لباس مناسب سفر به روسیه چه ویژگی‌هایی دارد؟

سفر به بزرگترین کشور دنیا با قدمت تاریخی زیاد برای همه ما جذاب است. شاید تصور عمومی ما این باشد که سرما طاقت فرسا در سراسر سال در روسیه وجود دارد و همیشه باید لباس‌های حجمی و پشمی بپوشیم! در این مقاله سعی می‌کنیم به بهترین لباس‌هایی که می‌توانید در این کشور بپوشید اشاره کنیم. لباس مناسب سفر به روسیه چه ویژگی‌هایی دارد؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

آب و هوای روسیه چگونه است؟

مساحت کشور روسیه تقریبا دو برابر ایالات متحده است. از غرب با کالینینگراد تا دشت سیبری محاصره شده  و در شرق به دریای اخوستک می‌رسد. به طور کلی روسیه شامل ۱۶ مرز بین المللی با کشورهایی از جمله فنلاند، لیتوانی، ایالات متحده، ژاپن، اوکراین، آذربایجان و چین است. روسیه اروپایی از دریای قطب شمال، ارتفاعات مرکزی روسیه تا دریای سیاه، قفقاز شمالی و دریای خزر کشیده شده است.

آب و هوای روسیه بسیار متغیر است و بین ۳۷ درجه سانتی گراد در بهار و تابستان و منفی ۳۰ درجه سانتی گراد در زمستان درحال متغییر است. مطلوب ترین دمای روسیه را می‌توانید در امتداد ساحل دریای بالتیک تجربه کنید جایی که اهالی مسکو برای  گذراندن تعطیلات تابستانی خود به آنجا میروند همچنین سوچی به خاطر داشتن آب و هوای گرمسیری به عنوان یک تفریحگاه ساحلی  لقب “فلوریدای روسیه” را به خود اختصاص داده است.

جولای و آگوست (تیر و مرداد) گرم‌ترین ماه‌های سال هستند، و به همین دلیل بهترین فصل برای تعطیلات و خوشگذرانی نیز به شمار می‌آیند. اگر به برف و یخ نیز علاقه‌مند باشید و کاری با هوای سرد و کولاک نداشته‌باشید، زمستان‌های روسیه فوق‌العاده‌اند، روزهایی که برف جلوه‌ای فوق‌العاده به همه‌چیز می‌بخشد. روزهای پایانی اکتبر که برابر است با ماه مهر (بارش‌های اولیه برف)، و ماه‌های مارس و آوریل برابر با  اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت (آب شدن برف‌های زمستانی) برای سفر به روسیه مناسب نیستند. 

لباس مناسب سفر به روسیه چه ویژگی‌هایی دارد؟

لباس مناسب سفر به روسیه چه ویژگی‌هایی دارد؟

لباس مناسب سفر به روسیه

۱- در زمستان روسیه چی بپوشم؟

تعداد افرادی که در اواخر پاییز و یا زمستان به روسیه سفر می‌کنند خیلی کم است. علت آن هم سردی هوا و بارش‌های زیاد برف و باران است. ۵ ماه پایانی سال در روسیه با برف و سرما همراه است.

لباس مردانه: بوت مردانه ساق بلند، جوراب پشمی، شلوار جین، زیرپوش ضد عرق، پیراهن و پلیور، کاپشن بادگیر، شال گردن و کلاه مردانه

لباس مناسب سفر به روسیه چه ویژگی‌هایی دارد؟

لباس زنانه: بوت زنانه شاق بلند، جوراب پشمی، شلوار پشمی و یا ساپورت زنانه پشمی، تاپ چسبان، بلوز و پلیور، کاپشن بادگیر و کلاه  شال گردن

لباس مناسب سفر به روسیه چه ویژگی‌هایی دارد؟

۲- در تابستان روسیه چی بپوشم؟

بهتر است لباس‌هایی را انتخاب کنید که از جنس پنبه و کتان هستند. تابستان مسکو می‌تواند گرم باشد البته نه به گرمای شهرهای ایران، به هر حال دمای هوا در این شهر بین ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد هم می‌تواند برسد. استایل‌های مختلفی را می‌توانید در مسکو داشته باشید.

لباس مردانه: پیراهن آستین کوتاه یا آستین بلند، شلوار جین، کلاه و عینک آفتابی

لباس زنانه: کفش تخت و یا صندل، کلاه و عینک آفتابی، کیف دستی ضربدری زنانه، بلوز یا شومیز، شلوار بلند یا دامن و شلوار یوگا

توجه: هرگز در سفر از جواهراتی که توجه دیگران را به خود جلب می‌کند استفاده نکنید.

مطالب مرتبط:

۱- لباس مناسب سفر شمال را چگونه انتخاب کنیم؟

۲- لباس مناسب برای سفر به دبی چه ویژگی دارد؟

۳- لباس مناسب برای سفر به مالزیدیدگاه شما

یه زن شیک پوش در تاریخ 16 نوامبر 2017

مرسی چی بپوشم
شما بهترین هستیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :