ماندگاری بیشتر کفش مجلسی با چند روش ساده

همه ما یک جفت کفش مجلسی در کمد لباس‌هایمان داریم و سعی می‌کنیم در مجالس خاص و عروسی‌ها آن را به پا کنیم. اما چقدر ماندگاری آن برایمان مهم است؟ انتظار ما از کفش مجلسی این است که چند سال برایمان ماندگار باشد؟ در این مقاله به ماندگاری بیشتر کفش مجلسی با چند روش ساده می‌پردازیم . با ما همراه باشید.

۱- عایق کردن آن‌ها در برابر هوا

یک اسپری عایق کننده کفش در برابر تغییرات آب و هوایی تهیه کنید و روی کفشتان اسپری کنید. اسپری را متناسب با نوع کفش خود تهیه کنید و بعد از مطالعه دستور استفاده، آن را از فاصله مناسب روی کفش اسپری کنید.

ماندگاری بیشتر کفش مجلسی با چند روش ساده

۲- قالب کفش مهم است

قالب‌های کفش از مواردی هستند که توجه زیادی به آن‌ها نمی‌شود ولی در حفظ سلامت و ماندگاری کفش شما تاثیر بسیار زیادی دارند. قالب‌های کفش باعث حفظ شکل کفش می‌شوند و از تخریب شدن کفی آن جلوگیری می‌کنند. پیشنهاد ما استفاده از جنس‌های چوب سدر برای قالب کفش است. این قالب‌ها باعث ماندگاری بیشتری می‌شوند و ضمنا رایحه بسیار خوبی به داخل کفش شما می‌دهند.

۳- بگذارید نفس بکشند

پوشیدن مداوم کفش موجب می‌شود که ماندگاری آن کمتر شود. پیشنهاد ما این است که هر از گاهی به کفشتان استراحت بدهید و بگذارید نفس بکشد. ضمنا کفش را درون جعبه خودش قرار ندهید. قفسه‌ای برای این کار تعبیه کنید و کفش‌ها را روی قفسه بچینید.

ماندگاری بیشتر کفش مجلسی با چند روش ساده

۴- کفی‌ها را تعویض کنید

کفی‌ها نزدیک‌ترین قسمت به پای شما هستند. بعضی اوقات آن‌ها را عوض کنید، در غیر این صورت مطمئنا یا با بوی بد کفش مواجه می‌شوید یا کفش شما زودتر خراب می‌شود. قبل از تعویض آن‌ها کمی پودر کیک روی آن‌ها بریزید و تکان دهید  و سپس با استفاده از جاروبرقی آن را تمیز کنید.

۵- برای خشک کردن کفش این کارها را انجام دهید 

بعد از خیس شدن کفشتان کافیست چند تکه روزنامه درون آن قرار دهید تا خشک شود. به هیچ وجه آن را جلوی نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. نور آفتاب نه تنها تاثیری در خشک شدن سریع‌تر آن ندارد بلکه موجب از بین رفتن چرم آن و رنگ پریدگی آن می‌شود.

ماندگاری بیشتر کفش مجلسی با چند روش ساده

۶- از نگهدارنده کفش استفاده کنید

چرم کفش‌تان خشک می‌شود؟ قانون استفاده از کفش این است که در هر ۵ الی ۱۰ بار استفاده یک بار نگهدارنده به کفشتان اعمال کنید. می‌توانید نگهدارنده را به یک پارچه پنبه‌ای زده و سپس به صورت چرخشی روی کفش خود بمالید.

۷- به آن‌ها واکس براق کننده بزنید

واکس براق کننده متناسب با رنگ کفشتان انتخاب کنید. بعد از واکس زدن به سرعت با یک پارچه واکس اضافی روی کفش مانده را پاک کنید. اگر زیاد اهل واکس زدن کفش نیستید حتما قبل از استفاده آن را با پارچه‌ای گرد گیری و تمیز کنید.

ماندگاری بیشتر کفش مجلسی با چند روش ساده

۸- آیا از محافظ پاشنه چیزی می‌دانید؟

استفاده از محافظ‌های پاشنه برای جلوگیری از رسیدن ضربه شدید به پاشنه کفشتان توصیه می‌شود. البته تا یک سال اول استفاده از این محافظ‌ها ضرورتی ندارد.

۹- نکته نهایی اما بسیار مهم

حتما قبل از رفتن به پیاده‌روی یا دویدن کفی‌های خاص طبی مخصوص این کار را داخل کفشتان قرار دهید. با این کار علاوه بر حفظ سلامت پای خود در ماندگاری کفشتان هم تاثیر زیادی مشاهده خواهید کرد.

ماندگاری بیشتر کفش مجلسی با چند روش ساده

مطالب مرتبط:

۱- اصول ست کردن شلوار و کفش

۲- کفش مناسب برای شلوار کتان

۳- کفش مناسب برای شلوار جین

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :