چه کنیم تا کفش، پایمان را نزند؟

فرقی نمی‌کند مرد باشید یا زن؛ وقتی تصمیم می‌گیرید که یک جفت کفش نو بخرید، برای مدتی باید با زدگی پا، دست و پنجه نرم کنید. چی بپوشم می‌داند که خیلی از افراد با این مشکل روبه‌رو هستند پس این متن را تهیه کردیم تا به شما کمک کند تا درد کمتری بکشید و کفش پاهایتان را نزند یا کمتر بزند.

 

استفاده از چسب زخم ساده

این روش بسیار رایج و بدیهی است؛ اما می‌تواند جلوی ساییدگی کفش به پشت پا را بگیرد و از تاول زدن پا جلوگیری کند. این روش روی کفش‌ها پاشنه‌بلند بیشتر جوابگو است. مطمئن شوید چسب زخمی که استفاده می‌کنید، چسبندگی زیادی دارد و تکان نمی‌خورد. همچنین بهتر است اندازه چسب زخم بزرگ باشد تا محل ساییدگی کفش با پا را بپوشاند و مانع زدگی شود.

 

پودر تالک

این روش برای جلوگیری از زدگی در کف پا رایج است. اگر کف پایستان زیاد پوسته پوسته می‌شود و تاول می‌زند، قبل از پوشیدن کفش، مقداری از پودر را زیر پایتان بپاشید. اگر جوراب پایتان نیست قبل از استفاده از پودر، مطمئن شوید که پایتان خیس نیست. این پودر میزان فشار را روی کف پا کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا کفش پایتان را نزند.

 

رول ضد تعریق

کدام قسمت پا بیشتر در معرض فشار و زدگی است؟ پاشنه پا و پنجه پا. برای جلوگیری از اصطکاک و ساییدگی کفش به این قسمت‌ها، کمی دئودورانت رولی ضدتعریق روی آن‌ها بزنید.

 

جوراب کلفت و سشوار

یک جفت جوراب کلفت  و سپس کفش‌ها مورد علاقه‎تان را بپوشید. سشوار گرم را روی یه قسمت‌هایی بگیرید که کفش تنگ است و پا را می‌زند. حالا کمی با کفش اطراف خانه راه بروید تا زمانی که سرد شود. اگر کفش به اندازه کافی گشاد نشده بود، دوباره این کار را تکرار کنید. موادی که کفش‌ها از آن‌ها ساخته می‌شوند، طوری هستند که با گرما گشاد و حتی منعطف‌ و نرم می‌شوند. این روش روی کفش چرم، بیشتر جوابگو است.

 

کفی کفش سیلیکونی

این کفی‌ها را به راحتی می‌توانید در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین پیدا کنید. این کفی‌ها، مدل‌های متفاوتی دارند (اندازه کامل، فقط مخصوص پاشنه، فقط مخصوص پنجه و…) تا بتوانید طبق مشکلی که دارید، یکی را انتخاب کنید.

 

یخ

یک کیسه پلاستیکی را با آب پر کنید و داخل کفشتان قرار دهید. کفش‌ها را داخل فریزر بگذاریدو بگذارید یک شب آنجا بماند. وقتی صبح روز بعد کفش‌ها را از فریزر دربیاورید، متوجه می‌شوید که جا باز کرده‌اند چون حجم آب با منجمد شدن، افزایش می‌یابد.

 

الکل و کاغذ

کمی الکل روی قسمت‌های تنگ کفش که پا را می‌زند، اسپری کنید تا خیس شود (از داخل کفش). حالا مقداری کاغذ بردارید، مچاله کنید و داخل کفش بگذارید. هرچه کاغذ بیشتری استفاده کنید، نتیجه بهتر می‌شود. بگذارید کفش یک شب، بماند. صبح روز بعد، کاغذها را دربیاورید و کفش‌ها را بپوشید تا شکل پای شما را به خود بگیرند.

 

سیب زمینی

این روش بیشتر به درد کفش‌های کتانی می‌خورد. یک سیب زمینی تمیز را داخل کفش جای دهید و بگذارید یک شب بماند. نگران نباشید! سیب زمینی هیچ بویی از خود بر جای نمی‌گذارد. فقط مطمئن شوید تکه‌ای از سیب زمینی در کفش شما جا نمانده باشد. داخل کفش را با دستمالی خیس تمیز کنید.

 

کرم مرطوب کننده

این روش فقط روی کفش‌های چرم اصل جواب می‌دهد. کمی کرم مرطوب کننده داخل کفش بمالید (بیشتر در پست و نوک کفش). کرم مرطوب کننده باعث نرم شدن چرم شده و وقتی روز بعد کفش را می‌پوشید، شکل پای شما را می‌گیرد و پاها را نمی‌زند.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :