محمد رضا اهوارکی در
0

چگونه کت و شلوار کتان را در محل کار بپوشیم؟

چگونه کت و شلوار کتان را در محل کار بپوشیم؟

از آنجایی که کتان قابلیت تنفس بهتر را برای پوست فراهم می‌کند در فصل‌های گرما و یا در محل کار پوشیدن آن پیشنهاد می‌شود. از طرفی پوشیدن یک بافت نازک روی آن و یا پالتو بر روی کت این امکان را فراهم می‌کند تا در زمستان هم از آن استفاده شود. اما چگونه کت و شلوار کتان را در محل کار بپوشیم؟

مشکلاتی که آقایان را از پوشیدن کت و شلوار کتان منصرف می‌کند چروک شدن  و دیگری رنگ آن است. برای مشکل اول راهی که به شما پیشنهاد می‌کنیم این است که یک اتوی کوچک بخار همیشه در کیف یا جیب خود داشته باشید تا در صورت بروز چروک روی کت به سرعت نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید چون همانطور که می‌دانید چروک‌هایی که روی کت و شلوار کتان می‌افتند به راحتی قابل از بین بردن نیستند. در زیر راهنمایی‌هایی برای انتخاب کت و شلوار کتان به شما ارایه می‌کنیم.

۱- آن‌ها را به عنوان کت و شلوار سه تکه به همراه جلیقه خریداری کنید

یکی از راه‌هایی که برای پوشیدن کت و شلوار کتان در مراسم رسمی پیش رو دارید ست کردن آن با یک جلیقه است. می‌توانید از همان ابتدا کت و شلوار را سه تکه انتخاب کنید و جلیقه‌تان با آن ست باشد ولی در غیر این صورت ست کردن یک جلیقه با طرح دیگر و رنگی نزدیک به رنگ کت و شلوار مانعی ندارد.

۲- با پوشت ست کنید

دلیل اینکه ما پوشت را به شما پیشنهاد می‌کنیم این است که استفاده از  آن تیپ شما را از حالت متقارن به نامتقارن تبدیل می‌کند و این خود جذابیت زیادی به تیپتان می‌افزاید. از طرفی رنگ و لعاب خاصی نیز به تیپ شما می‌دهد. پوشت به دیگران ثابت می‌کند که وقتی صحبت از تیپ و خوشتیپ بودن می‌شود شما شوخی ندارید و همه تلاشتان را در این زمینه انجام می‌دهید.

۳– آن‌ها را روی پیراهن‌های کلاسیک مجلسی بپوشید 

پوشیدن پیراهن فلانلی یا شطرنجی ریز هم به همراه کت و شلوار خوب است ولی نکته مهم این است که بهتر است برای رسمی‌تر شدن تیپ‌تان به همراه کت و شلوار کتان، پیراهن‌های مجلسی بپوشید. از نظر رنگ هم نگران نباشید. دو رنگ مهمی که پیش روی شماست یکی سفید است و دیگری طوسی. با همین دو رنگ تیپ شما تکمیل می‌شود. اگر تمایلی به پوشیدن پیراهن تک رنگ مجلسی ندارید پیراهن‌های راه راه یا شطرنجی درشت هم اشکالی در تیپ شما ایجاد نمی‌کند ولی در رسمیت آن چرا. بهترین انتخاب شما همان پیراهن سفید  است.

چگونه کت و شلوار کتان را در محل کار بپوشیم؟

۴- با کراوات ست کنید

با اینکه کسانی که با کراوات میانه خوبی ندارند زیاد هستند ولی صرفا به عنوان یک پیشنهاد، اگر می‌خواهید جدی گرفته شوید و تیپ رسمی شما دیده شود حتما به همراه کت و شلوارتان کراوات بزنید.

چگونه کت و شلوار کتان را در محل کار بپوشیم؟

۵- با کفش‌های بند دار ست کنید

اگر کمی توجه کنید متوجه می‌شوید که کفش‌ها با اینکه ۱۰٪ از تیپ شما را تشکیل می‌دهند ولی تاثیر بسیار زیادی روی تیپ‌تان دارند و در رسمی یا غیررسمی تر شدن آن نیز به شدت موثرند. پس در انتخاب کفش‌ها شدیدا دقت کنید و حتما کفش‌های بنددار بپوشید. کفش‌های کالج از رسمیت تیپ شما می‌کاهد ولی کفش‌های مجلسی بنددار مشکی شما را تماما رسمی نشان می‌دهد.

چگونه کت و شلوار کتان را در محل کار بپوشیم؟

مطالب مرتبط:

۱- اصول پوشیدن کت و شلوار چهارخانه

۲- چگونه با کت و شلوار جلیقه بپوشم؟

۳- چگونه کت و شلوار مردانه بخریم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :