درباره قانون ABC در فشن چه می‌دانید؟ همه خوشتیپ‌ها باید این قانون را بدانند!

حتما خیلی از شما چیزهایی درباره سه قانون فشن، در موقع خرید کردن شنیده‌اید. شاید هم اولین بار باشد که اصلا این موضوع به گوشتان خورده ولی واقعا اگر این سه نکته مهم را که در حد قانون ضروری هستند به کار ببرید، آنچه خواهید خرید تفاوت زیادی خواهد داشت و کاربردی‌تر خواهد بود نسبت به زمانی که این سه قانون را نادیده می‌گیرید و یا نمی‌دانید. تاکید و برجستگی (Accentuate)، تعادل (Balance) و پوشاندن و پنهان کردن (conceal ) سه نکته ضروری هستند که به آنها قانون (ABC) در مد و فشن می‌گویند.

قانون ABC در فشن

برجسته کردن نقاط زیبای بدن

اگر قسمت‌هایی از بدنتان زیباست مثلا اینکه کمر باریک یا پاهای بلند و کشیده‌ای دارید بد نیست به برجسته کردن آنها بپردازید و با این کار بیشتر از قبل بدرخشید. برجسته کردن قسمت‌هایی که دوست دارید می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود مثلا برای پاهای خوش‌فرم انتخاب یک دامن کوتاه عالی خواهد بود همین‌طور شلوار جین فیت هم مناسب است.

قانون ABC در فشن

برای اطمینان از دستیابی به بهترین تأثیر، معمولاً بهتر است بر روی یک یک یا حداکثر دو نقطه از بدنتان تمرکز کنید و فراموش نکنید که همه چیز در مورد جلب توجه به قسمتی خاص از بدن شماست که می تواند به وسیله انتخاب لباس مناسب، به همان اندازه که دوست دارید نشان داده شود.

تعادل بین بالاتنه و پایین تنه

دومین نکته مهم، بیشتر به قوانین لباس پوشیدن متناسب با نوع بدن شما اشاره دارد که برای ایجاد هماهنگی بصری در نظر گرفته شده است. به این معنا که باید به افزایش حجم و تمرکز بر قسمت‌هایی که کمتر مشخص هستند توجه کرد. این توجه به نوبه خود به جلب توجه بیشتر و ایجاد تعادل بصری با بقیه قسمت‌های بدن منجر می‌شود.

قانون ABC در فشن

به عنوان مثال اگر بالا تنه پُر و پاهای لاغری دارید، پوشیدن شلوار گشاد رنگ روشن و تی‌شرت تیره در ایجاد تعادل بصری شما کمک می‌کند. به طور کلی رنگ‌های خنثی چندان توجه را به خود جلب نمی‌کنند ولی در مقابل آنها رنگ‌های تند باعث جلب توجه می‌شوند. ایجاد تعادل جدا از رنگ با استفاده از طرح و بافت هم انجام می‌شود. مثلا پوشیدن بلوزی با طرح راه راه عمودی با شلوار تک‌رنگ کمک می‌کند که بالاتنه شما لاغرتر دیده شود.

قانون ABC در فشن

البته طرح‌های عمودی در لباس به کشیده و قدبلندتر نشان دادن شما کمک می‌کند. در مورد بافت پارچه لباس هم این قانون کلی وجود دارد که هرچه ضخیم‌تر باشند، اندام را درشت‌تر از آنچه هست نشان می‌دهند این قانون در مورد لباس‌های تور و حریر و همین‌طور لباس‌های آهاردار صادق است اما پارچه‌های لطیف و نازک فرد را ظریف‌تر نشان می‌دهند. ‌

شکم بزرگت را بپوشان!

اما اکثر ما قسمت‌هایی از بدن‌مان را دوست نداریم و از آن راضی نیستیم یا اینکه واقعا عیب و ایرادی در بخش‌هایی از بدنمان هست که دوست داریم آنها را بپوشانیم مثل شکم بزرگ. درست است که هر طور که هستیم باید خودمان را دوست داشته باشیم که این احساس مثبت کاملا در ظاهر ما آشکار خواهد شد با این حال نباید فراموش کنیم که استایل شخصی ما به همین خوشایندها و ناخوشایندها و ترجیحات‌مان بستگی دارد. در مورد قسمت‌هایی که دوست نداریم باید حواسمان باشد که رنگ روشن یا مدل خاصی نداشته باشند. مثلا برای کسانی که از اندازه دور بازویشان راضی نیستند انتخاب لباس آستین کوتاه تزئین شده و یا با الگوی خاص اصلا مناسب نیست.

قانون ABC در فشن

واقعی بودن و زیبا بودن

با تمام این احوال هیچ حسی به اندازه نشان دادن چیزی که واقعا هستید خوب نخواهد بود. حتی بعضی از چهره‌های مطرح هالیوود همین روش را در پیش گرفته‌اند مثلا لنا دونهام.

او بازیگر، کارگردان و نویسنده 36 ساله آمریکایی است که خیلی‌ها او را با کارگردانی و بازی نقش اول سریال «دختران» می‌شناسند ، بارها شده که با ظاهری ژولیده و لباسی که اصلا اضافه وزن او را کمتر نشان نمی‌دهد، عکس‌هایی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.

قانون ABC در فشن

دمی لواتو، خواننده و بازیگر 29 ساله آمریکایی، هم در مورد مبارزه‌اش با سلامت روان و اختلال خوردن و از تحولش از نقطه «نفرت از هر سانتی‌متر بدنش» تا در آغوش گرفتن و جشن گرفتن هیکلش خیلی صریح و صادقانه صحبت کرده است. او در یک عکس اینستاگرامی که پاهای برهنه‌اش را نشان می‌داد به دنبال کنندگانش توصیه کرد که یاد بگیرند در مورد نشان دادن منحنی‌های بدن و اضافه وزن‌شان سختگیر نباشند. حالت او در این لباس طوری بود که واضح بود خودش همین احساس را دارد و خوشحال است.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :