مصی روشن در
1,821

با مشهورترین فشن آیکون های دو دهه اخیر آشنا شوید!

با مشهورترین فشن آیکون های دو دهه اخیر آشنا شوید!

بعضی از افراد مشهور هستند که ظاهر و نحوه لباس پوشیدنشان با بقیه آدم معروف‌ها فرق دارد. یعنی همه آنها شیک و جذاب هستند ولی این گروه بنا بر سلیقه خاص آیتم‌های ظاهرشان را انتخاب می‌کنند و نحوه پوشش آنها هم بر میلیون‌ها نفر تأثیر می‌گذارد و خیلی‌ها از استایل آنها تقلید می‌کنند. به این گروه  فشن آیکون می‌گویند که رویکرد و تأثیر آنها در دنیای مد اهمیت ویژه دارد. مثلا آنا وینتور، سردبیر مجله وگ، به عنوان چهره دنیای مد شناخته می‌شود اما او یک فشن آیکون یا نماد مد نیست.

 

استایل فشن آیکون بیشتر از خودش عمر می کند

برای اینکه یک شخص به عنوان فشن آیکون در نظر گرفته شود باید حداقل استایلش گفتگوی فرهنگی ایجاد کند یا جذابیت مناسبی برای بخش بزرگی از مردم داشته باشد و یا اینکه استایل او بیشتر از خودش عمر کند. با این توضیحات حتما افرادی با چنین مشخصات را به یاد آوردید، مریلین مونرو، مدونا، میشل اوباما، دیوید بکهام، جنیفر لوپز و خیلی‌های دیگر که استایلشان در یادها مانده از فشن آیکون‌های بسیار معروفند. ما چند نفر دیگرشان را معرفی می‌کنیم.

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

لیدی گاگا برنده فشن آیکون 2011

لیدی گاگا، ستاره موسیقی پاپ، در مراسم سال 2011 شورای طراحان مد آمریکا (CFDA) جایزه فشن آیکون را دریافت کرد. در این مراسم که به اسکار مد و فشن شهرت دارد به این خواننده بااستعداد که در آن سال‌ها به خاطر لباس‌های عجیب و البته گاهی زننده‌اش شناخته می‌شد جایزه انقلابی بودن در مد تعلق گرفت.

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

در ابتدای این مراسم دو طراح به اسم‌های اشلی اولسن و دیوید مایستر اشتیاق خودشان را نسبت به انتخاب‌های مد این خواننده نشان دادند. گاگا در آن مراسم با چکمه‌های پلت فرم و کلاه گیس سبز حسابی توجه‌ها را به خودش جلب کرد.

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

زندایا فشن آیکون جذاب و جسور

زندایا به خاطر ظاهر جسورانه و بی‌پروایش معروف است. او می‌تواند با هر سبکی که انتخاب می‌کند ظاهری جذاب داشته باشد. زندایا به همان اندازه که در کت و شلوار مردانه  برلوتی زیباست در لباس مجلسی ابریشمی  Vera Wang هم جذاب است.

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

او نشان داده که برای تبدیل شدن به یک فشن آیکون نیازی به سن و سال نیست فقط باید انتخاب‌های قاطع در سبک داشت. سبک شیک و مدرن زندایا الهام‌بخش زنان و دختران جوان است. او اصلا نترسید که با موهای بافته شبیه کلاف روی فرش قرمز مراسم اسکار برود و بعد از اینکه با انتقادها روبرو شد با شجاعت گفت: این کار من برای این بود که این مدل مو را در یک مکان و ویترین خوب به نمایش بگذارم و به مردم رنگین پوست یادآوری کنم که موهای ما به اندازه کافی خوب هستند.

مگان مرکل قدرتمندترین فشن آیکون 2019

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

مگان مرکل به عنوان قدرتمندترین فشن آیکون سال 2019 انتخاب شد. گفته می‌شود از سال 2016 با انتشار اخبار عاشقانه مگان و شاهزاده هری او را به عنوان فشن آیکون می‌شناسند اما مخصوصا لباس عروسی مگان بود که او را به یک فشن آیکون تبدیل کرد.

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

مگان مارکل در 19 مه 2018 با شاهزاده هری در کلیسای سنت جورج در قلعه ویندزور ازدواج کرد. طبق تحقیقات جدید دوشس ساکس لباسی را به تن کرد که به عنوان محبوب‌ترین لباس عروس سلطنتی در جهان شناخته می‌شود.

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

لباس 276 هزار دلاری عروسی مگان توسط طراح مد بریتانیایی، کلار وایت کلر، مدیر هنری خانه مد ژیوانشی طراحی شده بود. لباس کیت میدلتون دومین لباس محبوب عروسی سلطنتی است.

کندال جنر فشن آیکون دهه

روز هشتم سپتامبر سال 2017  The daiy front rowجوایز مد2017 را با حضور جمعی از زیباترین افراد جهان برگزار کرد. در این سال کندال جنر به عنوان دریافت کننده جایزه « فشن آیکون دهه» معرفی شد. در همین سال او پردرآمدترین مدل جهان شد. این جایزه برای اولین بار در تاریخ پنج ساله این رویداد در نظر گرفته شده بود که به کندال 21 ساله رسید.

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

کندال ستاره تبلیغات و سفیر شرکت‌ها و برندهای مختلف است. فعالیت‌های خیریه انجام می‌دهد. بارها عکسش روی جلد نسخه‌های بین‌المللی مجله وگ چاپ شده ، با خواهرش خط تولید کفش و کیف و تی‌شرت دارد.

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

او با تمام این امکانات و ویژگیها و البته 222 میلیون فالوور صفحه اینستاگرامش یک الهام‌بخش منحصر به فرد نسل جوان به حساب می‌آید و مشخص است که یکی از فشن آیکون‌های مهم دهه‌های اخیر است.

تیموتی شالامی و درسی برای سبک غیرمتعارف

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

تیموتی شالامی چند سالیست که هم در حرفه‌اش و هم در مد موفقیت‌های زیادی داشته است. هربار که این بازیگر قدم روی فرش قرمز می‌گذارد درسی برای سبک غیرمتعارف و نمایشی می‌دهد. چه کسی می‌تواند کت و شلوار نقره‌ای آوانگارد او را با طراحی حیدر آکرمن که در فرش قرمز جشنواره فیلم ونیز پوشیده بود فراموش کند؟

مشهورترین فشن آیکون‌های دو دهه اخیر

وقتی شالامی این کت و شلوار را پوشید جستجو برای کلمه حیدر آکرمن 800 درصد افزایش پیدا کرد. تیموتی با پوشیدن هر نوع لباسی نشان داده که می‌تواند منبع الهام برای مردان مدرن امروزی باشد. اگر حرفه بازیگری او هم به پایان برسد شکی نیست که استاندارد کیفیت لباسش در حال افزایش است.

سارا جسیکا پارکر فشن آیکون مقطعی

سارا جسیکا پارکر در سریال Sex and the city شبکه  HBO نقش کری برادشاو را بازی می‌کند. شخصیتی که بخشی از زندگی‌اش را خریدن لباس و کفش و کیف تشکیل می‌دهد و با آخرین مد روز پیش می‌رود. پارکر هم از طریق نقش کری، هم از طریق زندگی واقعی و بازیگر بودن و هم از طریق کمپین‌های بزرگ مد در مقطعی به یک فشن آیکون تبدیل شد.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :