انواع یقه‌ها برای چه صورت و اندامی مناسب است؟ (قسمت اول)

یقه، یکی از مهمترین اجزای لباس است که جلوه و زیبایی خاصی به آن می‌بخشد و می‌توان گفت که اولین آیتمی است که در لباس، توجه ما را به خود جلب می‌کند؛ البته در کنار رنگ لباس. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، انتخاب یقه مناسب به عواملی مثل نوع چهره و اندام نیز ارتباط دارد. درواقع هرکدام از یقه‌ها به‌دلیل تاثیری که برروی چهره و اندام دارند، برای افراد خاصی مناسب هستند.

با ما همراه باشید تا با انواع یقه‌ها و کاربردشان آشنا شوید.

مطالب مرتبط:

کدام جواهرات برای کدام مدل یقه؟

برای هر مدل یقه، چه نوع گردنبندی مناسب است؟

انواع یقه پیراهن مردانه را بشناسید

یقه گرد

یقه گرد تقریبا ساده‌ترین نوع یقه به‌شمار می‌رود. این نوع یقه به‌صورت ساده و منحنی دور گردن قرار می‌گیرد و بخاطر همین منحنی بودن، برای صورت‌های لاغر و کشیده مناسب‌تر است، چون این صورت‌ها را پرتر نشان می‌دهد. یقه گرد، اندازه‌های مختلفی دارد. هرچه بازی یقه بیشتر باشد، برای شانه‌های کوچکتر مناسب‌تر است.

یقه هفت

یقه‌ای به شکل هفت که بخاطر کشیده بودن و زاویه‌اش، صورت و گردن و حتی اندام را کشیده‌تر و بلندتر نشان می‎دهد و به‌همین دلیل برای افراد لاغر مناسب نیست و درعوض افرادی که صورت و بدن پرتری دارند؛ می‌توانند از آن استفاده کنند. یقه هفت هم می‌تواند از قسمت عرض، باز باشد که در این صورت نیز مثل یقه گرد باز عمل می‌کند.

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

یقه مربعی (خشتی)

یقه مربعی، چهارگوش یا خشتی به‌دلیل زاویه‌دار بودنش، مناسب افرادی که صورت زاویه‌دار و استخوانی دارند، نیست. اگر صورت یا بالاتنه گردی دارید، می‌توانید از این یقه استفاده کنید؛ البته انواع یقه خشتی با زوایای گردتر نیز وجود دارد که استفاده از آن‌ها برای صورت‌های استخوانی، مشکلی ایجاد نمی‌کند. اگر سینه‌های بزرگی دارید، یقه خشتی باز، چندان مناسب شما نیست.

یقه قایقی

یقه قایقی یا یقه دلبری، درواقع نوعی از یقه گرد است که تنها  از قسمت عرض باز می‌شود. این نوع یقه به‌دلیل حالت منحنی و بدون زاویه‌ای که دارد، بیشتر مناسب افرادی با صورت و بالاتنه لاغر است. این نوع یقه، گردن را کوتاهتر نشان می‌دهد، پس اگر گردن بلندی دارید، این یقه مناسب شماست.

یقه انگلیسی

یقه انگلیسی، یقه‌ای که برروی بسیاری از کت‌ها و پالتوها مشاهده می‌کنیم؛ این یقه، انواع مختلفی دارد، ازجمله دودکمه و چهاردکمه. یقه انگلیسی، درواقع نوعی یقه هفت برگردان است. نوع پهن این نوع یقه، سرشانه‌ها را بزرگتر و بالاتنه را کوتاهتر و درشت‌تر نشان می‌دهد و برعکس.

یقه اسکی

یقه اسکی، یقه‌ای بسیار شیک است که برای افرادی با گردن بلند و باریک مناسب است. اگر گردن لاغر و بلندی دارید، می‌توانید با یقه‌اسکی شل، گردنتان را بزرگتر نشان دهید.

یقه ب ب

اساس این یقه برمبنای یقه گرد است. از آنجا که یقه ب ب، چند سانتی برروی گردن قرار می‌گیرد، گردن و بالاتنه را کوتاه نشان می‌دهد. این نوع یقه برای صورت‌های استخوانی و کشیده مناسب‌تر است.

یقه دراپه

یقه دراپه که بیش از هرچیز از آن برای لباس‌های مجلسی استفاده می‌شود، بخاطر چین زیادش برروی بالاتنه، سینه‌ها را بزرگتر نشان می‌دهد؛ بنابراین برای سینه‌های کوچک و البته بالاتنه کوچک مناسب است، زیرا ازطرفی شانه‌ها را نیز حجیم‌تر و بزرگتر نشان می‌دهد.

یقه ملوانی

از آنجا که یقه ملوانی، برگردان پهن و بزرگی روی سرشانه و سینه دارد، برای افرادی با شانه‌ها و سینه‌های کوچک مناسب‌تر است؛ ازطرفی این نوع یقه به‌دلیل پهن بودن، قد را کوتاهتر نشان می‌دهد.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :