ویژگی‌های لباس مناسب برای اولین روز کاری

0

اگر تجربه انتخاب لباس برای روز اول کاری ندارید، اصلا نگران نباشید. ما اکنون راهنمایی‌هایی برای شما داریم تا روز اول کاری خود را با اعتماد به نفس شروع کنید. قطعا نحوه پوشش شما دراستخدام شما نقش دارد. ما درک می‌کنیم که در روز اول کاری، با وجود تمام فشارها و استرس‌ها، نمی‌توانید زمان زیادی برای انتخاب لباس بگذارید. پس با راهنمایی‌های ما استرس خود را کم کنید و در کنار آن بهترین انتخاب را داشته باشید. ویژگی‌های لباس مناسب برای اولین روز کاری چیست؟

قطعا برای رفتن به هر مکان و موقعیتی، لباس شما نیز باید مناسب با آنجا انتخاب شود. روز اول کاری، شما استرس زیادی برای نحوه پوشش‌تان دارید. ولی سعی کنید نا‌آرامی به خود راه ندهید. در کمد خود را باز کنید و نگاه کلی به لباس‌های درون آن بیندازید. لباس‌هایی را که به نظرتان، شما را در عین سادگی، شیک و باوقار نشان می‌دهند انتخاب کنید.

ویژگی‌های لباس مناسب برای اولین روز کاری

 • لباسی که شما باید انتخاب کنید، کاملا به محیطی که قرار است در آنجا کار کنید وابسته است. اگر در محیطی هستید که همه مجبور نیستند یک سبک لباس را به تن کنند، قطعا انتخاب آزادانه‌تری در پیش دارید و به دنبال آن استرس کمتری خواهید داشت. پس استایل همیشگی خود را انتخاب کنید تا در آن احساس راحتی بیشتری بکنید.

 • اگر به محیطی می‌روید که فرمال و رسمی است. حتما در پوشیدن لباس، دقت زیادی داشته باشید. زیرا به یک محیط جدید پا می‌گذارید و آن‌ها از شما شناختی ندارند. ولی شما می‌توانید در اولین نگاه، آن‌ها را با لباس‌هایتان تحت تاثیر قرار دهید.

 • اگر می‌خواهید انتخابی هوشمندانه داشته باشید و کسی نتواند از لباس‌های شما ایراد بگیرد، کت و شلوار بهترین گزینه محسوب می‌شود. زیرا لباسی است که بیشتر مردان در موقعیت‌های رسمی از آن استفاده می‌کنند و می‌تواند، اعتماد به نفسی را که در روز اول کاری به آن نیاز دارید به شما بدهد.

ویژگی‌های لباس مناسب برای اولین روز کاری

 • پیراهن و شلوار قطعا جزو انتخاب‌های شما برای روز اول کاری هستند. پس اگر می‌خواهید استایلی دلنشین داشته باشید، در هماهنگ کردن لباس‌های خود دقت کافی را داشته باشید.

ویژگی‌های لباس مناسب برای اولین روز کاری

 •  توجه داشته باشید که پیراهن‌تان، کاملا سایز شما باشد و به بازوها و سینه‌تان فشار نیاورد. هم چنین دکمه‌های پیراهن خود را بیش‌تر از حد معمول باز نگذارید، زیرا مناسب محل کار نیست و جلوه خوبی ندارد. رنگ سفید و رنگ‌های روشن دیگر مانند: آبی، شیری و یا کرم بهترین انتخاب‌ها، برای رنگ پیراهن محسوب می‌شوند.

 • شلوارهای رنگ تیره مانند مشکی، خاکستری، قهوه‌ای و … بسیار مناسب هستند، زیرا با پیراهن‌های رنگ روشن ترکیب زیبایی را پدید می‌آورند. شلوار‌تان باید کاملا اندازه شما باشد به صورتی که حتی بدون کمربند هم سر جای خود باقی بماند. طول آن نیز نه کوتاه باشد و نه بلند، اندازه معمول آن به طوری است که هم سطح با کفش‌های شما قرار بگیرد. هم چنین برای محل کار شلوار سبک راسته، بهترین گزینه محسوب می‌شود.

ویژگی‌های لباس مناسب برای اولین روز کاری

 • همیشه کمربند و کفش‌هایتان باید با هم مچ باشند. در غیر این صورت، آن جلوه و زیبایی خاصی را که باید، منتقل نمی‌کنند. برای شلوار مشکی، حتما از کفش و کمربند مشکی استفاده کنید. ولی برای رنگ‌های دیگر شلوار، می‎توانید از ترکیب‌های رنگی متفاوتی بهره ببرید.
 •  برای انتخاب رنگ کراوات نیز بهتر است به رنگ شلوارتان دقت کنید. اگر می‌خواهید یکنواختی ست خود را از بین ببرید، از کراوات طرح‌دار استفاده کنید.

 • اگر در روزهای نیمه سرد زمستان یا پاییز به سر می‌برید، و نمی‌خواهید از ژاکت و یا پالتو بر روی لباستان استفاده کنید. جلیقه گزینه بسیار مناسبی است. به تن کردن جلیقه شما را متفاوت نشان می‌دهد و استایلی بسیار جذاب برای شما می‌سازد.

 • اگر جزو افراد جسور هستید، پوشیدن پیراهن‌های طرح‌دار بسیار پیشنهاد می‌شود. اگر در فصل‌های بهار یا تابستان قرار دارید، با به تن کردن پیراهن‌های طرح‌دار رنگ روشن، نشاط و سرزندگی را با خود همراه کنید.

ویژگی‌های لباس مناسب برای اولین روز کاری

 • اگر نمی‌خواهید در روز اول کاری بسیار رسمی به نظر برسید، پوشیدن شلوار جین، همراه یک پیراهن ساده و کفش‌های نیمه رسمی مانند بوت چرم، به شما پیشنهاد می‌شود. برای تکمیل کردن ست خود، می‌توانید از یک کراوات باریک نیز استفاده کنید.

ویژگی‌های لباس مناسب برای اولین روز کاری

 • اگر در روزهای گرم تابستان به محل کار خود می‌روید، به تن کردن تیشرت، همراه شلوار جین، بسیار مناسب است. پوشیدن کفش‌های مناسب استایل شما نیز به زیبایی بیشتر شما کمک می‌کند.

 •  اگر به لباس‌های کلاسیک علاقه دارید، پوشیدن یک کت جیر قهوه‌ای همراه کفش‌های همرنگ آن، بسیار به شما پیشنهاد می‌شود.

 • به تن کردن پالتو‌های بلند در روزهای سرد بسیار گزینه بسیار مناسبی است و همچنین این سبک پالتوها، در بین آقایان بسیار محبوب هستند.

ویژگی‌های لباس مناسب برای اولین روز کاری

مطالب مرتبط:

1- در محل کار خوش تیپ باشید

2- این ۴ مدل شلوار مردانه در محل کار بپوشید

3- چگونه کت و شلوار کتان را در محل کار بپوشیم؟

حانیه محمد علی
نویسنده: حانیه محمد علی
علاقمند به دنیای مد و هنر. من آينده را دوست دارم، چون بقيه عمرم را بايد در آن بگذرانم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :