شایسته عسگریان در
0

چگونه دامن ماکسی را با کفشمان ست کنیم؟

دامن‌های ماکسی (تا قوزک پا)، بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید، در طرح، رنگ و جنس تنوع دارند و ازطرفی لباس‌ها و کفش‌های زیادی را می‌توان با آن‌ها ست کرد. و هیچکدام نمی‌توانیم انکار کنیم که دامن بلند در روزهای گرم فصل بهار و تابستان معجزه می‌کند. تمامی این موارد را بیان کردیم تا بگوییم که چرا دامن ماکسی، آیتم ارزشمندی در کمد لباس خانم‌هاست. در این مطلب قصد داریم درباره نحوه انتخاب کفش مناسب برای دامن ماکسی صحبت کنیم.

با ما همراه باشد.

مطالب مرتبط:

راهنمای انتخاب و ست کردن دامن ماکسی

دامن ماکسی را با چه لباس‌هایی ست کنیم؟

نکاتی برای پوشیدن دامن و لباس مجلسی ماکسی

چگونه دامن و پیراهن ماکسی بپوشیم؟

صندل تخت (بدون پاشنه)

وقتی که صحبت از روزهای گرم سال می‌شود، فکر پوشیدن صندل نیز در کنار دامن، در ذهن خانم‌ها جرقه می‌زند. بهتر است هنگام پوشیدن صندل، دامنی انتخاب کنید که بسیار بلند نباشد (مثلا اندازه‌اش تا نوک پا نباشد) تا دامن هنگام راه رفتن در دست‌وپایتان نپیچد. اگر دامنتان ساده است، صندلی طرحدار یا بندبلند انتخاب کنید و اگر دامنتان گل‌گلی و طرحدار و رنگی‌رنگی است، بهترین انتخاب برای شما صندلی ساده با رنگ‌های خنثی مثل سیاه و سفید است. دقت کنید که هرچه بند صندل، بلندتر باشد و دور پا بسته شود، از حالت کژوآل بیشتر فاصله می‌گیرد.

 

صندل لژدار

اگر قد چندان بلندی ندارید، اما دوست دارید که بلندتر دیده شوید و درعین‌حال نمی‌توانید از صندل بگذرید، می‌توانید صندل لژدار را انتخاب کنید. پوشیدن دامن بلند (به اندازه‌ای که لژ صندل را بپوشاند)، باعث می‌شود که قدتان بلندتر به‌نظر برسد.

گیوه

گیوه‌هایی که در ساخت آن‌ها از نخ طبیعی استفاده می‌شود، در روزهای گرم سال، پای شما را از گرمای شدید حفظ می‌کنند و از بو گرفتن پا نیز جلوگیری می‌کنند. دامن‌های بلند و گشاد گل‌گلی و طرحدار با رنگ‌های شاد، بسیار مناسب این نوع کفش‌ها هستند؛ البته اگر به استایل هیپی یا بوهمین علاقه دارید.

 

پاشنه بلند

چه کفشی بهتر از کفش پاشنه بلند برای دامن ماکسی؟ البته توصیه می‌کنیم که این نوع کفش را برای روزهای پیاده‎‌روی و خرید نپوشید؛ زیرا هم به کمر و پاهایتان آسیب وارد می‌کند و هم اینکه کفش پاشنه‌بلند، حالتی رسمی دارد و چندان مناسب مناسبت‌های کژوآل نیست. تقریبا همه نوع کفش پاشنه‌بلندی را می‌توان همراه با دامن ماکسی پوشید، اما می‌توان گفت که جذاب‌ترین آن‌ها کفش نوک‌گرد یا همان پامپ است.

 

اسنیکرز

شاید تا چند سال پیش، اگر اسنیکرز را همراه با دامن می‌پوشیدید، به شما می‌خندیدند، اما این استایل دیگر مردود نیست و استفاده بسیار زیادی دارد؛ البته در پوشیدن اسنیکرز همراه با دامن، نکاتی را نیز باید رعایت کنید. هر کتانی مناسب دامن بلند نیست؛ مثلا بهتر است از پوشیدن کتانی‌های رنگی‌رنگی و بسیار بزرگ و اسپرت همراه دامن خودداری کنید و درعوض اسنیکرزهای ظریفی با رنگ‌های خنثی مثل سیاه یا سفید را انتخاب کنید. دامنی که همراه با اسنیکرز می‌پوشید نیز نباید تا نوک پایتان باشد و روی اسنیکرز را بپوشاند.

 

نکته:

بهتر است که کفش‌های کاملا بسته و بدون پاشنه (یا با پاشنه کوتاه)، ازجمله لوفر، را همراه با دامن ماکسی نپوشید یا حداقل دامن کوتاهتری را برای این کار انتخاب کنید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :