راهنمای خرید لباس زمستانی برای نوزاد

0

در ماه‌های اول تولد، خرید لباس نوزاد بسیار سخت است و این انتخاب سخت‌تر می‌شود وقتی کودک شما در فصل زمستان به دنیا آمده باشد. اگر فرزند شما در فصل گرم به دنیا آمده است، بهتر است برای خرید لباس زمستانی کمی بیش‌تر صبر کنیدتا ببینید کودکتان چطور رشد می‌کند. اگر شما هم نوزادی تازه متولد شده دارید و باید برای خرید لباس زمستانی نوزاد اقدام کنید، بهتر است این مقاله را بخوانید تا با لباس‌های مورد نیاز کودک خود برای فصل سرد آشنا شوید. با چی بپوشم همراه باشید. 

کت یا پلیور

برای محافظت از کودک در مقابل سرمای زمستان، داشتن یک کت یا ژاکت گرم بسیار ضروری است. با توجه به این که پوست نوزادان بسیار حساس و لطیف است، کت‌هایی انتخاب کنید که لایه داخلی نرم و در عین حال گرم داشته باشند. کت‌های ضخیم و بیش از حد گرم، برای کودکان آزار دهنده است. بهتر است از مجموعه لباس‌‌های لایه‌ای برای لباس کودکان استفاده کنید و از یک کت یا پلیور بر روی لایه‌های زیرین استفاده کنید که در صورت گرم شدن، بتوانید کت یا پلیور را در آورید.

راهنمای خرید لباس زمستانی برای نوزاد

 

کلاه بافتنی

سر کودک، بیشترین آسیب را از سرمای زمستان می‌بیند، بنابراین در این فصل باید از گرم نگه داشتن سر و گوش کودک مطمئن شوید. انتخاب مدل کلاه بافتنی بچه گانه مناسب و ایده آل هم از اهمیت زیادی برخوردار است. از کلاه‌هایی که برای گوش‌ها هم لبه محافظ دارند استفاده کنید. و حتما توجه داشته باشید که کلاه مورد نیاز برای کودک را قبل از خریداری امتحان کنید تا کاملا سایز کودک شما باشد.

راهنمای خرید لباس زمستانی برای نوزاد

 

دستکش

دستکش یکی از قطعه‌های ضروری و واجب برای کودکان است. اما از آنجایی که نوزادان دستان ظریفی دارند و گذاشتن همه انگشتان آن‌ها در جای انگشت دستکش، کار سختی است. بهتر است از دستکش‌های مخصوص نوزاد با جنس نخ و بافت نرم استفاده کنید.

خرید لباس زمستانی برای نوزاد

کفش­‌های گرم

برای حفظ گرمای پاهای کودک خود، از یک کفش گرم مناسب استفاده کنید. حتی اگر کودک شما توان راه رفتن ندارد، باز هم پیشنهاد میکنیم از یک نیم بوت یا کفش پوشیده از خز برای گرم نگه داشتن پاهای کودک خود استفاده کنید. همچنین اگر از کفش استفاده نمی‌کنید، بهتر است به جای آن از جوراب‌های گرم چند لایه برای گرم نگه داشتن کودک خود استفاده کنید.

خرید لباس زمستانی برای نوزاد

کاپشن

انواع کاپشن‌های سرهمی کلاه­دار و زیپ­دار می‌تواند به عنوان لایه زیرین یک ژاکت به نوزاد پوشانده شود. این لباس برای گرم نگه داشتن کودک بسیار مناسب است.

خرید لباس زمستانی برای نوزادشلوار جوراب­‌دار

بهتر است به جای استفاده از پتوهای ضخیم بر روی کودک، از لباس‌های گرم، برای محافظت کودک در شب استفاده کنید. در زمستان بهتر است از انواع شلوارهای جوراب‌دار برای گرم نگه داشتن پاهای کودک خود استفاده کنید.

سرهمی گرم

استفاده از یک سرهمی گرم برای کودکان، در مناطق سرد، بسیار پرطرفدار است. این سرهمی‌ها گرمای بدن کودک را به خوبی حفظ می‌کند. این سرهمی‌ها با جنس پشم می‌تواند به عنوان یک پوشاننده خوب در برف و سرما برای کودک شما به کار رود.

خرید لباس زمستانی برای نوزاد

مطالب مرتبط: 

۱- نکاتی در مورد خرید لباس کودکانه

۲- ۱۱ ست لباس پدر و پسر

۳- ست لباس مادر و دختر

۴- روش شستن لباس پشمی

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :