مهفام میرزایی در
0

راهنمای مراقبت از لباس های پشمی

راهنمای مراقبت از لباس های پشمی

هر لباسی بسته به نوع و جنس آن نیاز به مراقبت هایی دارد تا کمتر آسیب ببیند و عمرش بیشتر شود. پشم از الیاف محبوب در پاییز و زمستان است که در لباس های مختلف کاربرد دارد. الیاف این لباس ها بسیار حساس است و در صورت مراقبت نادرست به راحتی آسیب می بیند. در این مطلب راهنمای مراقبت از لباس های پشمی را برای شما آماده کرده ایم تا از از لباس ها خود به درستی استفاده و مراقبت کنید.

راهنمای مراقبت از لباس های پشمی

شستشو
لباس های پشمی را قبل از قرار دادن در کمد و کشو یا هر جای دیگر تمیز کنید. چون الیاف پشم این قابلیت را دارند که بوی بد و لکه و عرق را به خود جذب کرده و به آسانی پس نمی دهند. پس اگر کثیفی به مدت طولانی در آن ها باقی بماند تمیز کردن آن ها دشوارتر می شود. بهترین روش برای شستن لباس پشمی خشک شویی است که البته هزینه بر است. بسیاری از لباس های پشمی را می توان با دست شست اما باید به لیبل شستشو توجه کنید. لباس را پشت و رو کرده و ده دقیقه در آب حاوی شوینده ملایم خیس کنید و دوبار آبکشی کنید چنگ نزنید و نچلانید.

خشک کردن و اتو زدن
لباس پشمی را نباید اتو کرد چون حالت خود را از دست می هد. برای اتو باید یک پارچه نخی روی آن بگذارید و اتو را روی پارچه گذاشته و بردارید و هرگز روی آن نکشید. برای خشک کردن معمولی لباس آن را روی یک حوله تمیز پهن کنید تا خشک شود و از بند رخت آویزان نکنید چون خراب می شود.

راهنمای مراقبت از لباس های پشمی

نگهداری
لباس های پشمی را از چوب رختی آویزان نکنید بلکه تا کرده و در کمد قرار دهید. احتمال بید زدگی در لباس های پشمی بالا است به همین دلیل نگهداری آن ها در محل خشک و در پوشش پلاستیکی توصیه می شود.

اگر بعد از مطالعه راهنمای مراقبت از لباس های پشمی سوالی دارید در بخش نظرات منتظر شماییم.

مطالب مرتبط:

1- روش هاي نگهداري از پليور و بافتني

2- کدام پارچه ها دوست طبيعتند؟

3- نکاتي براي رفع ايراد هاي لباسدیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 10 سپتامبر 2023

پارچه های پشمی انگلیسی بید به آنها آسیب نمی‌رساند تا زمانی که شسته نشده باشند حتی فقط با اب

ماهوش در تاریخ 10 سپتامبر 2023

چرا پارچه های بخصوص گاوار ین پشمی انگلیسی بهیچ وجه از بید آسیبی نمی بینند البته تا شسته نشوند حتی فقط با آبارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :