لباس هایی که در سفر با هواپیما نباید بپوشید

0

نزدیک ایام تعطیلات نوروز هستیم و بازار سفرهای نوروزی داغ است. اکثر ما مسافرت‌های طولانی یا کوتاه و چند روزه را برای روزهای تعطیل برنامه‌ریزی کرده‌ایم. استفاده از لباس مناسب در طول سفر ضروری است زیرا این مسئله ثابت شده است که نوع پوششی که برای گردش و سفر انتخاب می‌کنیم، به طور مستقیم روی کیفیت سفر تاثیرگذار است. اگر مسافرت با هواپیما را انتخاب کرده‌اید باید دقت داشته باشید که راحت لباس شما اهمیت زیادی دارد. در این مطلب لباس هایی که در سفر با هواپیما نباید بپوشید را به شما معرفی خواهیم کرد. 

لباس هایی که در سفر با هواپیما نباید بپوشید

لباس هایی که در سفر با هواپیما نباید بپوشید

لباس و مانتوهای خیلی بلند

هنگام انتخاب لباس برای مسافرت‌های هوایی باید درنظر داشته باشید که کمی محدودیت دارید. بخش امنیتی و بازرسی بدنی فرودگاه یکی از قسمت‌هایی است که وقت زیادی از مسافران می‌گیرد و کمی استرس آور است. در هنگام عبور از گیت‌های پرواز چمدان‌های شما بازرسی می‌شوند و ممکن است حتی خودتان نیز بازرسی بدنی شوید. اگر دوست دارید راحت‌تر و بدون استرس این مرحله را پشت سر بگذارید بهتر است لباس‌های بلند و گشاد نپوشید.

لباس هایی که در سفر با هواپیما نباید بپوشید

استفاده از اکسسوری‌های فلزی مو 

گیت‌های پرواز به فلزات حساس هستند. استفاده از چند سنجاق سر شاید برای شما مشکل‌ساز نباشد ولی استفاده بیشتر از اکسسوری‌های فلزی ممکن است باعث شود چند دقیقه‌ای معطل شوید پس بهتر است از سنجاق سر و اکسسوری‌های فلزی در پروازهای هوایی استفاده نکنید.

 

دستبندها و گردنبندهای فلزی

دستبندها و گردنبندهای بزرگ فلزی نیز ممکن است دردسری برای شما در هنگام عبور از گیت‌های امنیتی فرودگاه باشند به همین دلیل بهتر است جواهرات فلزی خود را در سفرهای هوایی همراه نداشته باشید.

 

کفش‌های پاشنه بلند

واضح است که پوشیدن کفش پاشنه‌دار برای هر مسافرتی از جمله مسافرت‌هوای هوایی مناسب نیست. برای راه رفتن در فرودگاه پوشیدن یک جفت کفش راحت، کار را برای شما بسیار آسان می‌کند. کفش‌های سنگین، انواع بوت‌های سخت و بنددار در هر مسافرتی مثل کابوس هستند. اگر در سفری که می‌روید، قصد قدم زدن در ساحل را دارید، حتما دمپایی‌های انگشتی و صندل‌های خود را فراموش نکنید. البته بهتر است این صندل‌ها را در چمدان بگذارید و در داخل هواپیما از آن‌ها استفاده نکنید. بهترین انتخابی که در هنگام مسافرت با هواپیما می‌توانید داشته باشید، کفش‌های کتانی و ورزشی است. پوشیدن این کفش‌ها احساس راحتی به شما در سفر می‌بخشد.

لباس هایی که در سفر با هواپیما نباید بپوشید

لباس‌های تنگ 

یک دیگر از لباس هایی که در سفر با هواپیما نباید بپوشید لباس‌های تنگ هستند. در سفر با هواپیما، لباسی که کاملا بسته است و هیچ منفذ تنفسی ندارد، مانند لباس‌های نایلونی و انواع لباس ضدآب‌ هیچ جایگاهی ندارد. لباس‌هایی که تنفس ‌پذیری کمی دارند، در هوای گرم از ورود جریان هوا جلوگیری می‌کنند. لباس‌های تنگ و نایلونی احتمال بروز بیماری‌هایی مثل ترومبوز سیاهرگی را افزایش می‌دهد. سعی کنید در هنگام سفر با هواپیما چند لایه لباس بپوشید تا اگر داخل هواپیما، سردتان شد، از آن‌ها استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه چمدان سفر ببندیم ؟

۲- چند نکته در مورد لباس مناسب برای سفر با هواپیما

۳- لباس مناسب برای سفر به مالزی

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

حسین زاده در تاریخ 23 مارس 2018

مرسی در مورد سفرای با قطار هم مطلب بذارید لطفا واقعا بهترین سایت مد و لباس در ایران هستید شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :