انواع پوتین مردانه زمستانی و تاریخچه آن‌ها

0

پوشیدن لباس گرم در طول زمستان از ضروریات برای همه افراد محسوب می‌شود. پوتین‌ها هم جزو این لباس‌ها هستند و هر کس به پوتین مناسب برای زمستان نیاز دارد. اگرچه پوتین‌های مردانه نسبت به زنانه بیشتر کاربردی هستن تا تزیینی اما پوتین‌های مردانه هم تنوع مدل بالایی دارند و آن‌ها را در رنگ‌ها و طرح‌های متخلف می‌توان یافت. انواع پوتین مردانه زمستانی و تاریخچه آنها را در این مطلب ببینید.

بوت دکتر مارتین

برند دکتر مارتین برندی است که این بوت‌های معروف مردانه را تولید می‌کند. فرم خاص و بنددار این بوت‌ها باعث شده اقشار مختلف مردم بتوانند از آن استفاده کنند. کلاوس مارتین فردی بود که ایده طراحی این بوت‌ها را از چرم و در سال ۱۹۴۷ عملی کرد.

انواع پوتین مردانه زمستانی و تاریخچه آن‌ها

بوت صحرایی کلارک

در بحبوحه جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۱ خانواده کلارک با مشاهده پوتین‌های جیر سربازان در صحرا، بوت‌های سبکی طراحی کردند که رویه آن‌ها از جیر بود و به راحتی می‌شد در بیابان آن را پوشید. آن‌ها سپس این ایده را در شیکاگو به تولید انبوه رساندند و بوت‌های صحرایی برند کلارک متولد شد.

انواع پوتین مردانه زمستانی و تاریخچه آن‌ها

بوت تیمبرلند

بوت‌های زرد بنددار تیمبرلند در سال ۱۹۷۳ وارد بازار شدند. دوام و کاربردی بودن آن‌ها این بوت‌ها را به لباس‌های کارگران به ویژه چوب‌بر‌ها در جنگل‌های آمریکا تبدیل کرد. اما اکنون می‌توانید این بوت‌ها را در خیابان‌های نیویورک و برپای ستارگانی مثل کانیه وست هم ببینید.

انواع پوتین مردانه زمستانی و تاریخچه آن‌ها

بوت چلسی

از دوره ویکتوریایی در قرن نوزدهم تا کنون بوت چلسی از پرکاربرد‌ترین کفش‌های مردانه بوده است. اما در دهه پنجاه که گروهی از روشنفکران و هنرمندان انگلیسی این بوت‌ها را به عنوان لباس فرم خود انتخاب کردند، از آن زمان نام چلسی را روی این بوت‌ها نهادند.

انواع پوتین مردانه زمستانی و تاریخچه آن‌ها

بوت بروگ

بروگ واژه‌ای ایرلندی به معنای کفش است. این کفش‌ها در ایرلند به عنوان کفش‌های رسمی به کار می‌رفتند و به تدریج با طراحی زیبایی که داشتند جهانی شدند.

انواع پوتین مردانه زمستانی و تاریخچه آن‌ها

مطالب مرتبط:

۱- چند ترکیب ساده لباس زمستانی مردانه

۲- جدیدترین مدلهای لباس زمستانی مردانه

۳- ۴ راز آقایان خوش تیپ از زبان یک استایلیست

۴- ۱۵ مدل کیف بند دار مشکی زنانه از برندهای مشهور

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :