چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟ قسمت اول

ریش شما از مواردی است که باید هر روز و به یکی از روش هایی که در این مقاله می خوانید تراشیده شود. هرچند کم ولی باید این کار را انجام دهید و در غیر این صورت استایل مورد نظر شما روی صورتتان باقی نمی ماند. چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟ قسمت اول عنوان مقاله ای است که به آن اشاره خواهیم نمود. 

اول باید مطمئن شوید که می توانید ریش تان را بلند کنید و هنوز روی صورت شما به صورت کرک نیست. نکته ی دومی که باید رعایت کنید داشتن مدل مویی مناسب است و نهایتا یک پوشش مناسب، چرا که در این صورت ریش شما بهتر دیده می شود. قانون آخر اینکه ریش های کمتر برای موارد سبک تر و ریش های حجیم برای موارد سنگین تری که بررسی می کنیم مناسب هستند.

گردن طبیعی و گونه های تراشیده شده

چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟ قسمت اول

در این تصویر به راحتی می توانید خط چانه ی فرد را مشاهده کنید. خط گردن طبیعی می تواند ریش شما را متعادل کند و جلوی شلوغ نشان داده شدن آن را می گیرد. در این مدل کافیست از زیر استخوان چانه را دنبال کنید و پایین خط را کوتاه تر کرده و بالای آن را دست نزنید. هفته ای یکبار این کار را انجام دهید. شاید بگویید حجم کم ریش باعث می شود اینکار را کمتر انجام دهم یا انجام ندهم ولی باید بگوییم طبق یک قانون سرانگشتی هر چیزی زیر چانه باید تراشیده شود.

ریش رنگی

چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟ قسمت اول

ریش شما همان ملانینی که در فوسیل های موی سر تولید می شود را تولید نمی کنند و دلیل اینکه ریش شما زبر تر و زخمت تر است همین است. تا می توانید طبیعی بمانید. برخی ریش ها به صورت طبیعی رنگ های متعددی را در خود جای می دهند. سعی کنید رنگی برای ریشتان نگذارید و اجازه دهید به صورت طبیعی بماند.

ریش بزی

چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟ قسمت اول

از دهه ی ۹۰ این مدل مد شده است و کمی کمرنگ شده بود ولی می بنییم که دوباره در حال روی کار آمدن است. برای شروع کردن به گذاشتن این مدل ریش سعی کنید بیشتر از چیزی که نیاز دارید ریشتان را بلند کنید. در اینصورت وقتی می خواهید به آن شکل دهید ریش بیشتری برای کار کردن با آن دارید و نتیجتا مدل شما دقیق تر خواهد بود. ابتدا شکل کلی را با ریش تراش بسازید. یک خط مستقیم به سمت پایین گوشه ی پایینی دهانتان برای آن مناسب است. انتخاب شماست که آیا آن را به سبیلتان متصل کنید یا خیر. زیر استخوان چانه را بتراشید. سپس صورتتان را خیس کرده و آن را با تیغ تمیز کنید. گونه ها و گردن در این مدل به صورت روزانه تراشیده می شوند.

مدل ناهموار

چگونه مدل ریش خود را درست کنم؟ قسمت اول

یک ریش ناهموار باید طبیعی به نظر برسد ولی باید برای نگهداری و تمیز کردن آن هم خیلی تلاش کنید. بهترین مدل ریش ناهموار را در تصویر بالا مشاهده می کنید که بیشتر شبیه به یک باغچه است با کمی ناهمواری. این مدل کوتاه شده ی ریش بین یک الی دو هفته است. روش نگهداری این استایل محو کردن خط گونه و گردن به جای تراشیدن آن است. مدل کوتاهتر آن باید هر یک الی دو هفته یک بار تمیز شود، ولی در مدل های بلندتر می توانید بین دو الی سه هفته این کار را انجام دهید.

مطالب مرتبط:

۱- چگونه هرروز ته ریش مرتب داشته باشم؟

۲- ۵ راه برای داشتن ته ریش عالی

۳- چگونه ریش کم پشت خود را درست کنیم؟

۴- نکات ساده و کاربردی برای مرتب کردن و اصلاح خط ریش

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :