رازِ عشقِ بی‌پایان پرنسس دایانا به این کیف چه بود؟

شرط می‌بندیم که داستان پشتِ کیف محبوب پرنسس دایانا را نمی‌دانید. کیفی از برند دیور که نه تنها محبوبیت خود را حفظ کرده است که همچنان طرفداران زیادی دارد. کیفی که از بدو تولد؛ نام خودش را در تاریخ مد ثبت کرد. کیف لیدی دیور که گواهی بر جذابیت استثنایی آتلیه دیور است، ادامه میراث کریستین دیور است.

کیف دیور پرنسس دایانا

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

هر کدام از عناصر به دقت ساخته شده و با میراث این خانه مد هماهنگ است. جانفرانکو فره طراح این کیف بود. این کیف در ابتدا Chouchou نامگذاری شد که در زبان فرانسوی به معنای «مورد علاقه» است.

کیف دیور پرنسس دایانا

سپس، سال بعد، بانوی اول وقت فرانسه، برنادت شیراک (همسر ژاک شیراک رییس جمهور سابق فرانسه) کیف را به عنوان هدیه برای پرنسس دایانا خرید و دیایانا آنقدر آن را دوست داشت که آن را در هر رنگی سفارش داد و بنابراین این کیف به نام «دایانا» مشهورترین طرفدار آن نامگذاری شد.

کیف دیور پرنسس دایانا

قصه این کیف که جایگاه خود را در صحنه مدِ امروز هم حفظ کرده است؛ بدون نام بردن از پرنسس دیانا امکان ندارد. او ۲۴ سال پیش بود که با این کیف در پاریس ظاهر شد.

کیف دیور پرنسس دایانا

نشانه‌های فلزی که از بند می‌افتند الهام گرفته از طلسم‌های خوش شانسی است که او خیلی دوست داشت، طرح رویه آن اشاره‌ای به صندلی‌های ناپلئون سوم داشت که مهمانان در باند فرودگاه دیور روی آن می‌نشینند.

کیف دیور پرنسس دایانا

کیف لیدی دیور با حفظ روابطش با ستاره‌ها برای همیشه مورد توجه بوده است و در آتلیه‌های دیور در فلورانس، آزمون جذابیت خود را در این سال‌ها پس داده است.

کیف دیور پرنسس دایانا

به‌طور دقیق، ۲۸سال است که در هر دو نسخه طرح دار و کلاسیک، این کیف که از ۱۴۴ قطعه ساخته شده است، نماد ظرافت جاودانه دیور باقی مانده است و کمتر خانم خوشتیپی است که دوست نداشته باشد چنین کیفی به دست بگیرد و بدرخشد. در این مطلب نگاهی دقیق‌تر به این کیف نمادین، از تولدش تا همین امروز داریم.

کیف دیور پرنسس دایانا

کیف نمادینی برای همه فصول

این کیف که به نام «لیدی دیور» شناخته می‌شود یکی از طرح‌های همیشگی برند دیور باقی مانده است. مدل چرمی آن اولین بار در سال ۱۹۹۵ طراحی و تولید شد و یکی از نمادین‌ترین تولیدات خانه مد فرانسوی دیور و نشانه‌ای همیشگی برای موسس آن؛ کریستین دیور بود.

کیف دیور پرنسس دایانا

یعنی دقیقا همان کیفی که دیانا عاشقش بود و بارها در مراسم مهم و با لباس‌های مختلف آن را ست کرد.

تکامل و طراحی‌های جدید

این کیف بارها و بارها طراحی‌های جدید شده است، از نسخه پلنگی جان گالیانو در سال ۱۹۹۹ که لیدی دی لایت آن را طراحی کرد تا طرح گلدوزی شده در سال ۲۰۲۰ توسط ماریا گرازیا چیوری.

 

اما این فقط کارگردانان خلاق نیستند که می‌توانند مهر خود را بر لیدی دیور بگذارند. از سال ۲۰۱۶، دیور میزبان Dior Lady Art شد، پروژه‌ای که هنرمندان را به خدمت می‌گیرد تا کیف را با طرح‌های خود تازه ساز کنند. وقتی استعدادهای هنری و لباس‌های جدید با این کیف ترکیب می‌شوند، اتفاقات زیبایی می‌افتد – و نتایج به صورت نسخه‌های محدود در بوتیک‌های منتخب به فروش می‌رسد.

کیف دیور پرنسس دایانا

درخشش در دستان یک سوپراستار

این کیف پس از دیده شدن در دستان پرنسس دایانا؛ با چنان شتابی در طول دهه‌ها برگ برنده محبوبیت را در دست گرفت که کمتر طراحی توانست روی دست آن بلند شود و در آن سال‌ها کیفی را تولید کند که بتواند با محبوبیت این مدل خاص رقابت کند.

کیم جی سو که به نام جیسو شناخته می شود، خواننده و بازیگر اهل کره جنوبی است و او هم بعد چندین سال کیف محبوب دایانا را به دست گرفت.

دیور با پوششی نارنجی

رنگ مشکی کیف به دیانا اجازه می‌داد که با لباس‌های مختلفی آن را ست کند و به آن وفادار باشد. او در یک بازدید رسمی از لیورپول در سال ۱۹۹۵، این کیف را با یک کت و دامن نارنجی ست کرده بود.

کیف دیور پرنسس دایانا

اما از آنجایی که همیشه به ساده‌ترین جزییات اهمیت می‌داد با بستن کمربندی نارک و مشکی؛ یک بلوز یقه ایستاده که از یقه کت پیدا بود و جوراب شلواری و کفش مشکی، چرخش را نگ زیبایی را به وجود آورده بود.

دیور با لباس شب آبی

یکی دیگر از زمان‌هایی که پرنسس دیانا؛ کیف مورد نظر را به دست گرفت و شکار دوربین‌های زیادی طبق معمول شد؛ برای مراسم گالا MET ۱۹۹۶ بود.

کیف دیور پرنسس دایانا

او پیراهن شبی از برند ورساچه و رنگ سرمه‌ای براق پوشیده بود و شالی بزرگ بر روی شانه‌های انداخته بود. گردنبد و گوشواره او؛ سنگ‌هایی سرمه‌ای داشتند و با رنگ لباس هماهنگ شده بوند. کفش‌های جیر مشکی هم برای او استایلی منوکروم ساخته بود.

کیف دیور پرنسس دایانا

تنهایی یک کیف

این کیف تنها دو سال توانست بر روی دستان دیانا باشد؛ این موضوع البته به کیفیت و حتی افتادن از چشمان بانوی انگلیسی ربط نداشت.

کیف دیور پرنسس دایانا

چراکه درست دو سال بعد بود که او در تصادف جان خودش را از دست داد و کیف محبوبش را تنها گذاشت.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :