چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟ قسمت دوم

در سری قسمت های “چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟” قصد ما معرفی راهکارهایی برای انتخاب یک مدل ریش مناسب و راه های نگهداری از آن و تبدیل کردن آن به یک تیپ خاص برای صورت شماست. اصولی در انتخاب ریش برای صورت شما و رنگ پوست و  موی شما وجود دارد که در این مقاله فصد ما معرفی کردن آن ها به شماست. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟

مدل سایه

این مدل که کمی از ته ریش کمتر است برای افرادی است که رشد موی صورتشان به نسبت کمتر است. سعی کنید موهای بالای لپ و زیر چانه را کاملا تراشیده و مابین آن را دست نخورده باقی بگذارید. زیاده روی در این روش و تراشیدن زیادی شاید موجب شود که حالت طبیعی ریش شما از بین برود. پیشنهاد ما تراشیدن این گونه ریش در حمام و هوای مرطوب است. اگر می خواهید این مدل را به ته ریش تبدیل کنید این سه قانون را رعایت کنید:

  • مطمئن شوید که به اندازه ی کافی موی صورت شما رشد خواهد کرد و به صورت کرک و پشم نخواهد بود
  • تیپی که با ریش تان می زنید را خیلی با دقت انتخاب کنید، همچنین سعی کنید هر چند روز یک بار آن را تمیز کنید
  • آخرین قانون اینکه ته ریش نازک تر و ریز تر برای صورت های نرم تر و ته ریش ضخیم تر برای صورت های با پوست کلفت تر توصیه می شود.

چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟

خط گردن تمیز

از راههای تمیز تر و شیک تر نشان دادن مدل ریش تان استفاده از همین روش است. نکته ی داشتن یک خط گردن بسیار تمیز و اندازه این است که از بالای فک شروع کرده و خط چانه را دنبال کنید. این گونه استاندارد خط گردن را برای ریش تان رعایت کرده اید.

برای خط انداختن از یک ریش تراش استفاده کنید. بهترین راه برای فهمیدن این که آیا خط را درست انداخته اید یا خیر ، چک کردن آن توسط آینه ی روبه روی صورت و بدون کشیدن یا خم کردن صورت است. حداقل دو بار در هفته خط آن را تمیز کنید.

چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟

ریش چانه

یکی از مدل هایی که شاید هرکسی خوشش نیاید ولی مدل محبوبی بین افراد با ریش های پر پشت است همین مدل است. اولا به ریش زمخت و پرپشت نیاز دارد و دوما به پیگیری زیاد. زیراکه این ریش آن طوری که شما می خواهید رشد نمی کند. کار سختی نیست و شما باید خط ریش را با خط چانه تان موازی کنید و کمی به آن حجم دهید. بعنوان یک قانون هر چه صورت شما گردتر و عریض تر باشد، ریش شما باید ضخیم تر شود. هرچه صورت شما زاویه دار باشد این ریش می تواند نازک تر نیز باشد.

مطالب مرتبط:

۱- طرز تهیه ی خمیر ریش در خانه

۲- چگونه مدل ریش خود را درست کنم قسمت اول؟

۳- تیغ اصلاح هر چند وقت باید عوض شود؟

۴- نکات ساده و کاربردی برای مرتب کردن و اصلاح خط ریش

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :