اشتباهات رایج استفاده از کراو‌ات

0

در مقاله‌های قبل از کراو‌ات و نحوه انتخاب آن و راه‌هایی که برای ست کردن آن پیش روی شماست برای شما نوشته‌ایم. اما این‌ها همه‌ی آن چیزی نیستند که باید بدانید. در این مقاله می‌خواهیم به اشتباهات رایج استفاده از کراو‌ات بپردازیم و به نوعی اصول پوشیدن کراوات را برایتان بیان کنیم. 

۱- گره نادرست کراوات

این مشکل برای تازه وارد‌هایی که می‌خواهند کراواتشان را گره بزنند و از فیلم‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند ممکن است رخ بدهد. در این معضل بزرگ ما شاهد گره‌های خیلی کوچک یا خیلی بزرگ هستیم. گره‌های سست و بی‌دوام که بخوبی نتوانسته‌اند فاصله کراوات تا یقه را بپوشانند. یا گره‌هایی که زیر آن‌ها به خوبی نمایان است.

اشتباهات رایج استفاده از کراوات

۲- گره کوتاه کراو‌ات 

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از کراوت، بستن گره کراوات به صورتی است که خیلی کوتاه باشد و بالاتر از کمربند شما قرار بگیرد. هیچ بهانه‌ای برای این اشتباه وجود ندارد و شما به هیچ وجه نباید آن را مرتکب شوید. پس حین خرید کراوات به این موضوع دقت کنید.

۳- طرح‌های بزرگ کراو‌ات 

از دیگر اشتباهاتی که آقایان مرتکب می‌شوند انتخاب کراوات‌هایی است که طرح‌های بزرگ و نامرتبط روی آن‌ها وجود دارد. در این مورد دقت کافی به خرج دهید.

۴- ست نبودن رنگ کراو‌ات و پیراهن 

شما باید رنگی از کراوات را انتخاب کنید که با ترکیب کت و پیراهن شما مرتبط باشد. از این رو پیشنهاد می‌کنیم اگر در انتخاب رنگ شک دارید به سراغ رنگ‌های کلاسیک مثل طوسی یا خاکستری بروید و آن‌ها را با پیراهن سفید بپوشید. شک نکنید که تیپ شما فوق العاده زیبا می‌شود.

اشتباهات رایج استفاده از کراوات

۵- کراو‌ات لکه‌دار یا چروک شده 

کراوات از اصلی‌ترین اجزای تیپ شماست و در مرکز توجه همه است. از این رو اگر لکه داشته باشد یا چروک شده باشد سریعا دیده می‌شود و این موضوع زیاد خوشایند نخواهد بود. از طرفی شما نمی‌توانید کراوات خود را اتو بکشید یا بشویید. توصیه ما به شما در آوردن بلافاصله کراوات بعد از پوشیدن آن و آویزان کردن آن از آویزها است تا حد امکان چروک نشوند.

۶- کراو‌ات با عرض نامناسب

کراوات شما باید از نظر تقسیم بندی با عرض بدن، عرض یقه کت و پیراهن شما سازگاری داشته باشد. درست است که این روزها کراوات‌های با عرض کم مد شده‌اند ولی پوشیدن کراوات لاغر به همراه کت‌هایی با یقه پهن اصلا کار مناسبی نیست و خارج از قوانین مد و فشن است.

اشتباهات رایج استفاده از کراوات

۷- انتخاب کراو‌ات نامرتبط با تیپ شما

پوشیدن کراوات و مدل آن رابطه مستقیم دارد با نوع مجلسی که به آن دعوت شده‌اید. در مجلس‌های رسمی باید از کراوات‌های با رنگ مشکی استفاده کرد که عرض آن‌ها بین ۷.۵ تا ۹ سانتی متر است و در صورت پوشیدن پیراهن مشکی در مجالس غیر رسمی شما آزاد هستید که حتی کراوات سفید نازک نیز به تن کنید. پس سعی کنید رنگ و مدل کراواتی که انتخاب می‌کنید با توجه به نوع مجلسی باشد که به آن دعوت شده‌اید.

اشتباهات رایج استفاده از کراوات

۸- زیاد بودن بیش از حد اکسسوری‌ها

اکسسوری‌های مرتبط با کراوات، گیره کراوات، زنجیر کراوات و از این قبیل موارد است. عده‌ای در استفاده از اکسسوری‌های مرتبط با کراوات زیاده روی می‌کنند و این کار باعث می‌شود کراوات زیبایی خودش در تیپ شما را از دست بدهد. پیشنهاد ما این است که تا حد امکان یک یا نهایتا ۲ اکسسوری با کراوات خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- ساقدوش داماد چی باید بپوشه؟

۲- چه مدل پیراهن مردانه زیر کت بپوشیم؟

۳- اصول انتخاب پوشت مناسب

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :