چرا باید در تابستان لباس کتان بپوشیم؟

0

لباس کتان از جنس هایی است که وقتی می پوشید پوست شما در آن به راحتی نفس می کشد. قدرت جذب عرق کتان بالاست و به هیچ وجه لکه های عرق روی پوست شما سرازیر نمی شوند. اگر بخواهیم جمع بندی کنیم کتان به عنوان یکی از جنس های خوب مخصوص فصل تابستان است که همیشه پیشنهاد ما به شما بوده است. چرا باید در تابستان لباس کتان بپوشیم؟

کتان از بافتن الیافی که از درخت کتان به دست می آید ساخته می شود و راحتی و آسایش در آن، موجب می شود که مناسب فصل های گرم باشد. این قضیه برای ترکیبات کتان هم صادق خواهد بود لباس کتان هم عمر و ماندگاری بالایی خواهند داشت و از خصوصیات خنک نگاه داشتن و سبک بودن آن به ارث می برند.

برای ماندگاری بیشتر لباس کتان باید آن را در ماشین لباسشویی با تنظیم Gentle Cycle و با آب گرم یا سرد و شوینده های مناسب بشویید. برای خشک کردن آن هم باید آن را از ماشین لباسشویی بیرون آورده و در سطحی صاف پهن کنید و  این به معنی استفاده نکردن از آویز یا چوب لباسی است. تیپ های تابستانه ی زیبایی که با پوشاک کتان می توان داشت به شرح زیر هستند :

۱- تیپ غیررسمی 

برای تیپ غیررسمی با پوشاک از جنس کتان می توانید از سویشرت های کلاه دار با یقه ی نزدیک به گردن و طول بلند استفاده کنید. استفاده از سویشرت های بدون کلاه نیز برای کسانی که به کلاسیک بودن تیپشان اهمیت می دهند خوب است. در انتخاب رنگ های خیلی دقت کنید و سعی کنید آن ها را بر اساس رنگ شلوار یا پوشاک دیگر انتخاب کنید. از دیگر راه های تیپ زدن به صورت لایه بندی در تابستان انتخاب سویشرت های یقه ملوانی است. در این سویشرت ها سبکی و خنگ نگاه داشتن بدن از ارکان اساسی محسوب می شود.

لباس کتان

۲- تیپ مناسب محل کار 

برای تیپ محل کار سعی کنید از پیراهن و شلوار کتان‌ استفاده کنید. پیراهن های شطرنجی ساخته شده از کتان ایتالیایی معرکه است. برای پایین تنه هم می توانید از شلوار کتان استفاده کنید فقط حواستان باشد که شلوار کتان باید فیت بدن شما باشد و نه گشاد و نه تنگ.

لباس کتان

۳- تیپ مناسب کنار ساحل

برای کنار ساحل حین مسافرت هیچ چیز بهتر از یک پولوشرت کتان جوابگوی نیازهای شما نیست. برای داشتن تیپی امروزی تر پولوشرتی که انتخاب می کنید می تواند بدون دکمه و آستین کوتاه باشد. در کنار این پلوشرت زیبا هیچ چیزی زیباتر و خنک تر از یک شرت کتان‌نخی نخواهد بود.

لباس کتان

۴- تیپ رسمی

اگر در تابستان موقعیتی پیش آمد و به یک مجلس رسمی دعوت شدید انتخاب یک دست کت و شلوار نخی یا کتان‌تافته یا کتانه می تواند بهترین انتخاب شما باشد. نیازی نیست به دنبال یقه های خاص برای کت باشید، یک یقه ی نازک می تواند جوابگوی نیاز شما باشد. اگر می خواهید تیپی بزنید که بخاطر آن وزن زیادی را متحمل نشوید می توانید پیراهنتان را هم نخی یا کتان انتخاب کنید.

اگر به مهمانی یا مجلس عروسی دعوت شده اید و قصد اضافه کردن کراوات را نیز دارید به شما کراوات های نخی را پیشنهاد می کنیم. وزنی سبک و رنگی روشن باید از ویژگی های کراوات انتخابی شما باشد. عرض آن نیز در عریض ترین حالت می تواند ۶.۲۵ سانت باشد.

لباس کتان

مطالب مرتبط:

۱- کفش مناسب برای شلوارکتان

۲- چگونه پارچه های‌کتان را بشوییم؟

۳- چگونه در محل کار جین و کتانی بپوشیم؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

صادق در تاریخ 23 سپتامبر 2016

آخه کی سویشرت تو تابستون می پوشه !!!؟؟؟
واقعا خودتون مطالبی را که ترجمه یا می نویسید ، می خونید؟ که تازه پیشنهاد هم میدید که بپوشیم!؟

سارا هنجی در تاریخ 23 سپتامبر 2016

ممنونم که به چی بپوشم سر می زنید، دوست عزیز همه نقاط ایران مثل جنوب گرم نیست و صد البته همه فارسی زبانان در ایران زندگی نمی کنند.
همه مطالبی که مطالعه می کنید حداقل دوبار توسط همکاران بنده مطالعه و بررسی می شود.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :