قطعا این بازیگر پروردگار جسارت در پوشش است!

شاید اسم تیموتی شالامی برای خیلی ها آشنا نباشد اما بازی و چهره اش در فیلم های «مرا با نامت صدا کن»،«لیدی برد» و مخصوصا «پادشاه» از آن نقش و بازی هایی بود که کمتر از یاد سینما دوست ها می رود. در فیلم «پادشاه» این پسرجوان، نقش شاهزاده‌ای را بازی می‌کند که با اکراه تاج و تخت پدرش را قبول می‌کند؛ چیزی که در دنیای واقعی نشان داده زیاد با خودش ربطی ندارد و از اینکه تاج مد بر سر بگذارد و او را پادشاه فرش قرمز بدانند خیلی هم خوشحال می شود!

تیموتی شالامی

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

کت و شلوار ساتن نقره‌‌ای و چکمه‌های کابویی

تیموتی شالامی

تیموتی شالامی در لباسی با طراحی حیدر آکرمن روی فرش قرمز فیلم «پادشاه» در جشنواره ونیز حاضر شد. کت و شلوار ساتن نقره‌‌ای و چکمه‌های کابویی تیموتی خیلی‌ها را طرفدار او کرد. این ظاهر او را شبیه به قایق نجات فرش قرمز در میان دریای عظیم تاکسیدوهای مشکی کرد.

تاکسیدو لباس عجیبی نیست همان کت و شلوار است که در آن از پارچه ساتن یا ابریشم روی یقه‌ها، داخل جیب‌ها و دگمه‌ها و… استفاده می‌شود و بیشتر هنرمندان مرد در مراسم و جشنواره‌های مختلف تاکسیدو تنشان می‌کنند.

تیموتی شالامی
تیموتی

اما شالامی با این کت و شلوار دو دگمه و کمر تنگ کاملا اوضاع را تغییر داد و نگاه‌ها را به سمت خودش جلب کرد. در طراحی این لباس برای اینکه نیم تنه بالایی آن هیجان‌انگیز و پرمخاطره به نظر برسد به جای اینکه پیراهن یقه سفید در نظر گرفته شود، یک قطعه پارچه ابریشمی همرنگ کت و شلوار بدون یقه قرار گرفته بود که به کت وصل شده بود.

تیموتی شالامی

یکی دیگر از  جذابیت های شالامی البته چکمه‌های کابویی او بود و شلوارش که بی‌قیدانه و بدون دقت زیاد تا زده بود تا چکمه‌ها به خوبی دیده شوند.یکی از منتقدان سرشناس مد درباره تیپ آن روز تیموتی نوشت: شالامی با پوشیدن این لباس به تنهایی کت و شلوار و تصورات مربوط به لباس‌های مردانه مدرن را دوباره ابداع کرد.

لباسی با 3000 کریستال و  15000 پولک‌هایش

شالامی در اولین اکران فیلم «پادشاه» در لندن با لباسی به طراحی ویرجیل ابلو (Virgil Abloh) روی فرش قرمز رفت. ویرجیل ابلو یک  طراح مد آمریکایی بود که در سال 1980 از پدر و مادری غنایی متولد شد. او یک هنرمند همه فن حریف به حساب می‌آمد.

تیموتی شالامی

ویرجیل با مدرک مهندسی عمران از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون، در رشته معماری هم تحصیل کرد. او دی‌جی و طراح گرافیک هم بود. این هنرمند از مارس ۲۰۱۸ در سمت مدیر هنری بخش لباس‌های مردانه کمپانی لویی ویتون بود. او البته خانه مد خودش را در سال  ۲۰۱۲ با نام پیرکس ویژن Pyrex Vision تأسیس کرده بود. اَبلو بعد از سال‌ها مبارزه با سرطان، در ۲۸ نوامبر ۲۰۲۱ از دنیا رفت.

تیموتی شالامی

این لباس متفاوت یادآور لباس عجیب او در مراسم گلدن گلوب سال 2019 بود. او با هودی پولک‌دار خیره‌کننده‌اش از برند لویی ویتون که با کریستال سوارسکی تزیین شده بود،‌ این افسانه را که مردان نمی‌توانند با مد روز روی فرش قرمز خودنمایی‌ کنند از بین برد. تعداد کریستال‌های این لباس 3000 و پولک‌هایش 15000 تا بودند.

عجیب با لباس ابریشمی مجموعه بهار2020 آکرمن

تیموتی شالامی

درست زمانی که تصور می‌شد شالامی به سختی می‌تواند کار عجیب‌تری در عرصه مد روی فرش قرمز انجام دهد او با بلوز و شلوار تک رنگ آبی با طراحی حیدر آکرمن ظاهر شد. شالامی برای اولین نمایش فیلم «پادشاه» در سیدنی استرالیا این لباس را پوشیده بود. به نظر نمی‌رسید کسی بتواند بدون کت و شلوار از پس یک لباس تک رنگ بربیاید ولی تیموتی ثابت کرد که دیگران اشتباه می‌کنند.

تیموتی شالامی

او خیلی راحت این کار را انجام داد و این لباس ابریشمی از مجموعه بهار2020 آکرمن را در زمستان 2019 با نیم‌بوت‌های مشکی خود ترکیب کرد.

تیموتی با شلوار پیش‌بنددار و پیراهن رنگی

تیموتی شالامی برای نمایش فیلم «پادشاه» در کره یک شلوار پیش‌بنددار و یک پیراهن رنگ‌آمیزی شده با دست را پوشیده بود که از لباس‌های S.R. STUDIO  و فشن شوی بهار/ تابستان 2020 بود.

تیموتی شالامی

سرلینگ هنرمند 50 ساله مشهور آمریکاییست که در زمینه‌های مختلف از جمله نقاشی، مجسمه‌سازی، کولاژ، ویدئو و منسوجات کار می‌کند. این هنرمند از منابع مختلفی مثل فرهنگ هیپ‌‌هاپ، دیوارنوشته‌ها، صنایع دستی، پانک، زندان‌ها و …. الهام می‌گیرد.لباس های او در مجموعه‌های بین‌المللی مثل موزه هنرهای معاصر شیکاگو، موزه هنر لس آنجلس، موزه هنر مدرن نیویورک، مرکز ژرژ پمپیدو پاریس و موزه مدرنا استکهلم هستند.

تیموتی شالامی

استرلینگ گفته: من همیشه به قدرت رفتاری که از لباس‌ها می‌آید، علاقه‌مند بوده‌ام. سالهاست لباس‌ها را به عنوان رسانه، به‌عنوان چیزی که بر نحوه تفکر، احساس و حرکت فرد تأثیر می‌گذارد، بررسی کرده‌ام.

تیموتی شالامی

پسر زیبا و گل گلی

البته لباس‌های تیموتی به همین جا ختم نمی‌شود. او برای اولین نمایش فیلم پسر زیبا در ۶۲ امین جشنواره فیلم لندن با کت و شلوار گلدار طراحی الکساندر مک کوئین روی فرش قرمز حاضر شد! این کت و شلوار دو دگمه و پیراهن مشکی یقه هفت که زیرش پوشیده بود از مجموعه پاییز ۲۰۱۸ الکساندر مک کویین انتخاب شده بود.

تیموتی شالامی

نیمه اسپرت و نیمه رسمی

تیموتی شالامی
در جشنواره فیلم ونیز سال ۲۰۱۹ هم برای فیلم پادشاه با این لباس نیمه اسپرت و نیمه رسمی مقابل دوربین عکاسان رفت و حسابی سوژه عکس شد.
او با پوشیدن کت و شلوار خاکستری براق، با نیم بوت مشکی و نوار باریکه آبی سبز پایین کت هم که از کارهای طراح مورد علاقه شالامی؛ حیدر اکرمن بود نشان داد هم خوش استیل است و هم خوب می‌داند چه بپوشد!

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 16 مارس 2022

پروردگار جسارت…

حمیده در تاریخ 18 مارس 2022

خیلی خوشتیپ و خاصهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :