ساناز شمس در
0

برای خرید لباس بچگانه به این نکات توجه کنید

برای خرید لباس بچگانه به این نکات توجه کنید

والدین همیشه دوست دارند زیبایی لباس و خواسته‌های فرزندان خود را در هنگام خرید لباس بچگانه در نظر بگیرند اما بهتر است پیش از این موارد به کارکرد و کیفیت این لباس‌ها توجه داشت. چه معیارهای دیگری برای خرید لباس بچگانه مهم است؟ با چی بپوشم همراه باشید و این مطلب را تا انتها بخوانید.

single_content ad banner

۱- هنگام خرید لباس بچگانه باید از با کیفیت بودن آن اطمینان حاصل کنید. پوست کودک حساس است و لباس‌هایش باید از بهترین مواد تهیه شده باشند. پنبه هنوز محبوب‌ترین الیاف لباس کودک است زیرا کمترین درصد مواد مضر را در خود دارد.

۲- کودکان معمولا تحرک بالایی دارند به همین دلیل بهتر است لباس‌های گشاد و راحت برای آن‌ها انتخاب کنید. رنگ لباس بچگانه بهتر است شاد باشد و به سلیقه کودک هنگام خرید لباس توجه داشته باشید.

برای خرید لباس بچگانه به این نکات توجه کنید

۳- اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که لباس برای کودک شما ضرری نخواهد داشت، قبل از استفاده، ابتدا لباس را بشویید، درست مانند حوله، لباس‌های راحتی و سایر لباس‌ها. با این کار، مواد باقی مانده فرایند تولید لباس را از روی پارچه حذف خواهید کرد و مطمئن خواهید بود که پوست کودک شما تحریک نمی‌شود. علاوه بر این، بوی لباس‌های شسته شده بسیار عالی است! بعد از شستشوی لباس، لباس را در جایی که هوا جریان دارد و ترجیحا زیر نور خورشید خشک کنید.

۴- کودک دائما در حال رشد است اندازه‌هایش به سرعت تغییر می‌کند و لباس‌ها برایش کوچک می‌شوند. بنابراین بهتر است در چند سال اول زندگی، وقت بیشتری برای خرید لباس کودک خود بگذارید. پوشیدن و درآوردن لباس کودک باید بدون هیچ ناراحتی انجام شود، به همین دلیل بهتر است لباس‌های گشاد و راحت را برای کودک خود انتخاب کنید. قبل از خرید لباس حتما کش‌های سر آستین، یقه و مچ پا را چک کنید تا برای کودک تنگ نباشند. لباس‌هایی که بندهای قابل تنظیم دارند مدت زمان بیشتری قابل استفاده خواهند بود.

برای خرید لباس بچگانه به این نکات توجه کنید

۵- برای کودک خود لباسی بخرید که امکان شستشو در ماشین لباسشویی را داشته باشد و عدم تغییر رنگ و سایز لباس در اثر شستشو را در نظر داشته باشید زیرا کودکان لباس‌هایشان را زود کثیف می‌کنند و برای حفظ بهداشت، لباس‌هایشان باید زود به زود شسته شود.

۶- برای کودکانی که شروع به چهار دست و پا راه رفتن کرده‌اند باید لباسی بخرید که زانوها و پاهایشان را بپوشاند.

۷- بهتر است لباس‌های دکمه‌دار و راحت را برای کودکانی که تازه یاد گرفته‌اند لباس‌هایشان را خودشان بپوشند انتخاب کنید. اولویت شما باید با انتخاب لباس‌های کمر کش‌دار باشد زیرا پوشیدن لباس‌های دکمه‌دار و زیپ‌دار برای کودکان سخت است. لباس بچه‌گانه بهتر است در قسمت جلو دکمه داشته باشد و اگر قصد داشتید لباس جلو بسته بخرید حتما دقت داشته باشید که روی شانه دکمه‌های فشاری داشته باشند.

برای خرید لباس بچگانه به این نکات توجه کنید

۸- لباس‌های ساده و بدون جزئیات مانند تور و مهره و … برای فرزندتان بخرید. بسیاری از برندهای معتبر برای تولید لباس بچگانه این موارد را در نظر دارند.  سرهمی‌های سفید و ساده هم از ضروریاتی هستند که در ماه‌هایی ابتدایی به کار شما خواهند آمد.

مطالب مرتبط:

۱- نکاتی در مورد خرید لباس کودکانه

۲- ۱۱ ست لباس پدر و پسر

۳- راهنمای خرید لباس زمستانی برای نوزاد

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 16 سپتامبر 2017

ممنونم ازت مهفام تو بهترین هستی

سارا هنجنی در تاریخ 16 سپتامبر 2017

مرسی از شما چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :