محمد رضا اهوارکی در
0

چرا برخی آقایان موی تیره و ریش قرمز رنگ دارند؟

چرا برخی آقایان موی تیره و ریش قرمز رنگ دارند؟

آیا تا به حال دقت کرده اید که بعضی آقایان رنگ مو و ریش شان با هم سازگاری ندارد. ریش ها یا روشن تر و یا تیره تر هستند و روی صورت آن ها به خوبی نمایان می شوند. ما نیز برایمان جالب بود و دست به جستجو برای این مطلب زدیم و طی این مقاله شما را از نتایج جسجویمان آگاه می کنیم. با ما همراه باشید.

یکی از دلایل این قضیه ژن های ما هستند که مشخص کننده ی رنگ موی بدن ما می شوند. در برخی موارد این ژن ها روی هم تاثیر متقابل می گذارند و باعث بروز تغییرات خاصی در رنگ قسمت های دیگر می شوند. گروه های مختلف فوسیل های مو شاید ترکیبات مختلفی از ملانین داشته باشند و نتیجه ی این قضیه همین تفاوت بین رنگ موی قسمت های مختلف است. و این یکی از دلایلی است که موجب متفاوت شدن رنگ ریش و رنگ موی سر شده است.

هرچند وقت یکبار ریش خود را می تراشید؟

در کنار عوامل ژنتیکی این تغییر رنگ تراشیدن موی صورت هم دلیل دیگر آن است. تراشیدن صورت بر اساس یک برنامه ی روزانه و مرتب موجب تغییراتی در عملکرد موی شما و نتیجتا تغییر ملانین و رنگ آن می شود. اگر ریش شما در حال روشن تر شدن بود متوجه می شوید که موی شما مقاوم تر و زمخت تر است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

به شستسوی ریش هایتان با دقت زیادی ادامه دهید و از صابون های طبیعی برای اینکار استفاده کنید. استفاده از صابون کثیفی روی مو را به طور کامل از بین می برد.

چرا برخی آقایان موی تیره و ریش قرمز رنگ دارند؟

نکات مهم :

اگر سیبیل گذاشته اید باید توجه به ریشتان را دوبرابر کنید زیرا که مسلما ریش شما با غذا و نوشیدنی هایی که مصرف می کنید در ارتباط خواهد بود. شستشوی ریش ها دوبار در روز (معمولا یکبار در شب و یکبار در روز)‌ از پیشنهاد های اکید ما به شماست.

بعد از نرم شدن و درخشان شدن ریش ها کمی کرم روی آن بزنید و بگذارید چند دقیقه بماند. قبل از تراشیدن ریش هم از لوسیون های ریش استفاده کنید. ولی حواستان باشد که کرم یا لوسیون ها را هرروز و مداوم مصرف نکنید که موجب چرب شدن بیش از حد ریش می شود و موجب تحریک آکنه و جوش. بهتر است هر سه روز یکبار این موارد را مصرف کنید.

چرا برخی آقایان موی تیره و ریش قرمز رنگ دارند؟

محصولات آرایشی مربوط به ریش

شاید برخی فکر کنند که این وسایل اصراف کردن پول است ولی ما به شما می گوییم که این لوازم آرایشی مخصوص ریش از مهمترین ارکان داشتن یک ریش خوب است. همیشه از کرم های شیو و افتر شیو ها استفاده کنید. اگر دچار عفونت فولیس های مو شده اید به بنزویل پروکسید احتیاج دارید که در این موارد می توانید آن را بیابید.

مدل دادن به ریش

تنها بلند کردن ریش موجب خوشتیپ شدن شما نمی شود. بلکه نگهداری و حالت دادن آن موجب این امر است. مخصوصا وقتی که مقدار ریش خیلی نرم  و کم روی صورت شما قرار دارد و شما در حال تراشیدن هستید. اگر نتوانید آن را به خوبی طراحی کنید تا بلند شدن آن مجبورید این وضع را تحمل کنید. برای تنظیم کردن ریش ما استفاده از سشوار را توصیه می کنیم. ابتدا از زیر صورت به سمت بالا آن را گرفته و سپس از بالا و به پایین و آن را با شانه مرتب کنید. سپس پس از تنظیم شدن ریش کمی کرم یا پماد ریش روی آن بمالید و حواستان باشد این مقدار زیاد نشود.

 چرا برخی آقایان موی تیره و ریش قرمز رنگ دارند؟

شانه کردن ریش

برای شانه کردن ریش از شانه های چوبی استفاده نکنید. ابتدا کمی پماد ریش یا روغن آرگان به ریش بمالید و سپس از شانه ی پلاستیکی استفاده کنید. اگر قصد بلند کردن ریش را دارید همیشه باید یک شانه ی کوچک در جیبتان داشته باشید.

مطالب مرتبط:

1- چه مدل ریشی به من میاد؟

2- چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟

3- طرز تهیه ی خمیر ریش در خانهدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :