رنگ نارنجی را با چه رنگ‌هایی ست کنیم؟

نارنجی یکی از شاداب‌ترین و بانشاط‌ترین رنگ‌هاست. رنگی که از ترکیب رنگ پرشور و حرارت قرمز و رنگ درخشان و شاد زرد به‌وجود بیاید، باید هم خودش نمادی از شادی و هیجان باشد. شاید در کشورمان کمتر شاهد پوشیدن لباس‌هایی با رنگ نارنجی باشیم، اما اکنون که تابستان درحال سر رسیدن است، بهتر است این رنگ را نیز به‌عنوان یکی از گزینه‌های موردنظر در کمد لباس خود داشته باشید.

با ما همراه باشید تا درباره رنگ‌هایی که می‌توانید با رنگ نارنجی لباستان ست کنید، بیشتر صحبت کنیم.

 

مطالب مرتبط:

چطوری لباس صورتی بپوشیم که شبیه آدامس بادکنکی نشیم؟

رنگ زرد را با چه رنگ‌هایی ست کنیم؟

چه رنگ‌هایی را با لباس رنگ سبز ست کنیم؟

چه رنگ‌هایی را می‌توانیم با رنگ قرمز ست کنیم؟

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

 

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی، درست مانند تمامی رنگ‌های دیگر، طیف وسیعی دارد. از آنجا که رنگ‌های فرعی مانند رنگ نارنجی از ترکیب دو رنگ اصلی به‌وجود می‌آیند، خصوصیات دو رنگ تشکیل‌دهنده را نیز در خود دارند؛ مثلا رنگ نارنجی، حرارت و تندی و شجاعت رنگ قرمز و نشاط و سرخوشی و گرمای رنگ زرد را به‌همراه دارد. مسلم است که هرچه مقدرا هرکدام از این رنگ‌ها بر دیگری غالب شود، خصوصیات همان رنگ نیز بیشتر در رنگ نارنجی به‌دست آمده، خودش را نشان می‌دهد.

ترکیب نارنجی و آبی

آبی، رنگ مکمل یا متضاد رنگ نارنجی است و همانطور که در پست‌های قبلی هم اشاره کردیم، رنگ مکمل رنگ لباس، یکی از بهترین رنگ‌ها برای ست کردن است؛ بنابراین ترکیب آبی و نارنجی، یکی از گزینه‌های مناسب است؛ به‌شرطی که توناژ رنگی مناسب را پیدا کنید. مثلا اگر نارنجی روشن می‌پوشید، از آبی روشن‌تر استفاده کنید و اگر نارنجی تیره می‌پوشید، از توناژ آبی تیره مثل آبی کبالت استفاده کنید؛ مگر اینکه قصد بازی کردن با سایه‌روشن رنگ‌ها را داشته باشید.

نارنجی و رنگ‌های خنثی

مشکی

همانطور که می‌دانید، رنگ‌های خنثی ازجمله مشکی، سفید و خاکستری، تقریبا با تمامی رنگ‌های موجود ست می‌شوند و نارنجی نیز از این قاعدع مستثنی نیست. ترکیب نارنجی و مشکی، بسیار زیبا و چشمگیر است؛ شاید حتی بیشتر از ترکیب قرمز و مشکی.

سفید

سفید نیز یکی دیگر از رنگ‌های خنثی است که تقریبا به هیچ رنگی، نه نمی‌گوید. اگر نارنجی روشن را همراه با رنگ سفید بپوشید، پوستتان تیره‌تر نشان می‌دهدو برعکس.

خاکستری

خاکستری، جزو دوست‌داشتنی‌ترین رنگ‌هاست. شاید هیچ ترکیبی بهتر از ترکیب مانتو و شلوار یا کت‌وشلوار خاکستری با پیراهن یا کیف و کفش نارنجی نباشد.

بنفش

اگر استایل‌های ماکسیمال، کالر بلاکینگ و… را می‌پسندید، این ترکیب کاملا مناسب شماست. ترکیب رنگ‌هایی که هردو خاص و به‌اصطلاح جیغ هستند و در چشم. برای این نوع ترکیب، بهتر است که از کیف و کفش و پیراهن یا تیشرتی با رنگ خنثی یا همان نارنجی کمرنگ استفاده کنید؛ مگر اینکه قصد داشته باشید که توجه‌ها را به‌خود جلب کنید.

زرد

زرد و نارنجی، هم‌خانواده هستند. بسیاری از افراد، علاقه‌ای به استفاده از رنگ‌های هم‌خانواده در کنار یکدیگر ندارند، اما برخی نیز آن را می‌پسندند. اگر از ترکیب رنگ‌های نارنجی و زرد استفاده می‌کنید، از رنگ زرد، کمتر و از رنگ نارنجی، بیشتر استفاده کنید، زیرا استفاده زیاد از رنگ زرد، چشم را خسته می‌کند.

 

طرح نارنجی لباس

شاید رنگ نارنجی را دوست دارید، اما نمی‌خواهید زیاد به چشم بیایید یا از رنگ‌های جیغ، زیاد استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از لباسی طرحدار مثل طرح گل‌گلی با رنگ نارنجی است. چه رنگی مناسب‌تر از نارنجی برای گل‌های ریز روی لباس؟ در این صورت می‌توانید سایر استایلتان را با رنگ پس‌زمینه لباس ست کنید.

اکسسوری نارنجی

اگر پیشنهاد آخر ما هم نظرتان را جلب نکرد، آخرین روش برای استفاده از رنگ نارنجی در لباس، اکسسوری نارنجی است؛ به‌خصوص درحال حاضر که زیورآلات دستساز مکرومه‌بافی و کاموایی و… در رنگ‌های مختلف شاد تولید می‌شود. کیف و کفش نارنجی هم گرما را به استایل شما می‌آورند؛ به‌شرطی که رنگ بقیه استایل را هوشمندانه انتخاب کنید.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :