چه رنگ‌هایی را با لباس رنگ سبز ست کنیم؟

رنگ سبز یادآور بهار است؛ یادآور سرسبزی درختان، برگ‌های تازه از درخت سربرآورده، گل و گیاه، شادی و نشاط و…؛ بنابراین بهار که می‌شود، استفاده از این رنگ درمیان مردم، به‌خصوص خانم‌ها زیاد می‌شود. در این مطلب قصد داریم تا علاوه بر بیان خصوصیات رنگ سبز در روانشناسی و طراحی لباس، رنگ‌های همخوان با این رنگ را در لباس به شما معرفی کنیم.

ad banner

مطالب مرتبط:

رنگ زرد را با چه رنگ‌هایی ست کنیم؟

چگونه بارانی و پالتوی زرد بپوشید؟

لباس مجلسی زرد را با چه رنگی ست کنیم؟

تیپ زنانه شیک با ترکیب رنگ زرد

خصوصیات رنگ سبز

رنگ سبز در علم روانشناسی، نشان‌دهنده تعادل و هماهنگی است؛ دقیقا مانند خود بهار. این رنگ، احساسات را تشدید می‌کند و نشانه عشق و صلح و دوستی است. رنگ سبز، رنگی فرعی محسوب می‌شود که از ترکیب دو رنگ اصلی زرد و آبی تشکیل می‌شود، بنابراین خوش‌بینی رنگ زرد و آرامش رنگ آبی را یکجا در خود دارد.

افرادی که به رنگ سبز علاقه دارند، واقع‌بین و فروتن هستند و عاشق طبیعت. ثبات و تعادل در ذات این افراد وجود دارد و مهربان، بخشنده، دلسوز، باهوش و عاشق یادگیری هستند.

رنگ سبز در طراحی لباس

استفاده از رنگ سبز در لباس، باعث ایجاد آرامش و تسکین درد می‌شود. این رنگ در طراحی لباس، نشان‌دهنده ثروت، شفقت، شهرت و سعادت است.

چه رنگ‌هایی را با رنگ سبز ست کنیم؟

از مهمترین رنگ‌هایی که با رنگ سبز هارمونی دارند، می‌توان به قرمز اشاره کرد. رنگ قرمز، رنگ مکمل یا متضاد رنگ سبز است که همخوانی زیادی با آن دارد.

آبی و زرد نیز به‌دلیل هم‌خانواده بودن با رنگ سبز، ترکیب زیبایی با آن ایجاد می‌کنند.

در ادامه، همراه با تصاویر، رنگ‌هایی را به شما معرفی می کنیم که ترکیبشان با رنگ سبز زیبا می‌شود.

قرمز

مشکی

صورتی

 

سفید

زرد

بژ

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :