث Deformed و بد شکل شدن لباس می شود. لذا لباس های با الیاف سنگین را هرگز آویزان نکنید و آن ها را تا کرده و درون کشو و یا کمد قرار دهید.

۳- لباس های خود را در کاورهای نیلونی نگهداری نکنید

الیاف به کار رفته در لباس نیز به هوای تازه احتیاج دارد؛ کاورهای نایلونی مانع گردش هوا شده و رطوبت را در لباس نگه می دارد و باعث افزایش چروک لباس می شود.

۴- لباس های خود را زیاد به خشکشویی ندهید

اگر از ان دسته افراد هستید که لباس های خود را زیاد به خشکشویی می دهید بدانید که الیاف لباس شما به علت استفاده از مواد شیمیایی آسیب جدی می بیند.

۵- سوتین های خود را در کشو لباس رها نکنید

هرگز سوتین های خود را روی یکدیگر قرار ندهید این کار باعث سایز کاپ سوتین می شود. برای حل این مشکل بهتر است سوتین ها درون یکدیگر قرار داده و سپس درون کشو بگذارید.

۶- برای خشک کردن لباس های خیس آن ها نچلانید

چلاندن لباس باعث آسیب زدن به الیاف پارچه شده و آن را شل و بی شکل خواهد کرد. بهترین روش قرار دادن لباس بر روی سطحی صاف می باشد تا خود لباس خشک شود.

مطالب مرتبط:

۱-  ۱۲ تذکر جدی برای خوش‌پوش شدن

۲- واسه اینکه خوشتیپ باشم, کجا چی بپوشم؟

۳- پیشنهادهای تابستانی برای خانم های شیک پوش

۴- بلندی آستین لباس زنانه چقدر باید باشد

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

شراره در تاریخ 26 ژوئن 2015

ضمن عرض سلام خسته نباشید. من به کمک شما متخصصین نیاز دارم. روی لباسم لک جوهر ریخته چجوری پاک میشه؟ میشه لطفا راهنمایی کنید؟ ممنون

استاد مد و لباس در تاریخ 26 ژوئن 2015

شراره جان در اینده به صورت مفصل در این مورد خواهیم نوشت ولی فعلا برای کمک کردن به شما این مطلب را قرار دادیم.
توانید لکه را با افشانه مو، حاوی آئروسل، اسپری کنید و سپس بشویید اگر لکه باقی بود مراحل را تکرار کنید. روش خیلی خوب پاک کردن لکه خودکار، استفاده از اسپری موی سر است لکه را با اسپری موی سر تر کنید و سپس صابون رختشویی مالش دهید سپس کالا را در آب سرد بشویید. بیاد داشته باشید که آب داغ لک های غیر چرب را ثابت می کند.

شبنم در تاریخ 26 ژوئن 2015

بهتر است از جا رختی های چوبی و پلاستیکی استفاده کنید
این مطلب حرف نداشتارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :