۶ نکته برای انتخاب کفش‌های غیر رسمی

در کنار لباس های غیررسمی کفش های غیررسمی را نیز داریم که به زیباتر شدن تیپ شما کمک شایانی می کنند. اما انتخاب، نگهداری و مراقبت از آن ها کمی نسبت به کفش های رسمی سخت تر است. از این رو بر آن شدیم که روش هایی برای انتخاب اصولی آن ها به شما معرفی کنیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

۱- سایز کفش مردانه

سایز از مهمترین موارد و اولویت اول شما حین خرید این کفش‌هاست. حتما به دنبال کفش های سایز پای خودتان بگردید. از خریدن کفش‌های خیلی باریک یا خیلی عریض خودداری کنید. محققان ثابت کرده‌اند که پای شما در شب به ماکزیمم سایز خود می رسد. پس این زمان را برای انتخاب کفشتان انتخاب کنید.

۶ نکته برای انتخاب کفش‌های غیررسمی

۲- طراحی کفش مردانه

دو مدل طراحی خاص برای کفش‌های غیررسمی داریم. یکی نوک گرد کلاسیک و دیگری مربعی شکل. کفش‌های نوک گرد کلاسیک بیشتر مورد توجه آقایان قرار گرفته است و برای قرارهای عاشقانه و مسافرت‌های دسته جمعی با دوستان مورد توجه است و انرژی بخشی آن‌ها بسیار بالاست. در مقابل کفش‌های مربعی را داریم که راحتی و تنوع بالاتری دارند و از این حیث مورد توجه قرار گرفته‌اند.

۶ نکته برای انتخاب کفش‌های غیررسمی

۳- رنگ کفش مردانه

سعی کنید در خانواده‌های تیره برای کفشتان رنگ انتخاب کنید. قرمز، قرمز قهوه ای و مشکی از رنگ های در دسترس شما هستند. معمولا کفش‌ها ست با شلوار و کمربند انتخاب می‌شوند، پس به آن‌ها نیز توجه کنید.

۶ نکته برای انتخاب کفش‌های غیررسمی

۴– جنس کفش مردانه 

برای انتخاب جنس مناسب همه چیز به میزان هزینه‌ای که برای کفش می‌کنید بستگی دارد. با این وجود جنس‌های تقلبی نیز در فروشگاه‌ها به وفور یافت می‌شود و شما باید سعی کنید جنس‌های قلابی را از اصلی تشخیص دهید.

۶ نکته برای انتخاب کفش‌های غیررسمی

۵- کف پا

به انعطاف پذیری کف کفش خیلی توجه کنید و به این فکر کنید که قرار است با این کفش مسافت‌های طولانی را راه بروید. پس بهترین جنس آن را انتخاب کنید. کمی با آن راه بروید و راحتی را در آن احساس کنید.  دو کار اساسی در فروشگاه قبل خرید انجام دهید:

  • انگشت شستتان را به کف کفش ببرید و انعطاف پذیری آن را کاملا تست کنید. برای قسمت‌های پلاستیکی دیگر نیز این کار را انجام دهید.
  • کفش را حتما بپوشید تا شوک اولیه ای که به کفش حین پوشیدن داده می شود را مشاهده کنید و از کیفیت آن باخبر شوید.

۶- جوراب

حتما جورابی بپوشید که از نظر رنگی با کفش شما ست باشد و از طرفی عرقگیر نیز باشد.

مطالب مرتبط:

1- چگونه از کفش هایم نگهداری کنم؟

2- آشنایی با بوت مردانه

3- سه راه تمیز کردن دمپایی لاانگشتی

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :